Handel Luisem Arraezem Marlinsem

MIAMI — The Marlins przejęli w piątek aktualnego mistrza ligi amerykańskiej i infieldera All-Star Luisa Arraeza Praworęczny bliźniak Pablo López i dwóch perspektywicznych napastników Jose Salas (Nr 5 w systemie Marlins) i zapolowy Byron Chourio.

25-letni Arraeze, który jest pod kontrolą zespołu do 2025 roku, ma średnią 0,314 w 389 meczach w karierze. Chociaż Arraez jest wymieniony jako drugobazowy, prawdopodobnie będzie dzielić większość swojego czasu gry między pierwszą bazę i pałkarza Marlins. Obecnie mają tylko jednego pierwszobazowego w 40-osobowym składzie: Garretta Coopera, który będzie wolnym agentem po 23. sezonie.

Według Elias Sports Bureau, Arraez jest pierwszym graczem od czasu Roda Carewa (1978-79), który również był wymieniany z Twins, który został rozdany poza sezonem po zdobyciu tytułu.

Po dodaniu Arraeza Miami zyskuje zarówno imponującą siłę ofensywną, jak i bardzo potrzebną głębię pola bramkowego. Arraez wykonał 60 startów z pierwszej bazy w 2022 roku, wykonując 31 startów z drugiej bazy i 34 z wyznaczonego pałkarza. Biorąc pod uwagę, jak Cooper zmagał się z kontuzjami w drugiej połowie ubiegłego sezonu, zdolność Arraeza do odciążenia 32-latka jest prawdopodobnie dużym atutem Miami.

López, który w marcu skończy 27 lat i jest pod kontrolą zespołu do 2024 roku ma 3,94 ERA w pięciu sezonach (94 starty) z Marlins. López połączył się z asem Sandym Alcantarą w zeszłym roku, dając rotacji Miami mocne 1-2 uderzenie, co dało mu 32 starty w karierze w swoim pierwszym pełnym sezonie.

Umowa obejmuje również Salasa, który ma dotrzeć do Majors do 2024 roku. Może pochwalić się dużą szybkością, silną siłą ramion i dobrymi uderzeniami z obu stron. Chourio, 17 lat, jeden z międzynarodowych perspektyw Marlinów, ma podpisany kontrakt w styczniu 2022 roku i grał w Dominikańskiej Lidze Letniej w zeszłym sezonie.

Leave a Comment