Justin Bieber sprzedaje prawa do muzyki za 200 milionów dolarów

Justin Bieber sprzedał swoje prawa do muzyki Hipgnosis Songs Capital za ponad 200 milionów dolarów, potwierdziła we wtorek firma.

„Justin jest naprawdę artystą, który zdarza się raz na pokolenie, a wielkość tej umowy odzwierciedla to i potwierdza” – powiedział menedżer Biebera, Scooter Braun, według Variety. „Przez 15 lat byłem wdzięczny, że mogłem być świadkiem tej podróży, a dziś cieszę się ze wszystkich zaangażowanych. Wielkość Justina dopiero się zaczyna”.

Umowa obejmuje wszystkie 291 piosenek Biebera wydanych przed końcem 2021 roku, aż do jego najnowszego albumu, Justice.

Hipgnosis świętował sprzedaż na Instagramie, pisząc: „Witamy w rodzinie Hipgnosis @justinbieber”.

100M KATALOG MUZYCZNY AMAZON JUŻ ZA DARMO DLA CZŁONKÓW PRIME

po sprzedaży, Nagrania Bieber Master Mówi się, że nadal jest zarządzany przez Universal Music, a firma nadal jest właścicielem nagrań wzorcowych.

Justin Bieber sprzedał swój katalog muzyczny za 200 milionów dolarów. (Dimitrios Kambouris/Getty Images dla The Met Museum/Vogue/Getty Images)

Mówi się, że katalog Biebera jest największym nabytkiem grupy zajmującej się prawami do muzyki i prawdopodobnie jednym z największych dla każdego muzyka w jego wieku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA DOTYCZĄCEGO ROZRYWKI

„To przejęcie jest jedną z największych transakcji w historii dla artysty poniżej 70 roku życia” – powiedział Variety Merck Mercuriadis, założyciel Hipgnosis Song Management. „W wieku zaledwie 28 lat jest jednym z garstki definiujących artystów ery streamingu, którzy ożywili cały przemysł muzyczny”.

Młodsi artyści są często uważani za grupę podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o sprzedaż katalogową, ponieważ ich piosenki nie przetrwały jeszcze próby czasu, ale ciągły sukces piosenkarki „Never Say Never” czyni ją wyjątkiem, według outletu.

Trasy koncertowe Justina Biebera

Umowa obejmuje wszystkie 291 piosenek Biebera wydanych przed końcem 2021 roku, aż do jego najnowszego albumu, Justice. (Jason Merritt/Getty Images)

Justina Timberlake’a, Neil Young, Kenny Chesney, Leonard Cohen, Nile Rodgers i Nelly Furtado wcześniej podpisali podobne umowy z Hipgnosis.

Timberlake sprzedał swój katalog za nieco ponad 100 milionów dolarów, a Young sprzedał 50% swojego katalogu za około 150 milionów dolarów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Wystąpi Justin Bieber

Umowa z piosenkarką „Never Say Never” była jedną z „największych” dla artysty poniżej 70 roku życia, powiedział Hipgnosis. (Cliff Lipson/CBS za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

W 2020 roku Bob Dylan sprzedał swój katalog piosenek Universal Music Publishing za 400 milionów dolarów, donosi Variety.

Ogólnie rzecz biorąc, prawa do publikacji nie są tak cenne, jak faktycznie nagrane piosenki i albumy; jednak dochody z reklam i licencji filmowych mogą z czasem przynieść znaczne zyski, zwłaszcza popularnym artystom, takim jak Bieber.

Przedstawiciel Biebera nie odpowiedział od razu na prośbę FOX Business o komentarz.

Phillip Nieto z FOX Business przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment