Gwiazda zapaśnicza Ring of Honor, Jay Briscoe, zmarł w wieku 38 lat

W wieku 38 lat zmarł Jay Briscoe, jeden z najlepszych zawodowych zapaśników tag teamowych na świecie.

Briscoe, którego prawdziwe nazwisko to Jamin Pugh, przez długi czas nosił Pierścień Honoru. Briscoes – Jay i jego brat Mark – są 13-krotnymi mistrzami tag team w promocji, która obejmowała ich obecne panowanie.

Wiadomość została ogłoszona przez założyciela AEW, Tony’ego Khana, który w marcu kupił Ring of Honor.

„Niestety, Jamin Pugh zmarł. Znany fanom jako Jay Briscoe, był gwiazdą ROH przez ponad 20 lat, od pierwszego występu do dzisiaj” — powiedział Khan. napisał na Twitterze we wtorek wieczorem. „Jay i jego brat Mark zdominowali ROH, panując jako mistrzowie do dziś. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć jego rodzinę. Spoczywaj w pokoju Jamin.”

Reporter wrestlingowy Dave Meltzer dodany że Briscoe był jedną z dwóch osób, które zginęły w wypadku samochodowym w Laurel, Del.

Gwiazda zapaśnicza Ring of Honor, Jay Briscoe, zginął w wypadku samochodowym w wieku 38 lat.
AEW
Briscoes są 13-krotnymi mistrzami Ring of Honor Tag Team.
Briscoes są 13-krotnymi mistrzami Ring of Honor Tag Team.
AEW

Briscoe są częścią Ring of Honor od 2002 roku. Jay Briscoe był także dwukrotnie mistrzem świata w grze pojedynczej.

Hołdy dla Briscoe zaczęły napływać.

„Byłem we łzach, odkąd usłyszałem tę wiadomość. Brak mi słów. Spoczywaj w pokoju, Jay” napisał na Twitterze Cash Wheeler, z tag teamu FTR. Drużyny rozegrały trylogię meczów, z których ostatni odbył się w grudniu.

Dodano zawodowego zapaśnika Danhausena: „Jednym z najważniejszych momentów mojej krótkiej kariery w ROH była nie tylko praca z Briscoe, ale także absolutny przywilej walki z Markiem i Jayem. Jeden z najlepszych zapaśników, jaki kiedykolwiek to zrobił i zawsze bardzo miły i pomocny dla wszystkich. Spoczywaj w pokoju.”

„Jay Briscoe był jednym z najtwardszych mężczyzn, z jakimi kiedykolwiek miałem przywilej dzielić pierścionek, a także był wspaniałym bratem, ojcem i mężem” – napisał na Twitterze Christopher Daniels z AEW. „Tak się cieszę, że go poznałem i walczyłem z nim tak często, jak to robiłem. Spoczywaj w pokoju, Jay, kocham cię.

Leave a Comment