Jonathan Isaac zdobywa 10 punktów w długo oczekiwanym powrocie do Magic

ORLANDO, Fla. — Magiczny napastnik Jonathana Izaaka stanął przy stoliku strzelców, chwilę porozmawiał z trenerem Jamahlem Mosleyem i spokojnie zdjął koszulkę odbijającą. Odwrócił się na kort, założył ustnik i wszedł na parkiet NBA, aby rozegrać swój pierwszy mecz od ponad 900 dni.

Długie oczekiwanie dobiegło końca. Kiedy zarejestrował mecz między parą Jaysona Tatuma rzutów wolnych, wyprzedany tłum 19 196 osób zgromadzonych w Amway Center wyraził uznanie owacją na stojąco.

25-letni Isaac nie grał w oficjalnym meczu NBA od 2 sierpnia 2020 roku, kiedy zerwał ACL w lewym kolanie podczas meczu z Orlando. Opuścił wszystkie sezony 2020-21 i 2021-22 oraz połowę kampanii 2022-2023, zanim wrócił w poniedziałek wieczorem przeciwko Boston Celtics.

Z ograniczonymi minutami Isaac zdobył 10 punktów, strzelając 4 z 7 w niecałe 10 minut, a Magic pokonali Celtics 113-98.

Isaac powiedział, że miał dużo na głowie, kiedy się zapisywał. Przyznał też, że były chwile, kiedy nie wiedział, czy ten dzień kiedykolwiek nadejdzie, ale gdy miał wątpliwości, polegał na swojej wierze.

„Były dni, kiedy nie wiem, czy chcę kontynuować” – powiedział. „Ale jeszcze raz muszę podziękować Chrystusowi. Że mogę wrócić do mojej wiary i powiedzieć, że Bóg wybrał mnie w tę podróż w określonym celu. Wiem, że zostałem stworzony do gry w koszykówkę. Zostałem stworzony, by oddawać chwałę Bogu. Ten etap”.

Isaac był pierwszym okrętem podwodnym tego wieczoru w Orlando i zameldował się sam, co Mosley zrobił celowo, aby tłum mógł być świadkiem tej chwili.

Pierwszy dotyk Isaaca tej nocy nastąpił niedługo po zameldowaniu. Kiedy Orlando po raz pierwszy zszedł na boisko, Isaac znalazł piłkę w swoich rękach.

Złapał go na linii podstawowej i próbował pojechać do Bostonu Jaylen Brown. Isaac powiedział, że myślał, że Brown przejmie szarżę, ale kiedy tego nie zrobił, został pomylony z Izaakiem, gdy próbował spudłować, co się nie powiodło.

Podczas następnej jazdy Magic Isaac był w stanie oddać strzał – 13-metrowy tuż nad Brownem.

„Pozdrawiam trenera Mose’a, że ​​to dla mnie przygotował” – powiedział Isaac. „To naprawdę miało być łapanie i skakanie, ale zagrali dobrze i byłem tylko ja i Jaylen. Więc po prostu powiedziałem, żeby coś zdobyć i dostałem swoją kolej. Naprawdę podoba mi się to ujęcie. Kiedy padło, po prostu powiedziałem , „Dzięki.” Po prostu wyjmij to.

Pierwszy trening Izaaka trwał niecałe 4,5 minuty. Po przeskoczeniu nad Brownem dodał lay-up, ale był zaledwie 2-5 od podłogi.

Przyznał, że zmęczenie było problemem na początku.

„Ten pierwszy wiatr mnie dopadł. W ostatniej chwili ledwo mogłem mówić, tak ciężko oddychałem” – powiedział Isaac. „Ale druga rotacja w drugiej połowie, te cztery minuty, po prostu zacząłem się relaksować i czuć się dobrze”.

Różnica była znacząca w drugiej połowie, kiedy Isaac wrócił. Trafił parę trójek i złapał dwa przechwyty, w tym jeden, który trafił Paweł Banchero za trzask w jego ostatniej grze wieczoru. Zrobił ostatnie wyjście z 2:08 do końca trzeciej kwarty.

