Inside „Justice” to ściśle tajny film dokumentalny Sundance o Bretcie Kavanaughu – Rolling Stone

Zbiorowa brew podniesiony, kiedy Festiwal Filmowy Sundance 2023 ogłosił w ostatniej chwili dodanie do składu: Sprawiedliwośća film dokumentalny badanie zarzutów niewłaściwe zachowanie seksualne przeciwko Sąd Najwyższy Sprawiedliwość Bretta Kavanaugha. Że film był pierwszym dokumentem wyreżyserowanym przez niego Douga Limanamężczyzna za Swingersi oraz Tożsamość Bourne’ai został wyprodukowany przez Amy Herdy, byłą dziennikarkę i kluczową badaczkę filmów dokumentalnych Allen vs. Pomiot oraz w nagraniu, jeszcze bardziej rozbudził ciekawość. Czy film będzie zawierał nowe roszczenia wobec Kavanaugh poza tym, co pojawiło się podczas jego wybuchowego przesłuchania? Senat Komitet Sądownictwa? A może przedstawić nowe dowody potwierdzające zeznania kobiet, które już wystąpiły przeciwko Kavanaughowi, zarzucając szereg nadużyć seksualnych, w tym Christine Blasey Ford, Debora Ramirez i Julie Swetnick?

Sprawiedliwość zadebiutował 20 stycznia w Sundance’s Park Avenue Theatre dla 295 osób, w tym dwudziestu przedstawicieli prasy. Liman kazał całemu zespołowi podpisać NDA i sam sfinansował projekt, aby zachować go w całkowitej tajemnicy.

A film stawia więcej pytań niż daje odpowiedzi.

Zaczyna się od Limana siedzącego na kanapie naprzeciwko Christine Blasey Ford, która pyta go, dlaczego on, hollywoodzki reżyser, chciał nakręcić ten film. Widoczny jest tylko tył głowy Forda i nie pojawia się on ponownie przed kamerą, z wyjątkiem archiwalnych nagrań jego mocnych zeznań. W pytaniach i odpowiedziach po projekcji Liman powiedział, że zdecydował się nie dołączać nowego materiału filmowego Forda, aby oszczędzić mu dalszej analizy i gróźb. Tymczasem Swetnick pozostaje niewymieniony.

Większość filmu skupia się na Deborah Ramirez, która przemówił Nowojorczyk‘s Ronan Farrow i Jane Mayer, że jako student pierwszego roku Yale w 1983 roku: „Kavanaugh obnażył się po pijanemu na imprezie w akademiku, wepchnął jej penisa w twarz i pozwolił jej dotknąć go bez zgody, kiedy go odpychała”. Powtarza te twierdzenia podczas wywiadu zasiadanego Sprawiedliwość. (Kavanaugh zaprzeczył wszystkim oskarżeniom o niewłaściwe zachowanie seksualne.)

Chociaż FBI rozmawiało z Ramirezem w ramach tygodniowego śledztwa w sprawie rzekomego niewłaściwego zachowania seksualnego kandydata na Trumpa, Kavanaugha, ostatecznie stwierdziło, że nie znalazło „żadnego potwierdzenia zarzutów”. [of sexual misconduct]”, co doprowadziło do mianowania dożywotniego konserwatywnego sędziego Sądu Najwyższego, agenci biura najwyraźniej nie rozmawiali z wieloma osobami, które albo potwierdziły jego relację, albo miały inne historie o zachowaniu Kavanaugha w Yale.

Największe odkrycie roku Sprawiedliwość dotyczy Maxa Stiera, kolegi Kavanaugha z klasy Yale. Odpowiednio książka Edukacja Bretta Kavanaughaobok New York Times reporterzy Robin Pogrebin i Kate Kelly, Stier, który stoi na czele Partnership for Public Service, prominentnej (i partyzanckiej) organizacji non-profit w Waszyngtonie, powiedzieli senatorom i FBI, że „widział pana Kavanaugh ze spuszczonymi spodniami, ubranego w inny rodzaj pijackiej imprezy w akademiku, podczas której jego przyjaciele wepchnęli jego penisa w rękę studentki”, ale FBI go nie wytropiło. Sprawiedliwość idzie o krok dalej, emitując nagranie audio relacji Stiera, które, jak twierdzą twórcy filmu, zostało im powierzone przez anonimowe źródło. (Stier odmówił rozmowy z filmowcami, podobnie jak Kavanaugh).

„To jest coś, co powiedziałem mojej żonie wiele lat temu”, mówi Stier, zanim szczegółowo opisał, jak „z pierwszej ręki” usłyszał historię przyjaciół Kavanaugha proszących mocno pijaną młodą kobietę, by potrzymała jego penisa w akademiku. przyjęcie. W nagraniu opowiada również o rzekomym epizodzie, który usłyszał, kiedy pijany Kavanaugh próbował włożyć swojego penisa do ust młodej kobiety na imprezie w akademiku, kiedy prawie straciła przytomność na podłodze po piciu.

Modny

Gdzie indziej wewnątrz Sprawiedliwość, kilku kolegów Ramireza z klasy Yale wyraża swoją frustrację z powodu braku możliwości przesłuchania ich przez FBI, a nawet sugeruje, że zespół Kavanaugha skontaktował się z kolegami z klasy Yale podczas dochodzenia, aby spróbować wskazać im jego kierunek. Film pokazuje serię wiadomości tekstowych, które wydają się pokazywać kolegom Kavanaugha z klasy Yale, dyskutujących o tym, jak członkowie kręgu Kavanaugha skontaktowali się z nimi w sprawie ich wspomnień o zarzutach Ramireza. Ponieważ Kavanaugh był nieugięty, że nie zrobił czegoś takiego podczas swoich zeznań przed Senacką Komisją Sądownictwa, film zarzuca mu krzywoprzysięstwo.

Więcej niż cokolwiek, Sprawiedliwość Wydaje się, że przyszli oskarżyciele i świadkowie rzekomego niewłaściwego zachowania seksualnego Kavanaugha zwracają na to uwagę. 83-minutowa wersja, która została pokazana na Sundance, nie była ostateczna, jak poinformowano prasę, a Herdy i Liman powiedzieli festiwalowiczom podczas pytań i odpowiedzi po projekcji, że zdobyli nowe wskazówki od czasu ogłoszenia dokumentu 19 stycznia. i że film i ich badania jeszcze się nie skończyły.

Leave a Comment