Iwan Proworow z ulotek bojkotuje Noc Równości, powołuje się na religię

Obrońca Philadelphia Flyers Iwan Proworow nie pojawił się na łyżwach we wtorek wieczorem, ponieważ odmówił założenia rozgrzewki LGBTQ+ Pride Night, powołując się na swoje przekonania religijne.

26-letni Provorov powiedział dziennikarzom po zwycięstwie Flyers u siebie 5:2 nad Anaheim Ducks, że wybrał „pozostanie wierny sobie i swojej wierze”, którą nazwał rosyjskim prawosławiem.

„Szanuję wszystkich. Szanuję wybory każdego” – powiedział.

Przed meczem Flyers nosili koszulki z motywem Pride i używali kijów owiniętych tęczową taśmą. Organizacje charytatywne Flyers wystawią je na aukcję, a dochody zostaną przeznaczone na ich wysiłki na rzecz rozwoju gry w różnych społecznościach.

Provorov był jedynym zawodnikiem Flyers bez koszulki lub kija na aukcji po meczu.

The Flyers wydali oświadczenie przed komentarzami Proworowa po meczu:

„Organizacja Philadelphia Flyers jest zaangażowana w integrację i z dumą wspiera społeczność LGBTQ+. Wielu naszych graczy aktywnie wspiera lokalne organizacje LGBTQ+ i cieszymy się, że mogliśmy również w tym roku gościć naszą doroczną Noc Równości. The Flyers nadal są silnymi orędownikami na rzecz integracji i społeczności LGBTQ+”.

NHL nie wydało oświadczenia w tej sprawie do wtorkowego wieczoru.

Trener Flyers, John Tortorella, powiedział, że nie przyszło mu do głowy podrapać Proworowa za brak rozgrzewki.

„W przypadku Provy’ego jest wierny sobie i swojej wierze” – powiedział student pierwszego roku Flyers. „Ma to związek z jego przekonaniami i religią. Jedną z rzeczy, które szanuję w Provym, jest to, że zawsze jest wierny sobie. Na tym właśnie jesteśmy”.

Tortorella był już na pierwszych stronach gazet ze względu na swoje stanowisko w sprawie protestów przedmeczowych. W 2016 roku powiedział, że każdy z jego graczy, którzy nie stawili się do hymnu, będzie siedział na ławce rezerwowych do końca meczu. Po obejrzeniu protestów przeciwko niesprawiedliwości rasowej w 2020 roku zmienił to stanowisko, mówiąc, że nie będzie już karał graczy, którzy protestowali przed meczem.

„Mam nadzieję, że jeśli któryś z moich zawodników będzie chciał zaprotestować podczas hymnu narodowego, przyniesie to do mnie i porozmawiamy o tym, porozmawiamy o jego myślach i tym, co chce zrobić. Stamtąd przeniesiemy to do zespół, który to przedyskutuje, tak jak teraz w naszym kraju, zostanie omówiony” – powiedział Tortorella w tamtym czasie dla The Athletic.

Wiadomości do You Can Play, kampanii aktywizmu społecznego, która współpracuje z NHL od 2013 r., oraz Philadelphia Falcons, programu piłkarskiego LGBTQ +, który był zaproszonym gościem Flyers podczas meczu, nie zostały zwrócone.

Wydarzenia Pride są częścią całorocznej inicjatywy NHL i NHLPA „Hokej jest dla wszystkich”.

„Od ponad dekady NHL wzmaga wysiłki, aby przez cały rok wspierać społeczność LGBTQ+, zarówno na lodzie, jak i poza nim” – powiedział Kim Davis, starszy wiceprezes wykonawczy NHL podczas Miesiąca Dumy 2022.

Flyers od lat wspiera społeczność LGBTQ+. Ich maskotka, Gritty, brała udział w paradzie dumy w Filadelfii.

Leave a Comment