Justin Roiland rezygnuje z dwóch kolejnych programów telewizyjnych po oskarżeniach o przemoc domową | Animacja w telewizji

Justin Roiland został usunięty z dwóch innych seriali animowanych, Solar Opposites i Koala Man, po tym, jak został oskarżony o przemoc domową wobec byłej dziewczyny. dzień po tym, jak został usunięty z przebojowego serialu Rick and Morty.

sieć USA Hulu ogłosił w środę, że „zakończył naszą współpracę z Justinem Roilandem”, dzień po tym, jak dystrybutor Ricka i Morty’ego, Adult Swim, wydał podobne oświadczenie, w którym stwierdził, że nie będzie już udzielał głosu tytułowym bohaterom ani służył jako gospodarz.

42 lata nie przyznał się do winy i oczekuje na proces pod zarzutem pobicia i bezprawnego uwięzienia w wyniku groźby, oszustwa, przemocy lub oszustwa w hrabstwie Orange. Zarzuty dotyczą incydentu z 2020 roku przeciwko niezidentyfikowanej kobiecie, z którą Roiland mieszkał i spotykał się w tym czasie.

W oświadczeniu wydanym na początku tego miesiąca adwokat Roilanda, T Edward Welbourn, powiedział: „Justin jest nie tylko niewinny, ale w pełni oczekujemy, że ta sprawa zostanie oddalona, ​​gdy biuro prokuratora okręgowego zakończy metodyczną analizę dowodów”.

Wszystkie trzy pokazy będą kontynuowane bez jego udziału.

Strzał z Przeciwieństw Słonecznych.
Strzał z Przeciwieństw Słonecznych. Justin Roiland współtworzył, był producentem wykonawczym i użyczył głosu głównemu bohaterowi serialu. Zdjęcie: Lis

Roiland współtworzył, był producentem wykonawczym i udzielił głosu głównemu bohaterowi Korvo w animowanej komedii Solar Opposites, opowiadającej o rodzinie kosmitów, którzy lądują w Stanach Zjednoczonych.

Czwarty sezon miał wyemitować w tym roku, ale to, czy Korvo może zostać przekształcone przed emisją, dopiero się okaże.

Pierwszy sezon nowo uruchomionej australijsko-amerykańskiej komedii animowanej Koala Man, opowiadającej o superbohaterskim alter ego ojca z przedmieść, został wyprodukowany przez Roilanda, który użyczył również głosu gościnnej postaci.

Zarówno Koala Man, jak i Solar Opposites są pokazywane na Hulu w USA i Disney+ w Wielkiej Brytanii i Australii. Wszystkie wyprodukowane przez studio animacji Roiland, Justin Roiland, z Solo Vanity Card Productions.

Studio gier wideo Squanch Games, które założył Roiland, również ogłosiło, że Roiland opuścił firmę 16 stycznia, cztery dni po ujawnieniu zarzutów o przemoc domową. Pierwsza gra studia, High on Life, została stworzona przez Roilanda i odniosła ogromny sukces na konsoli Xbox.

„Namiętny zespół w Squanch będzie nadal rozwijał gry, które uwielbiają nasi fani, jednocześnie wspierając i ulepszając High On Life” – czytamy w oświadczeniu studia.

Leave a Comment