Google Stadia zaznacza zamknięcie aktualizacją kontrolera i nową grą

Zbliżenie / Jakby to się nigdy nie wydarzyło.

Aurich Lawson/Getty Images

Google Stadia wystartuje w tym tygodniu. Usługa umiera 18 stycznia, a póki co tony zmarginalizowani deweloperzy i utraconych godzin postępu w grze, wyłączenie Stadia przebiega tak płynnie, jak to tylko możliwe. Po spłata Google odbiera teraz połączenia w przypadku każdego zakupu gry dokonanego w usłudze otworzyć kontroler usługi, aby mógł działać jako ogólne urządzenie Bluetooth po śmierci Stadii. W poście na ten temat Oficjalne fora Stadianapisał w piątek menedżer ds. społeczności: „W przyszłym tygodniu udostępnimy samoobsługowe narzędzie umożliwiające nawiązywanie połączeń Bluetooth na kontrolerze Stadia. W przyszłym tygodniu udostępnimy szczegółowe informacje na temat włączania tej funkcji”.

Drugie życie kontrolera to jedna z ostatnich rzeczy, o które prosili ludzie po wyłączeniu Stadia. Jako produkt Stadia, kontroler zastosował unikalne podejście do łączenia się bezpośrednio z Internetem przez Wi-Fi, zamiast łączyć się z jakimkolwiek urządzeniem, z którego grasz, a następnie łączyć się z Internetem. Mówiono, że jest to sposób na ogolenie kilku milisekund opóźnienia związanego z przesyłaniem strumieniowym gier. Nic innego na świecie nie używa kontrolera gier wideo Wi-Fi, więc kiedy serwery Stadia wyłączyły się, kontroler stał się e-odpadem. Był technicznie użyteczny jako ogólny kontroler, jeśli podłączyłeś go do komputera przez USB, ale nikt już nie chce kontrolera przewodowego.

Kontroler Stadia jest bardzo popularny i wkrótce możemy spodziewać się wielkiej wyprzedaży.
Zbliżenie / Kontroler Stadia jest bardzo popularny i wkrótce możemy spodziewać się wielkiej wyprzedaży.

Lista produktów Google zawsze informowała, że ​​kontroler ma układ Bluetooth, chociaż zauważono, że „funkcje Bluetooth Classic nie są obecnie włączone”. Wszystkie części są po to, aby uratować kontroler przed stosem śmieci, a teraz Google obiecuje aktualizację oprogramowania układowego tylko dla niego.

NAS Recenzja StadiówStarszy redaktor Ars Games, Kyle Orland, nazwał kontroler „jedną z najważniejszych atrakcji pakietu startowego Stadia”, mówiąc, że ma solidną, zrównoważoną wagę; wygodne klikalne przyciski twarzy i drążki analogowe; wysokiej jakości ergonomiczna konstrukcja. -podkładki i spusty naramienne oraz mocne, wyraźnie słyszalne silniki”. Sprzedaż Stadia była znacznie poniżej oczekiwańa te kontrolery piętrzą się w magazynach od lat – wszystkie kontrolery Stadia mają datę produkcji na odwrocie, a wszystkie znane modele były wykonane w 2019 roku podczas pierwszego cyklu produkcyjnego. Kontrolery zostały pierwotnie wycofane ze sklepów po ogłoszeniu zamknięcia, ale teraz, gdy dostają drugie życie, szukamy wyprzedaży.

Google ogłosiło, że nie tylko kontroler dostanie aktualizację, ale też… nową grę? Tak, w piątek, na około cztery dni życia, Stadia dostało nową grę. Nazywa się to Gra w wężai był używany jako platforma testowa do rozwoju Stadia. Możesz zagraj teraz wolny! Oto jak Google opisuje grę:

Zagraj w grę, która pojawiła się na Stadia, zanim Stadia pojawiła się na świecie. Gra w węża to niskobudżetowy tytuł, którego używaliśmy do testowania wielu funkcji Stadia, zaczynając na długo przed publiczną premierą w 2019 roku, aż do 2022 roku. Nie zdobędzie tytułu Gry Roku, ale zespół Stadia spędził przy niej DUŻO czasu i pomyśleliśmy, że się nią z Tobą podzielimy. Dzięki za grę i wszystko.

Gra w węża to tylko klon klasycznej gry Wąż. To widok z góry na węża, który może poruszać się w czterech kierunkach, rośniesz za każdym razem, gdy jesz jabłko, a celem nie jest uderzenie w nic. Gra w węża jest właściwie świetnym przypomnieniem, dlaczego Stadia była tak złą usługą. Dałem grze szansę i od razu powiedziała mi, że moje połączenie 600 Mb/s nie jest stabilne. Gra była również cały czas rozmyta, jak wideo w niskiej rozdzielczości na YouTube. Opóźnienie nieodłącznie związane z przesyłaniem strumieniowym gier sprawia, że ​​wydaje się, że jest to gra z szybką reakcją Wąż czujesz się okropnie i spędzasz dużo czasu próbując dowiedzieć się, jak wcześnie musisz nacisnąć przycisk, aby wykonać ciasny zakręt. Ta prosta gra 2D waży prawdopodobnie tylko kilka MB i każde urządzenie może ją zainstalować w mniej niż minutę lub uruchomić bezpośrednio w przeglądarce bez instalacji. Zamiast tego przesyłanie strumieniowe przez Internet zużywa gigabajty danych. Po prostu porównaj to ze Stadia Gra w węża do wersji wbudowanej wyszukiwarka Googlea „natywna” wersja wyszukiwania jest znacznie ładniejsza.

Jeśli chodzi o inne szanse na Stadia: jeśli masz dane w usłudze, niektóre gry umożliwiają przesyłanie danych gry na inne platformy. 9to5Google ma świetny przegląd tego, które gry obsługują eksport danych. Phil Harrison, były dyrektor Microsoftu i Sony, który dołączył do Google jako wiceprezes Stadia, wciąż jest w pobliżu technicznie zrealizowane w Google. Jeśli Google nie ma innego projektu związanego z grami, którego mógłby się podjąć, musisz się zastanowić, jaka jest jego przyszłość w firmie. Być może w środę zobaczymy ogłoszenie na ten temat.

Leave a Comment