Jeden z największych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii ogłosił kolejne 10 dni strajków

COVENTRY, Wielka Brytania – 21 grudnia 2022 r.: Sekretarz generalna Unii Sharon Graham (w środku) dołącza do pracowników karetki podczas pikiety przed siedzibą główną pogotowia ratunkowego w Coventry. W piątek 20 stycznia Unite ogłosiło kolejne 10 dni strajków, ponieważ eskalacja sporu między rządem a pogotowiem ratunkowym.

Obrazy Jacoba Kinga/PA za pośrednictwem Getty Images

LONDYN – Jeden z największych związków zawodowych w Wielkiej Brytanii ogłosił w piątek kolejne 10 dni strajku w nadchodzących tygodniach, ponieważ pogłębia się impas między rządem a ratownikami.

Ponad 2600 pracowników służb ratunkowych w angielskiej Walii i West Midlands, North West, North East i East Midlands ma już wyjść w poniedziałek w ramach trwającego sporu płacowego i kadrowego.

Nowo ogłoszone strajki obejmą regiony North West (6, 22 i 20 marca), North East (6, 20 lutego i 6, 20 marca), East Midlands (6, 20 lutego i 6, 20 marca), West Midlands (6, 17 lutego i 6, 20 marca), Walii (6, 20 lutego i 6, 20 marca) oraz Irlandii Północnej (26 stycznia i 16, 17., 23 i 24 lutego).

Dalsze głosowania odbywają się obecnie w czterech innych trustach pogotowia ratunkowego, które mogą dołączyć do sporu w przyszłym miesiącu, powiedział związek.

„Zamiast działać na rzecz ochrony NHS i negocjować zakończenie sporu, rząd haniebnie zdecydował się demonizować pracowników pogotowia ratunkowego. Ministrowie celowo wprowadzają opinię publiczną w błąd co do ochrony życia i kończyn oraz tego, kto jest winny nadmiernej liczbie zgonów” – powiedział Unite General . — powiedziała sekretarz Sharon Graham.

„Nasi członkowie wiernie zapewniają życie i kończyny w dni strajku, a nie związki zawodowe, aby zapewnić minimalny poziom usług: katastrofalne traktowanie NHS przez ten rząd doprowadziło ją do punktu krytycznego”.

Związek powiedział, że jego przedstawiciele pracują regionalnie, aby zapewnić opiekę medyczną w nagłych wypadkach i ochronę kończyn podczas strajku, podczas gdy pacjenci wymagający leczenia ratującego życie są nadal transportowani na wizyty.

Rząd głównego ministra Rishi Sunaka wzbudził kontrowersje ustawa antystrajkowa „egzekwować minimalne poziomy usług” w kluczowych usługach publicznych, co związki zawodowe postrzegają jako atak na prawa pracownicze.

Sekretarz biznesu Wielkiej Brytanii: Premier Sunak jest w domu, koncentrując się na priorytetach krajowych

Prawo zmusiłoby niektórych pracowników do pracy podczas strajku. Ministrowie rządu publicznie oskarżyli pracowników pogotowia ratunkowego o narażanie życia na niebezpieczeństwo w wyniku akcji protestacyjnych, co wywołało powszechną reakcję związków zawodowych i przeciwników politycznych.

Onay Kasab, główny oficer Unite National, powiedział, że rozwiązanie jest „w rękach rządu”, a spór zakończy się dopiero wtedy, gdy brytyjskie kierownictwo rozpocznie „właściwe negocjacje” w sprawie wynagrodzeń.

„Ciągłe próby rządu, aby kopnąć puszkę i mówienie o jednorazowych płatnościach lub nieznacznym podwyższeniu płac w przyszłości nie wystarczą, aby rozwiązać ten spór” – powiedział Kasab.

Członkowie Royal College of Nursing i pracownicy pogotowia, którzy należą do związku GMB, również będą strajkować 6 lutego. GMB zaplanowało dalsze działania na 20 lutego, 6 marca i 20 marca.

Leave a Comment