Julian Sands: Helikopter w poszukiwaniu zaginionego aktora | Kalifornia

Poszukuje brytyjskiego aktora Julian Sands trwa prawie tydzień po tym, jak zaginął podczas wędrówki w zdradzieckich górach San Gabriel w Kalifornii, gdzie tej zimy zmarło już co najmniej dwóch turystów.

65-letni aktor jest obecnie poszukiwany „tylko helikopterem” – poinformowało biuro szeryfa hrabstwa San Bernardino. piątkowe popołudnieponieważ zagrożenie lawinowe wokół Mt Baldy sprawiło, że akcje ratownicze na miejscu stały się zbyt niebezpieczne.

Obecnie nie ma harmonogramu zakończenia poszukiwań Sands, powiedziała w piątek rzeczniczka departamentu Gloria Huerta.

Obszar Mt Baldy bowl, w którym wędrował Sands, był tej zimy śmiertelnie niebezpieczny zginęło co najmniej dwóch turystów w okolicy po upadku i kontuzji w ciągu ostatniego miesiąca, zgodnie z departamentem szeryfa.

Jedna z dwóch zmarłych wędrowców, zidentyfikowana przez lokalne media jako Crystal Paula Gonzalez, była doświadczoną turystką znaną rodzinie i przyjaciołom jako „królowa wędrowców” – donosi CBS News Los Angeles. Władze poinformowały, że Gonzalez, który wcześniej wspiął się na Mt Whitney, jeden z najwyższych szczytów w Stanach Zjednoczonych, poślizgnął się i spadł z ponad 500 stóp podczas wędrówki 8 stycznia i zmarł w wyniku obrażeń odniesionych na górze.

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze odpowiedziały na więcej niż dwa tuziny różnych wypadków zagubionych lub rannych turystów w rejonie Mt Baldy w ciągu ostatniego miesiąca, a władze ostrzegały w tym tygodniu nawet doświadczonych turystów, aby trzymali się z dala od góry w „niezwykle niebezpiecznych” warunkach.

Sands, zapalona turystka i długoletnia mieszkanka okolic Los Angeles, zaginęła w zeszły piątek około godziny 19:30. Pingi rejestrowane z jego telefonu komórkowego w kolejnych dniach nie pokazywały jego ruchów aż do 13 stycznia, podało biuro szeryfa w późny piątek.

Departament powiedział, że wstępne poszukiwania naziemne i helikopterowe jednego z jego możliwych miejsc tego dnia nie przyniosły żadnych dowodów na istnienie Sands. Dodatkowa analiza danych lokalizacji telefonu komórkowego Sands jest w toku, ale „do tej pory nie opracowano żadnych możliwych do zastosowania wskazówek” – powiedział departament.

Obecnie nie ma żadnych informacji wskazujących na miejsce pobytu Sands po piątku, w dniu, w którym zgłoszono jej zaginięcie, powiedział Huerta. Powiedział, że jego pojazd znajdował się w rejonie Mt Baldy i został odholowany przez jego rodzinę.

„Prowadzone są dodatkowe poszukiwania z powietrza” – poinformował departament.

Widok na górę San Antonio, znaną również jako Mt Baldy, w górach San Gabriel w pobliżu Los Angeles.
Widok na górę San Antonio, znaną również jako Mt Baldy, w górach San Gabriel w pobliżu Los Angeles. Zdjęcie: Mark A Johnson / Alamy

Jak była Kalifornia nękany przez zimowe burze, Warunki pogodowe na górze utrudniają pomoc zagubionym i rannym wędrowcom, w tym Sands. Zespoły ratownicze poszukujące Sands na ziemi musiały zostać ściągnięte z góry w sobotę wieczorem z powodu niebezpiecznej pogody. Warunki pogodowe też udaremniły próby ewakuacji Gonzaleza, ranny turysta, zszedł z góry do szpitala, powiedział lekarz CBS News Los Angeles. Ma pięcioro dzieci, donosi serwis informacyjny.

Zmarło ponad 21 osób Kalifornia podczas sztormów ostatnich tygodni, a inne osoby, w tym pięcioletni chłopiec porwany przez powódź, wciąż są zaginione.

Sands, znany z ról w Pola śmierci, Pokój z widokiem i Nagi lunch, od lat mieszka w okolicach Los Angeles ze swoją żoną, pisarką Eugenią Citkowitz, z którą ma syna. Ma również dwie córki z byłą redaktorką programową Evening Standard i BBC Radio 4 Today Sarah Sands, z którą był żonaty w latach 1984-1987.

Zrobili to również inni hollywoodzcy aktorzy, scenarzyści i producenci zamieścili swoje modlitwy za Sandsa i jego rodzinę w mediach społecznościowychchwaląc go jako natchnienie i przyjaciela.

Aktor: „Niech płoną świece, aby mogła bezpiecznie wrócić z góry, którą kocha Mateusz Modin napisał na Twitterze.

Leave a Comment