Health Canada zaleca ograniczenie alkoholu do dwóch drinków tygodniowo Kanada

Nowe wytyczne dotyczące alkoholu, zalecające, aby Kanadyjczycy ograniczali się do dwóch drinków tygodniowo – najlepiej bez alkoholu – wywołały intensywną debatę na temat ryzyka i przyjemności w kraju, w którym zdecydowana większość dorosłych pije regularnie.

Kanadyjskie Centrum ds. Używania Substancji i Uzależnień (CCSA) wezwało w tym tygodniu do znacznego ograniczenia konsumpcji, ostrzegając, że pozornie umiarkowane picie stwarza szereg poważnych zagrożeń dla zdrowia, w tym raka, choroby serca i udar.

Nowe wytyczne finansowane przez Health Kanadastanowi radykalną zmianę w stosunku do poprzednich zaleceń wydanych w 2011 r., kiedy Kanadyjczykom powiedziano, że spożycie o niskim ryzyku to nie więcej niż 10 drinków tygodniowo dla kobiet i 15 drinków tygodniowo dla mężczyzn.

„Chcieliśmy po prostu przedstawić dowody kanadyjskiej opinii publicznej, aby mogli przemyśleć swoje picie i podejmować świadome decyzje” – powiedział Peter Butt, profesor medycyny rodzinnej na University of Saskatchewan i członek panelu, który opracował badanie. instrukcje. „Zasadniczo opiera się na prawie do wiedzy”.

W swoich pomiarach CCSA uważa 12-uncjową (355 ml) porcję 5% piwa alkoholowego, 5-uncjowy (148 ml) kieliszek 12% alkoholu lub kieliszek 40% spirytusu jako standardowy napój.

W Wielkiej Brytanii jest NFZ zaleca nie więcej niż sześć kieliszków wina o pojemności 6 uncji lub sześć kufli piwa 4% tygodniowo – najlepiej przez trzy dni lub dłużej. Urzędnicy ds. Zdrowia w Stanach Zjednoczonych zalecają nie więcej niż dwa drinki dziennie dla mężczyzn i tylko jeden drink dziennie dla kobiet.

Ale kanadyjscy eksperci twierdzą, że nowe badania pokazują, że trzy do sześciu drinków tygodniowo należy uznać za umiarkowane ryzyko zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, a siedem lub więcej drinków tygodniowo to wysokie ryzyko. Oprócz zwiększonego ryzyka zachorowania na raka okrężnicy i piersi, a także chorób serca i udaru, CCSA zidentyfikowała również urazy i przemoc jako negatywne konsekwencje picia alkoholu.

„Nie chodzi o prohibicję. Chodzi tylko o zmniejszenie ilości, którą pijesz” – powiedział Butt.

Wytyczne ostrzegają również, że żadna ilość alkoholu nie jest bezpieczna w czasie ciąży lub poczęcia. Chociaż abstynencja podczas karmienia piersią jest najbezpieczniejszą opcją, okazjonalne regularne picie nie zwiększa znacząco ryzyka.

Niektórzy eksperci ds. zdrowia byli sceptyczni wobec nowych wytycznych.

„Tego rodzaju badania często ignorują inne względy zdrowotne i dobre samopoczucie związane z alkoholem” – powiedział Dan Malleck, profesor nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Brock.

„Dzięki ich pracy jako Kanadyjskiego Centrum ds. Nadużywania Substancji i Uzależnień nie ma miejsca na zastanawianie się, czy może to być korzystne. Ich zadaniem jest znalezienie krzywdy”.

Malleck opisał wytyczne jako „nieodpowiedzialne” i powiedział, że mogą powodować „niepokój i stres” wśród Kanadyjczyków, którzy kiedyś uważali się za osoby pijące umiarkowanie, ale teraz należą do kategorii „wysokiego ryzyka”.

„Badania, z których korzystają, ignorują również przyjemność i przyjemność związaną z alkoholem, odprężeniem i kolegialnością. Żadna z tych rzeczy się nie liczy” – powiedział. „Nie jesteśmy tylko maszynami, które wprowadzają i wypuszczają chemikalia lub składniki odżywcze. Tak naprawdę istniejemy w przestrzeni społecznej. A to bardzo wpływa na nasze zdrowie.

Inni jednak postrzegają wytyczne jako próbę pomocy Kanadyjczykom w lepszym zrozumieniu rzeczywistości związanej z konsumpcją alkoholu.

„Alkohol jest narkotykiem psychoaktywnym. Sporadyczne używanie nie ma tak naprawdę znaczącego efektu. Nawet jeśli od czasu do czasu używasz czegoś takiego jak heroina, prawdopodobnie nie zauważysz znaczącego wpływu na swoje życie. Ale o to chodzi: ludzie nie piją okazjonalnie spożywają alkohol — piją go codziennie” — powiedziała profesor psychologii z Uniwersytetu w Toronto, Taryn Grieder.

„Mamy nadzieję, że ludzie spożywają z umiarem i nie piją codziennie, ponieważ widzieliśmy badania, które wykazały, że alkohol jest rakotwórczy”.

Grieder mówi, że w alkoholu są składniki, które mogą być korzystne, ale zwykle występują tylko w niektórych napojach.

„Kieliszek czerwonego wina dziennie może mieć pewne korzyści. Ale nie piwo, ani kieliszek mocnego alkoholu. Myślę, że ludzie przyjęli pomysł, że alkohol może mieć korzyści zdrowotne i naprawdę pobiegli z tym.

CCSA zasugerowała również, że obowiązkowe etykietowanie napojów alkoholowych może być przydatne – ostrzegać przed potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia i zawierać wytyczne dotyczące standardów konsumpcji.

„Może to pomóc zmienić postrzeganie ludzi, ponieważ etykiety pokazują możliwe długoterminowe konsekwencje marskości wątroby i picia” – powiedział Grieder. „Każdy jest inny, a niektórzy ludzie inaczej metabolizują alkohol.

„Ale te wytyczne są przeznaczone dla laika i miejmy nadzieję, że ludzie rozpoznają ryzyko związane z użytkowaniem – a zwłaszcza z długotrwałym użytkowaniem”.

Leave a Comment