Jordan Poole, Jonathan Kuminga ocenili zwycięstwo Warriors vs. Cavs

Wbrew wszelkim przeciwnościom — i mam na myśli wszelkie przeciwności — żołnierze złotego Stanu skończył twój wycieczka z pięcioma grami na wysokim poziomiewstrząsający Cleveland Cavaliers 120-114. Co za gra!

Zróbmy ocenę. Jak zawsze, wyniki są oparte na moich oczekiwaniach wobec każdego gracza. Ocena B oznacza średnią wydajność tego gracza.

Uwaga. Prawdziwy procent rzutów (TS) jest miarą skuteczności punktowej, która uwzględnia rzuty za trzy i wolne. Średnia ligowa wynosiła 57,8% w piątkowych meczach.

Jonathan Kuminga

27 minut, 10 punktów, 3 zbiórki, 5 asyst, 1 przechwyt, 2 faule, 4-9 rzutów z gry, 2-2 trójki, 0-2 rzuty wolne, 50,6% TS, +8

Naprawdę mocny występ Kumingi w jego powrocie na boisko po opuszczeniu ośmiu meczów z rzędu. Naprawdę kontrolował… 5 asyst bez strat i tylko 2 faule w 27 minut to dla niego ogromne zwycięstwo.

Myślałem, że grał inteligentnie i równo po obu stronach boiska, a jednocześnie był agresywny i bardzo dobry w defensywie.

Stopień: A-

Kevona Looneya

32 minuty, 4 punkty, 17 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty, 2 przechwyty, 1 faul, 2-4 strzały, 50,0% TS, +10

Cóż za mecz dla Looneya przeciwko dwóm wielkim graczom, Evanowi Mobleyowi i Jarrettowi Allenowi. Warriors szokująco zdominowali kieliszek dla Cleveland, a Looney był największym powodem… zebrał więcej zbiórek niż Mobley i Allen łączny, pomimo tego, że obaj plasują się w pierwszej dwudziestce pod względem zbiórek na mecz w tym sezonie.

17 zbiórek! 4 asysty przy 0 stratach! 4 akcje z tylko 1 błędem!

Elitarny występ Looneya.

Ocena: A+

Bonus po grze: Prowadził zespół w zbiórkach.

Donte DiVincenzo

35 minut, 17 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty, 4 przechwyty, 4 straty, 3 faule, 5:13 strzałów, 3 7 trójek, 4 rzuty wolne, 54,4% TS, +12

Jakim luksusem jest DiVincenzo. Stał się jednym z najlepszych graczy rezerwowych w lidze, zdolnym do wejścia na każdą pozycję rezerwową, bez względu na to, jak duża czy mała. Co równie ważne, udowodnił, że może rozszerzyć tę rolę, gdy zawodnik jest kontuzjowany lub wypoczęty i musi zacząć.

Pod tym względem jest podobny do Jordana Poole’a… jest dobrym starterem, kiedy ma okazję, a przez resztę czasu gra na ławce rezerwowych.

Walczył ze stratami i tym razem nie był to jego najskuteczniejszy mecz (chociaż kilka strzałów uratowało atak późno), ale po prostu grał z taką kontrolą, z niesamowitą obroną.

Stopień: A

Bonus po grze: Prowadził drużynę na plus/minus.

Ty Jerome

41 minut, 22 punkty, 1 zbiórka, 8 asyst, 1 przechwyt, 1 blok, 1 strata, 2 faule, 9:13 strzałów, 3:4 trójki, 1:1 rzuty wolne, 81,6% TS, +3

Jestem prawie pewien, że Jerome ustanowił rekord większości wsadów NBA w tej post-internetowej grze. Legendy twardego drewna z lat 50. i 60. byłyby z niego bardzo dumne. A potem wykonał jeden z najważniejszych strzałów w meczu, trzy w ciągu dwóch minut, które zakończyły rozgromienie Cleveland 12-2.

