Jeff Bezos nie złożył oferty kupna Washington Commandera

skomentować

Kilka grup złożyło oferty kupna Washington Commanders przed terminem docelowym z końca grudnia wymaganym przez bank inwestycyjny zajmujący się sprzedażą, ale żadna nie osiągnęła poziomu 7 miliardów dolarów, o który właściciel Daniel Snyder zabiegał dla zespołu, według osoby zaznajomionej z tym procesem.

Założyciel Amazon, Jeff Bezos, uczestniczył w tej fazie przetargu, co według wielu osób zaznajomionych z tym procesem może otworzyć drzwi innym nabywcom zainteresowanym nabyciem franczyzy.

Niektóre osoby zaznajomione z procesem, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na poufność oferty, powiedziały, że nie jest jasne, czy bezczynność Bezosa odzwierciedla ambiwalencję co do ceny, której szukał Snyder, sztuczkę mającą na celu usiąść i ostatecznie przelicytować najlepszą ofertę lub inne wątpliwości co do składania oferty.

Ze względu na ogromną wartość netto Bezosa wielu przypisuje zespołowi byłby dla niego jeśli chce, wystarczy, aby po prostu przebić najwyższą ofertę kogoś innego. Biorąc pod uwagę niepewność co do jego intencji, kilku potencjalnych nabywców walczy o bycie następnym w kolejce, jeśli Bezos ustąpi lub ustali, ile jest skłonny zapłacić, powiedzieli ludzie zaangażowani w ten proces.

W niedawnym oświadczeniu Daniel Snyder wymienia Anglię jako swoje miejsce stałego pobytu

Jeśli Bezos nie zintensyfikuje swoich wysiłków, może to przynieść korzyści niektórym oferentom, którzy próbowali i nie udało im się kupić Denver Broncos w zeszłym roku. Oczekuje się, że finaliści Broncos będą kandydatami na dowódców, powiedziała osoba zaznajomiona z procesem.

Należą do nich przedsiębiorca medialny Byron Allen; współzałożyciele Clearlake Capital, Behdad Eghbali i Jose E. Feliciano, którzy wcześniej próbowali kupić mniejszościowy pakiet akcji Commanders od byłych komandytariuszy Snydera; Josh Harris, współzałożyciel Apollo Global Management i właściciel Philadelphia 76ers z NBA i New Jersey Devils z NHL; oraz Todd L. Boehly, dyrektor generalny Eldridge Industries, prezes Chelsea FC i współwłaściciel Los Angeles Dodgers z Major League Baseball, Los Angeles Lakers z NBA i Los Angeles Sparks z WNBA.

Uważa się, że Boehly był bardzo zainteresowany dowódcami podczas procesu licytacji, ale nie jest jasne, czy będzie kontynuował ten ruch. Nie jest również jasne, czy Boehly i współzałożyciele Clearlake Capital połączyli siły w przyszłej kandydaturze na dowódców, czy też kontynuowali zespół na różnych ścieżkach. Rzecznik Boehly nie odpowiedział na wielokrotne prośby o komentarz.

49-letni Boehly, absolwent Bethesda’s Landon School z 1991 roku, przewodził konsorcjum, które wygrało gorącą globalną aukcję, by kupić Chelsea FC za około 3,1 miliarda dolarów i przeznaczyło ponad 2 miliardy dolarów na stadion i inne wydatki związane z drużyną. Transakcja została w dużej mierze sfinansowana przez Clearlake Capital.

Rzecznicy Harrisa, którzy dorastali w Chevy Chase i uczęszczali do Field School, wielokrotnie odmawiali komentarza, podobnie jak przedstawiciele Eghbala i Feliciano.

Mat Ishbia, prezes i dyrektor generalny United Wholesale Mortgage, wyraził zainteresowanie Commanderem w listopadzie. Ale on nie goni już za drużyną, powiedział jego rzecznik w zeszłym miesiącu po osiągnięciu porozumienia w sprawie zakupu Phoenix Suns z NBA i Phoenix Mercury z WNBA od Roberta Sarvera. Umowa wyceniła Suns i Mercury na 4 miliardy dolarów i obejmowała całość udziałów Sarvera w zespołach oraz część udziałów współwłaścicieli Sarvera.

Fundusz Pat Bowlen sprzedał Bronco w czerwcu do grupy kierowanej przez spadkobiercę Walmart, Roba Waltona. Zakup za 4,65 miliarda dolarów to rekordowa cena sprzedaży franczyzy NFL. Właściciele oficjalnie ratyfikował umowę w sierpniu. Forbes oszacował w sierpniu, że majątek dowódców wynosi 5,6 mld dolarów.

Potencjalni oferenci Commandera utknęli z zamiarem Jeffa Bezosa

Bezos, który jest właścicielem The Washington Post, według Forbesa ma majątek szacowany na 121,3 miliarda dolarów, co czyni go czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Kilku właścicieli NFL wyraziło zainteresowanie kontynuowaniem przez Bezosa franczyzy NFL. Był również powiązany z Seattle Seahawks, którzy prawdopodobnie zostaną sprzedani w nadchodzących latach przez zaufanie byłego współzałożyciela Microsoftu, nieżyjącego już właściciela Paula Allena.

