Głośnik Apple HomePod otrzymuje aktualizację audio za 299 USD: praktyczna pomoc

Apple zaprezentowało swoje HomePod drugiej generacji w środę, prawie dwa lata po zaprzestaniu produkcji pierwszego HomePoda. CNET był obecny na imprezie firmowej w Nowym Jorku, aby osobiście usłyszeć nowego mówcę.

A więc po pierwsze, co się zmieniło? Nowa wersja to pełnowymiarowy inteligentny głośnik z „ulepszoną akustyką” i nowymi możliwościami inteligentnego domu, w tym czujnikami temperatury i wilgotności oraz możliwością powiadamiania, gdy włączy się alarm dymu lub tlenku węgla.

Zarówno nowy HomePod, jak i istniejący HomePod Mini polegaj na Siri, firmowym asystencie głosowym, który słucha i wykonuje polecenia „Hej Siri”.

Nowy głośnik nazywa się HomePod, podobnie jak poprzedni model można już zamawiać w przedsprzedaży w Apple Store za 299 USD (299 GBP, 479 USD) i będzie dostępny od 3 lutego. Jest dostępny w kolorze czarnym lub białym.

Apple/CNET

HomePod drugiej generacji firmy Apple jest nadal dostępny w przedsprzedaży, chociaż teraz oprócz Apple widzimy go u kilku sprzedawców zewnętrznych. Wysyłka urządzenia rozpocznie się 3 lutego.

Projekt jest bardzo podobny do oryginalnego pełnego rozmiaru HomePod. Nowy głośnik ma 6,6 cala wysokości i 5,6 cala szerokości, mniej więcej taki sam rozmiar jak jego poprzednik. Ale nowy HomePod ma kilka ważnych innowacji.

Wewnątrz, jak mówi Apple, znajduje się niestandardowy głośnik niskotonowy i pięć głośników wysokotonowych, które wykorzystują szybkie kształtowanie, aby skierować dźwięk i poprawić zanurzenie. Możesz połączyć dwa głośniki HomePod, aby utworzyć parę stereo, chociaż wymaga to dwóch głośników HomePod tego samego modelu. Na przykład nie możesz połączyć oryginalnego HomePoda i nowego, aby utworzyć parę. Dzięki AirPlay 2 można podłączyć wiele HomePods w całym domu, aby uzyskać dźwięk w wielu pokojach.

Głośnik obsługuje również dźwięk przestrzennyTermin Apple dla efektów 360 stopni, które obejmują Dolby Atmos muzyka jest dostępna Muzyka Apple. Atmos to standard dźwięku przestrzennego używany zarówno w kinach, jak iw domu, a ostatnio używany do remiksowania albumów.

Głośnik Apple HomePod w przekroju

Wewnątrz nowego Apple HomePod głośnik wysokotonowy ma wewnętrzny mikrofon z korektorem basów i układ pięciu głośników wysokotonowych tworzących wiązkę.

Jabłko

Głośnik ma również kilka nowych akcesoriów do inteligentnego domu. Wiosną tego roku, wraz z aktualizacją oprogramowania, funkcja Smart Recognition „może nasłuchiwać alarmów dymu i tlenku węgla i wysyłać powiadomienia bezpośrednio do iPhone’a użytkownika po wykryciu dźwięku”. Głośnik posiada również czujniki temperatury i wilgotności, a także możesz ustawić wyzwalacze, aby zasłonić rolety lub automatycznie włączyć wentylator, gdy pomieszczenie osiągnie określoną temperaturę.

Zapowiedziano również czujnik temperatury i wilgotności oraz inteligentne funkcje wykrywania dla HomePod Mini.

Oprócz wsparcia HomeKit firmy Applepełnowymiarowy HomePod obsługuje również nowy Norma substancjiprotokół open source, który współpracuje z wieloma inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Głośnik Apple HomePod obok iPhone'a.

Zbliżenie iPhone’a do HomePoda umożliwia strumieniowe przesyłanie utworów, połączeń głosowych i nie tylko do głośnika.