Czasami statystyki nie mówią całej historii, ale czasami tak. Nie ma potrzeby, aby to nadmiernie komplikować. Jerome, który był nieaktywny przez kilka ostatnich meczów, wszedł do wyjściowego składu i zdobył 22 punkty przy skuteczności, która byłaby dobra dla Steph Curry, 8 asyst i tylko 1 strata. Te statystyki dokładnie opowiadają historię.

Nawiasem mówiąc, był to dopiero siódmy raz w tym sezonie, kiedy gracz NBA ma co najmniej 22 punkty i 8 asyst przy jednej rotacji na poziomie 80% lub wyższym. Pozostałe sześć? Curry, Nikola Jokić, Jimmy Butler, Darius Garland, De’Aaron Fox i TJ McConnell.

Ocena: A+

Bonus po grze: Prowadził zespół w asystach.

Jordana Poole’a

41 minut, 32 punkty, 3 zbiórki, 2 asysty, 1 przechwyt, 5 strat, 5 fauli, 10-23 strzały, 5-12 trójek, 7-8 rzutów wolnych, 60,3% TS, +6

Jedną z tych gier, w których startery przesiadują, jest zobaczenie człowieka Poole’a. Wciąż pojawiają się problemy, kiedy zostaje umieszczony na tej pozycji… wydaje się, że stał się gorszym rozgrywającym i miał kilka szalonych strat.

Ale też położył drużynę na plecach w kilku turach, zarówno swoimi punktami, jak i emocjami. To była świetna zabawa do oglądania.

Czy ktoś uważa, że ​​w ostatnich tygodniach znacznie poprawił się w defensywie?

Stopień: A-

Bonus po grze: Prowadził zespół w punktach.

I Michała Greena

16 minut, 13 punktów, 8 zbiórek, 3 straty, 3 faule, 5-10 strzałów, 3-5 trójek, 65,0% TS, -4

Green nie grał w grę od 18 grudnia i tak wyglądał. Nie w sensie bycia zardzewiałym, ale w tym sensie, że masz dużo energii. Za każdym razem, gdy wchodził na boisko, wyglądał, jakby właśnie wciągnął linię krasnali i wypił Red Bulla. Nieustannie atakował obręcz jako kierowca, przecinak i zbierający, a także sprawiał, że padał deszcz z dystansu.

Świetnie się przy tym bawił.

Stopień: A-

Antoni Lamb

25 minut, 12 punktów, 2 zbiórki, 1 blok, 2 straty, 3 faule, 4-8 strzałów, 4-8 trójek, 75,0% TS, 0 plus/minus

Jubilat wykonał kwartet długich piłek i każdy czuł, że nadszedł czas, by zatrzymać bieg Clevelanda.

Nie zrobił wiele poza tym, ale nie można nie docenić aktualności jego ujęć.

Stopień: A-

Patricka Baldwina Jr.

9 minut, 7 punktów, 1 strata, 2-4 strzały, 2-3 trójki, 1-2 rzuty wolne, 71,7% TS, -6

Za każdym razem, gdy Baldwin występuje w tych dniach na korcie, moją jedyną myślą jest: „Nie mogę się doczekać, aż będzie w rotacji w przyszłym roku”.

Zaczynam widzieć dużo Michaela Portera Jr. w jego grze i chociaż nie jest on gotowy na rotację w tym roku, myślę, że w następnym sezonie może być kimś wyjątkowym.

Stopień: A

Bonus po grze: Najgorszy plus/minus w drużynie.

Mojżesza Moody’ego

14 minut, 3 punkty, 5 zbiórek, 2 asysty, 1 strata, 1-2 strzały, 1-2 trójki, 75,0% TS, +1

Fakt, że Moody miał tylko 14 minut gry w tę grę, mówi ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co czuje do niego Steve Kerr w tej chwili. Nie był zły w tych minutach i podobało mi się, jak atakował szkło, ale nadal nie robi wiele.