Google planuje klon AirTag, śledzi urządzenia na 3 miliardach telefonów z Androidem

Zbliżenie / Firma Apple wprowadziła AirTag z kilkoma różnymi akcesoriami, aby zwiększyć ich elegancję i możliwości mocowania.

Jabłko

Podążając śladami Tile, Apple i Samsung, Google wydaje się być najnowszą firmą Big-Tech, która wyprodukowała tracker Bluetooth. Eksplorator Androida Kuba Wojciechowski wykrył własny moduł śledzący Bluetooth firmy Google o nazwie kodowej — w samą porę Mandalorianin sezon 3-“Grog.”

Wojciechowski znalazł referencje, które zaznaczają prawie wszystkie główne pola, które chcesz uwzględnić w trackerze Bluetooth. Ma głośnik, kompatybilność z UWB i obsługuje Bluetooth LE. Wojciechowski zaznacza też, że buduje go ekipa Nest. Jeśli nie chcesz, aby tracker odtwarzał dzwonek w celu ujawnienia swojej lokalizacji, UWB lub Ultra Wide Band to technologia radiowa, która może fizycznie zidentyfikować przedmiot. UWB musi być wbudowane w telefon, ale pozwala zlokalizować pobliskie urządzenie za pomocą interfejsu przypominającego kompas. UWB jest wbudowane w Pixel 6 Pro, 7 Pro i inne wysokiej klasy urządzenia z Androidem, chociaż nie jest często używane.

Inną interesującą zmarszczką jest Esper Mishaal Rahman niedawno opublikował informację o opcji „tagu lokalizatora” w konsoli programisty szybkiego łącza Google. Fast Pair to interfejs API Google do szybkiego wykrywania i parowania pobliskich urządzeń Bluetooth — wyświetla wyskakujące okienko na ekranie zamiast zmuszać ludzi do zagłębiania się w menu ustawień. Konsola deweloperska Google Fast Pair jest przeznaczona dla Po trzecie– przyjęcie urządzeń, więc zobaczenie kategorii „znacznik lokalizatora” w tym samym czasie, co Grog, byłoby strasznie dużym zbiegiem okoliczności. Sugeruje to, że Google planuje stworzyć ekosystem śledzenia Bluetooth dla Groga i pozwolić sprzętowi innych firm dołączyć do imprezy. Po co innego miałby dodawać opcje emulacji modułu śledzącego Bluetooth do publicznych narzędzi programistycznych? Google utrzymuje funkcję szybkiego parowania dla systemu operacyjnego hosta (Android), więc konsola programisty jest przeznaczona tylko dla urządzeń Bluetooth innych firm.

Lokalizatory Bluetooth Tile to świetny sposób na znalezienie kluczyków do samochodu, bagażu i innych często gubionych przedmiotów. Tile istnieje już od 10 lat, ale dopiero gdy Apple sklonowało ten pomysł za pomocą AirTags, pomysł ten pojawił się w firmach Big Tech. Od tego czasu Samsung, a teraz najwyraźniej Google, postanowiły wskoczyć na rynek. W przeciwieństwie do Samsunga, Tile i innych konkurentów innych niż Apple, Google ma tajną broń, która może szybko uczynić go produktem śledzącym Bluetooth nr 1 lub nr 2 na rynku.

Leave a Comment