Justin Roiland wypadł z programu „Rick and Morty” Adult Swim z powodu oskarżeń o przemoc domową.

Adult Swim zerwał kontakty z Justinem Roilandem, współtwórcą popularnego serialu animowanego Rick and Morty, po tym, jak został oskarżony o przemoc domową na początku tego miesiąca.

Adult Swimming „zakończyło współpracę” z Roiland, zgodnie z oświadczeniem udostępnionym przez przedstawiciela show Konto Twitter i sieć się zresetowała.

„Rick and Morty będzie kontynuowany” – dodano w oświadczeniu. „Utalentowany i oddany zespół ciężko pracuje nad sezonem 7”.

Oprócz współtworzenia serialu, 42-letni Roiland był scenarzystą i producentem wykonawczym oraz udzielał głosu dwóm tytułowym bohaterom serialu wraz z kilkoma innymi pomniejszymi postaciami przez pierwsze sześć sezonów serialu.

Roiland czeka na proces w sprawie oskarżeń o przemoc domową wobec byłej dziewczyny.

Justina Roilanda
PLIK – Justin Roiland bierze udział w The Game Awards w Microsoft Theatre 7 grudnia 2017 r. w Los Angeles w Kalifornii.

Grega Doherty’ego/Getty Images


Roiland został oskarżony o napaść i bezprawne uwięzienie kobiety, z którą mieszkał w tym czasie w zawiadomieniu złożonym przez prokuratorów w hrabstwie Orange w Kalifornii na początku tego miesiąca, jak uzyskała agencja Associated Press. Kobieta nie została zidentyfikowana w dokumentach sądowych.

Roiland przyznał się do winy.

Incydent miał miejsce w styczniu 2020 roku, a Roiland został oskarżony w maju tego roku. Rozprawa przedprocesowa odbyła się 12 stycznia.

Roiland wróci do sądu w kwietniu. Nie wyznaczono daty rozprawy.

Roiland stworzył animowaną komedię science-fiction z Danem Harmonem. Jest na antenie od 2013 roku. Serial zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego programu animowanego w 2018 i 2020 roku.


Leave a Comment