Pościg Bezosa za jakąkolwiek drużyną NFL może być skomplikowany, jeśli zdecyduje się wrócić jako dyrektor generalny Amazon. W lipcu 2021 roku przekazał tę rolę swojemu wybranemu następcy, Andy’emu Jassy’emu. W tym miesiącu kilka publikacji biznesowych, w tym Fortune, donosiło, że jest to możliwe. prognozy analityków. Właściciele drużyn NFL i kierownictwo ligi mogą postrzegać to jako konflikt, ponieważ Amazon płaci NFL około 1 miliarda dolarów rocznie za pakiet ligi „Thursday Night Football”. Jako właściciel franczyzy NFL, Bezos miałby dostęp do uprzywilejowanych informacji finansowych ważnych dla przyszłych negocjacji telewizyjnych.

W listopadzie osoba zaznajomiona z sytuacją powiedziała, że ​​Bezos jest interesują się dowódcami i może złożyć ofertę z potentatem muzycznym Jayem-Z jako inwestorem w jego grupie. Bezos odmówił komentarza na temat swojej potencjalnej kandydatury na stanowisko dowódcy na National Portrait Gallery 2022 National Portrait Gala w tym miesiącu.

„Nie mogę o tym mówić” – powiedział wówczas Bezos. W telewizyjnym wywiadzie dla CNN, mniej więcej w tym samym czasie, gdy usiadł ze swoją dziewczyną Lauren Sanchez, Bezos powiedział: „Nie mogę teraz wiele o tym powiedzieć. Ale on lubi piłkę nożną”.

Nie wiadomo, kiedy zakończy się procedura przetargowa. Niektóre osoby zaangażowane w ten proces odrzuciły stwierdzenie, że istniał ostateczny termin składania ofert banku inwestycyjnego do końca grudnia, twierdząc, że proces jest płynniejszy. Utrudnia to innym oferentom zorientowanie się, czy Bezos jest zaangażowany, czy nie, lub czy może być jeszcze bardziej zaangażowany. Sport w biurze zgłosił brak oferty Bezosa niedziela

Dowódcy powiedzieli, że Snyder i jego żona Tanya, współdyrektor generalny zespołu, zatrudnili BofA Securities, oddział Bank of America, rozważyć możliwe transakcje dla franczyzy. Dowódcy nie określili, czy Snyderowie planują sprzedać całość, czy część franczyzy. Cztery osoby zaznajomione z tym procesem niedawno powiedziały, że ich zdaniem najbardziej prawdopodobnym wynikiem jest pełna sprzedaż. Wszyscy przemawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ rozmowy prowadzone przez Bank of America są poufne.

W publicznym wniosku opublikowanym w listopadzie, dotyczącym procesu inkorporacji w Rejestrze Spółek w Anglii i Walii Snyders wymienił Anglię jako kraj lub państwo, którego są „zwykłym” mieszkańcem. Daniel Snyder nie brał udziału w finale sezonu Commander przeciwko Dallas Cowboys 8 stycznia na FedEx Field, według osoby zaznajomionej ze sprawą.

Prezenter wynajęty przez Daniela Snydera posuwa się naprzód w procesie sprzedaży dowódców

Każda sprzedaż zespołu lub jego części musi zostać zatwierdzona przez co najmniej trzy czwarte właścicieli innych drużyn w lidze, co daje im kontrolę nad wyborem nabywcy dokonanego przez Snydera.

NFL prowadzi drugie dochodzenie w sprawie Snyder and the Commanders, prowadzone przez adwokat Mary Jo White. Właściciel Indianapolis Colts, Jim Irsay, powiedział w październiku, że on i jego współwłaściciele powinni poważnie rozważyć głosowanie Aby usunąć Snydera z majątku dowódców. Wymagałoby to zgody co najmniej trzech czwartych właścicieli. Kilku właścicieli powiedziało The Post we wrześniu, że uważają, że jest to poważnie rozważane próbuje odeprzeć Snydera Z szeregów właścicieli NFL, namawiając go do sprzedaży franczyzy lub głosując za jego usunięciem.

Komitet Nadzoru Domowego i Reform napisał w zeszłym miesiącu w swoim raporcie końcowym z dochodzenia prowadzonego przez Demokratów w miejscu pracy zespołu, że Snyder „utrudniał” dochodzenie komisji oraz że „zezwolił na” „niepokojące zachowanie” w miejscu pracy zespołu i zaangażował się w nie. Raport mówi, że Snyder złożył wymijające i „wprowadzające w błąd” zeznania przed komisją w lipcu.

Biuro Karla A. Racine’a, ówczesnego prokuratora generalnego Demokratów w Waszyngtonie, złożył dwa pozwy cywilne w ubiegłym roku przeciwko dowódcom. Prokurator Generalny Maryland Brian E. Frosh (D) ukarał drużynę grzywną 250 000 $ za niewłaściwe wstrzymanie depozytów zabezpieczających od posiadaczy biletów w ramach ugody z dowódcami. Według wielu osób zaznajomionych z sytuacją, śledczy z biura prokuratora USA we wschodnim dystrykcie Wirginii przesłuchali świadków na temat nieprawidłowości finansowych dotyczących zespołu. Biuro prokuratora generalnego Wirginii, Jasona S. Miyaresa (z prawej), również prowadzi dochodzenie.

Leave a Comment