Juventus odjął 15 punktów od umów transferowych

Włoski sąd piłkarski, który prowadzi dochodzenie w sprawie jego transakcji transferowych, odjął Juventusowi 15 punktów za bieżący sezon, poinformował w piątek Narodowy Związek Piłki Nożnej (FIGC).

Orzeczenie, które również zada cios reputacji klubu, jest surowsze niż 9-punktowe odliczenie, o które wnioskował prokurator piłkarski podczas przesłuchania wcześniej w dniu, w którym rozpatrywano transfery zawodników z Juventusu i kilku innych drużyn.

– Stream ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Na 20 meczów do końca sezonu Juve zajęło trzecie miejsce w Serie A z 37 punktami, tracąc 10 punktów do prowadzącego Napoli. Spadek spadł na 10. miejsce, poza miejscami kwalifikacyjnymi do lukratywnych europejskich rozgrywek.

W nocnym oświadczeniu sąd zakazał również 11 byłym i obecnym dyrektorom Juventusu zajmowania stanowisk we włoskiej piłce nożnej.

Obejmowały one 24 miesiące dla Andrei Agnelli, który został zastąpiony na stanowisku prezesa w tym tygodniu po oficjalnej rezygnacji w listopadzie, oraz 30 miesięcy dla byłego dyrektora sportowego Fabio Paraticiego, obecnie dyrektora zarządzającego piłką nożną w klubie angielskiej Premier League Tottenham Hotspur.

Juventus zapowiedział, że po opublikowaniu uzasadnienia wyroku złoży odwołanie do Narodowej Rady Gwarancji Sportowych.

„Uważamy to również za rażącą niesprawiedliwość wobec milionów fanów i mamy nadzieję, że wkrótce zostanie to naprawione w kolejnym sądzie” – napisali w oświadczeniu prawnicy klubu.

Juventus zaprzeczył występkom i powiedział, że ich księgowość jest zgodna ze standardami branżowymi.

Klub jest kontrolowany przez Exor, spółkę holdingową rodziny Agnell, a jej akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie.

Decyzja uchyliła poprzednią decyzję z kwietnia, aby oczyścić Juventus, 10 innych klubów i ich menedżerów z wykroczeń.

Władze piłkarskie ponownie otworzyły sprawę i zażądały częściowego unieważnienia pierwotnej decyzji, aby móc ocenić nowe dokumenty zebrane przez prokuratorów miasta Turyn badających finanse Juventusu.

Sąd podtrzymał uniewinnienia ośmiu innych klubów piłkarskich, w tym Sampdorii i Empoli z Serie A, oraz ich dyrektorów, przeciwko którym prokuratorzy również starali się o ponowne otwarcie sprawy.

Prokuratorzy w Turynie zażądali, aby Agnelli, 11 innych osób i sam klub stanęli przed sądem w związku z zarzutami fałszywej księgowości.

Akcjonariusze Juventusu powołali na początku tego tygodnia nowy, zredukowany do pięciu członków zarząd, w skład którego wchodził Gianluca Ferrero – księgowy bliski Johnowi Elkannowi, starszej osobie biznesowej w rodzinie, która jest właścicielem klubu od stulecia – i od tego czasu zastąpił Agnellego na stanowisku prezesa. . ponad 10 lat.

Leave a Comment