Idris Elba i Sabrina Dhowre Elba o tym, jak ich rodzice inspirowali aktywizm

Aktorzy Idris Elba i Sabrina Dhowre Elba twierdzą, że ich rodzice stali dziś za ich własnym aktywizmem, który koncentruje się na bezpieczeństwie żywnościowym.

Idris Elba został zainspirowany pracą swojego ojca w Bród o związku i opowieściach, które opowiedział jej o związku, w którym pracował przez wiele lat.

„Pamiętam, że mój tata nie dostał żadnych dodatkowych pieniędzy za bycie w związku. Był po prostu dumny, że walczył o tych, którzy nie mieli głosu i przeciwstawili się mężczyźnie” – powiedział Elba Tani z CNBC. Bryer na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos we wtorek.

„Jesteśmy uprzywilejowani, że możemy mówić i dlatego mój tata zachęcał mnie do tego” – dodał Elba.

Elba powiedział, że pochodzi z „skromnego” środowiska, ponieważ oboje jego rodzice opuścili wioskę „w poszukiwaniu wielkich marzeń”. Według niego głównym motywatorem do wytężonej pracy i wczesnego rozpoczynania pracy było spełnienie marzeń.

„To pozwala mi naprawdę po prostu pamiętać, skąd pochodzę w moim przywileju i gdzie są ludzie, którzy chcieliby ją mieć lub którzy chcieliby, wiesz, walczyć z biedą, a nie. Mam na to głos. co mnie naprawdę inspiruje” – powiedziała Elba.

Powiedziała, że ​​w przypadku Sabriny Dhowre Elba to jej matka ukształtowała jej pragnienie dawania.

„Dla mnie moja mama jest wszystkim” – powiedział Dhowre Elba w CNBC. „Jego historie i pasja naprawdę wlewają się we wszystko, co robię” — dodał.

Ona również po raz pierwszy przedstawiła parę Elba Międzynarodowemu Funduszowi Narodów Zjednoczonych na rzecz Rozwoju Rolnictwa, którego są teraz ambasadorami dobrej woli, wyjaśniła Sabrina. Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos para znalazła się wśród zwycięzców corocznej nagrody Crystal Award, przyznawanej artystom, którzy służą również jako wzór do naśladowania dla światowych liderów.

Wycieczka do Sierra Leone zainspirowała go również z powodu opowieści, które usłyszał od miejscowych, wyjaśnił Dhowre Elba. „To była dla mnie podróż zmieniająca życie” – powiedział. „Powodem, dla którego tak często jeżdżę na wycieczki z organizacją, jest to, że naprawdę pamiętasz, że małe rzeczy mogą mieć tak duże znaczenie”.

Leave a Comment