„Myślałem, że był świetny” – powiedział Mosley. „Myślę, że wykonał świetną robotę, grając z opanowaniem. Myślę, że ważne było, aby dostał czas w G League. Oczywiście było dużo emocji i słusznie. Pomyślałem, że to wspaniale, jak sobie z tym poradził . “

Mosley i Isaac dzielili się chwilę przed meczem. Mosley usiadł na końcu ławki Magic i zawołał Isaaca, gdy ten schodził z kortu. Obaj odbyli krótką pogawędkę, podczas której Mosley wyraził radość z powrotu Isaaca.

Przed rozegraniem dwóch meczów w bańce Orlando, Isaac nie grał od 1 stycznia 2020 roku, kiedy skręcił to samo lewe kolano. Jego ostatni mecz w Amway Center odbył się 30 grudnia 2019 roku, kiedy miał 13 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty i 2 bloki przeciwko Atlanta Hawks.

Jedyni członkowie drużyny Magic, którzy grali w tym meczu, byli w drużynie Markelle Fultz, Terrence’a Rossa oraz Jestem Bamba. Ani Ross, ani Bamba nie widzieli minut meczu z Bostonem w poniedziałek.

„Ta noc mogła się potoczyć na wiele sposobów i za to, że potoczyła się tak, jak się potoczyła, oddaję Mu za to chwałę. To spokój i ulga, więc kontynuujmy”.

Jonathana Izaaka

Kol Antoniktóry spędził trochę czasu na parkiecie z Isaakiem w poniedziałek, powiedział, że był uszczęśliwiony widząc Isaaca z powrotem na parkiecie po tym, jak obserwował go z boku podczas pierwszych 2,5 sezonów w drużynie.

„Bycie poza grą przez tak długi czas z pewnością może być frustrujące i wiem, że prawdopodobnie czuł, że mógł wrócić wcześniej” – powiedział Anthony. „Ale bardzo wspierał drużynę jako całość. Ogląda wszystkie nasze mecze, po prostu uderza nas, kiedy gramy dobrze. Bije mnie, kiedy gram źle, próbując mnie rozweselić. Po prostu świetna szafka generalnie gość pokojowy i radość z bycia kolegą z drużyny. ”

Anthony powiedział, że grał już wcześniej z Isaakiem, więc miło było dzielić z nim boisko do NBA.

Magiczny drugi rok do przodu Franciszka Wagnera ma swoją szafkę obok Isaaca i wie, ile poniedziałkowa noc znaczyła dla jego kolegi z drużyny. Był również podekscytowany tym, co zdrowy Izaak może zrobić dla młodej drużyny Magic.

„Myślę, że nawet bez niektórych facetów znaleźliśmy część naszej tożsamości” – powiedział Wagner ESPN. „Myślę, że naszym celem na ten sezon powinno być kontynuowanie pracy nad tym. Mamy nowe rotacje, musimy to wszystko rozgryźć. Ale mamy tak wiele talentów i tak duży rozmiar na każdej pozycji .

„Ale co najważniejsze, mamy po prostu świetnych facetów. Każdy dba o właściwe rzeczy. Widziałeś to dzisiaj, kiedy [Isaac] Wszyscy chcemy, aby następny facet odniósł sukces”.

Kiedy Isaac opuścił boisko na dobre w trzeciej kwarcie, na chwilę zniknął z ławki. Kiedy wrócił, usiadł na ławce i dalej kibicował swoim kolegom z drużyny.

Kiedy noc się skończyła, jego koledzy z drużyny oblali go wodą.

„Ulga i spokój”, powiedział Isaac, gdy zapytano go, jak się czuje po czasie spędzonym na boisku. „Pokój jak„ Boże, masz mnie ”. Doceniam to. Jest naprawdę wierny. Chcę tylko Mu podziękować. Ponieważ ta noc mogła potoczyć się na wiele sposobów i że potoczyła się tak, jak się potoczyła, doceniam to. to jest spokój, ulga, więc kontynuujmy”.

Leave a Comment