Jabłko

Możesz przenieść iPhone’a w pobliże głośnika, aby przesyłać strumieniowo do głośnika wszystko, co wydaje dźwięk, od utworu, przez podcast, po połączenie głosowe. (Ta funkcja wymaga iOS 16.3.) W pobliżu głośnika telefon wyświetla również spersonalizowane rekomendacje utworów i podcastów. HomePod obsługuje funkcję Apple Find My, więc możesz poprosić Siri o odtworzenie dźwięku na zagubionym urządzeniu lub poprosić o lokalizację znajomych lub członków rodziny, którzy udostępniają ją za pośrednictwem funkcji Find My.

Właściciele Apple TV 4K urządzenie do przesyłania strumieniowego może zamienić HomePoda w głośnik telewizora dla wszystkich urządzeń podłączonych do telewizora eARC łączenie przez HDMI. Polecenia głosowe Siri słyszane przez HomePod mogą również sterować Apple TV bez użycia rąk.

Słuchawki z nowym HomePodem

Ty Pendlebury z CNET był obecny na wydarzeniu Apple i oferuje osobistą perspektywę.

Jakość dźwięku głośnika jest zawsze trudna do określenia w przypadku takiego demo w puszce, a wszelkie ostateczne przemyślenia zastrzegam sobie, dopóki nie dostanę jednostki testowej do samodzielnego przetestowania. Ogólnie jednak fragmenty, które usłyszeliśmy, brzmiały dobrze, a mówca powinien spodobać się osobom, które już posiadają oryginał i były nim zainteresowane.

Firma rozpoczęła działalność w swoim lofcie Tribeca muzyką pop, w tym The Weeknd, i początkowo byłem zaskoczony, słysząc, jak mały brzmiał głośnik. Pomimo oferowania dźwięku przestrzennego 360 stopni, stwierdziłem, że dźwięk dość mocno przylega do samego głośnika. Wraz z kolejnym utworem Yebba, Boomerang, firma chciała podkreślić kompatybilność dźwięku przestrzennego HomePod. I chociaż w ciągu 30 sekund gry wystąpił efekt wirowania, nie było to szczególnie oczywiste.

Najbardziej imponującą częścią demonstracji było jednak dodanie przez firmę drugiego głośnika, dzięki czemu stała się parą stereo HomePods. Grając Mystery Lady Masego i Dona Tolivera, paleta rozszerzyła się natychmiast – i to nie tylko poprzez utworzenie pola stereo. Efekt perkusyjny można było usłyszeć poza fizycznym położeniem obudów.

W końcu usłyszałem oryginalnego HomePoda w 2017 roku, kiedy przedstawiciele firmy wykorzystali wersję na żywo The Eagles’ Hotel California, aby podkreślić jego odpowiedź basową. Jednak gdy bęben basowy wszedł do utworu na mniej więcej minutę, dźwięk był mimowolnie okropny. Ogromny bęben zdawał się przytłaczać głośnik i powodował „blet” dźwięk.

Na dzisiejszej imprezie nie było takich problemów, a bęben zabrzmiał tak potężnie i głęboko, jak grupa by sobie tego życzyła.

Wejście na konkurencyjny rynek

Apple było podobno trwają prace nad „HomePod 2”. od co najmniej czerwca 2022 roku i jest dopiero czwartym prelegentem firmy w ciągu ostatnich 20 lat. Firma wypuściła tylko trzy inne głośniki — iPod Hi-Fi, oryginalny Apple HomePod za 350 USD i HomePod Miniktóry pozostaje w sprzedaży za 99 USD.

Nowy HomePod za 299 USD będzie bezpośrednio konkurował z inteligentnymi głośnikami wyższej klasy, takimi jak Studio Amazon Echo oraz Sonos One, oba kosztują 200 dolarów. Jednocześnie cena obecnego HomePoda Mini jest konkurencyjna Większy Nest Audio firmy Googlechoć to mniej niż 49 USD Google Nest Mini i większość modeli Amazon Echo.

Asystent głosowy Siri firmy Apple może dominować na urządzeniach mobilnych, ale firma ma trudności z przełożeniem tego sukcesu na inteligentne głośniki. Jeśli chodzi o konkurencję, seria Amazon Echo i głośniki Google Nest przepychają się o pierwsze i drugie miejsce.

Nie mogę się doczekać, aby wkrótce zrecenzować nowy Apple HomePod.

Sean Keane z CNET przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment