Infiniti stara się, aby czerń była interesująca

Zdjęcie: Infiniti

W dzisiejszym świecie motoryzacyjnym samochody nie są dostępne w tak wielu kolorach, jak powinny, ponieważ producenci samochodów traktują priorytetowo takie rzeczy, jak „sprzedaż”, aby uzasadnić, dlaczego klienci mogą wybrać dowolny kolor, o ile jest to biały, czarny lub odcień szary. Infiniti powiedział we wtorek, że mają nowy kolor, który nie jest biały, czarny ani w odcieniu szarości. Oczywiście jest to „niezwykle rzadkie”, ponieważ nie wymykajmy się zbytnio spod kontroli. Ale: tak się nazywa Black Opal Metallic i występuje w niektórych modelach Infiniti Q50 Red Sport 400 z 2023 roku.

Według Infiniti kolor samochodu zmienia się w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia. Na przykład kolor na górnym zdjęciu wydaje mi się zielony, ale z bliska to bardziej połyskujący fioletowo-zielono-czarny:

Zdjęcie z artykułu zatytułowanego Infiniti stara się uczynić czerń interesującą

Zdjęcie: Infiniti

Chociaż na tym zdjęciu w rzeczywistości wygląda na czarny lub ciemnofioletowy.

Zdjęcie z artykułu zatytułowanego Infiniti stara się uczynić czerń interesującą

Zdjęcie: Infiniti

The color is inspired by opals, you might have guessed, which Infiniti informs me are “mineraloid formed from hydrated silica,” with the black versions most often found in Australia. This version of the Q50 will actually be called the Black Opal Edition, and the badges will be blacked out on the rear, too. A carbon spoiler, meanwhile, is intended to make the car more pleasant to look at.

The whole package will also be an extra $2,200, presuming you are good enough friends with your local Infiniti dealer to even get one of these rare and highly sought-after cars (at least one of those things is true.)

You might also remember the purple on a niektóre inne samochody W historii Nissana, co jest bardzo celowe, ponieważ Infiniti mówi, że ten fiolet to rzeczywiście Midnight Purple. Tymczasem Q50 jest tylko w pierwszej generacji, teraz prawie dziesięć lat. Ten nowy kolor może próbować odwrócić twoją uwagę od tego, a może nawet sugerować, że większa aktualizacja jest tuż za rogiem.

Leave a Comment