Greta Thunberg została zatrzymana przez policję podczas protestu węglowego w Niemczech

Aktywista klimatyczny Gretę Thunberg został zatrzymany przez policję podczas demonstracji w Niemczech Zachodnich we wtorek, ale zwolniony po sprawdzeniu tożsamości wiele Punkty sprzedaży zgłoszone.

Zarządzanie wiadomościami: Thunberg wraz z innymi aktywistami protestowała przeciwko planowanej rozbiórce górniczego miasta Lützerath, aby zrobić miejsce pod rozbudowę kopalni.

Detale: Thunberg uczestniczyła we wtorek w okupacji na skraju kopalni, kiedy ona i inni aktywiści zostali zatrzymani. Reuters poinformował, że jeden z aktywistów wskoczył do kopalni.

  • Trzech policjantów eskortowało Thunberg z miejsca zdarzenia w kierunku policyjnych furgonetek.
  • W środę policja rozpoczęła oczyszczanie terenu z setek demonstrantów, z których niektórzy zabarykadowali się w konstrukcjach w w dużej mierze niezamieszkanej wiosce, wznieśli wieże strażnicze, obozowali na drzewach, a nawet stworzyli sieć tuneli.

Duży obraz: Lützerath stało się symbolem niemieckiego ruchu klimatycznego. W ostatnich latach było ono okupowane przez protestujących po eksmisji mieszkańców miasta, aby zrobić miejsce pod długo planowaną rozbudowę kopalni węgla kamiennego. CNN zgłoszone.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe zmiany.

Leave a Comment