Kapitanowie NBA All-Star wybierają składy podczas wieczoru meczowego

NBA All-Star Game już 19 lutego. Nikt nie zna listy gwiazd aż do dzisiejszego wieczoru. Nawet sami gracze.

Kapitanowie drużyn – prawdopodobnie James Lebron Z Los Angeles Lakers i albo z Milwaukee Giannis Antetokounmpo czy Brooklynie Kevin Durant — dokonają wyboru w transmitowanym na żywo segmencie przedmeczowym na krótko przed rozpoczęciem meczu w Salt Lake City.

NBA i National Basketball Association ogłosiły zmianę formatu we wtorek wieczorem.

To już szósty raz, kiedy liga używa tego formatu do wyboru kapitanów drużyn, ale pierwsze pięć razy składy były wybierane na kilka dni przed meczem.

Kapitanów i starterów poznamy w czwartek.

James był kapitanem przez pierwsze pięć lat, a na podstawie wyników głosowania ligi opublikowanych pod koniec zeszłego tygodnia jest prawie pewne, że w tym roku ponownie będzie kapitanem. Wiodący zdobywca głosów zarówno w Konferencji Wschodniej, jak i Zachodniej zyskuje prawo do bycia kapitanem.

Durant był wczesnym liderem wśród graczy ze Wschodu, a następnie w końcowym głosowaniu zabrakło mu niewiele do Antetokounmpo. Nadal oczekuje się, że zostanie mianowany starterem i dopiero w czwartek będzie wiadomo, czy uzyskał przewagę w głosowaniu na Wschodzie w ciągu ostatnich kilku dni.

Głosowania mające wyłonić starterów miały odbyć się w sobotę.

„Chcę grać” – powiedział Durant dziennikarzom w Nowym Jorku we wtorek. „Chcę być częścią tych wszystkich wydarzeń”.

Drużyny Jamesa mają bilans 5:0 w meczach All-Star, kiedy jest kapitanem.

Durant był kapitanem i liderem głosowania na Wschodzie w ostatnich dwóch meczach. Antetokounmpo był w poprzednich dwóch meczach, w 2019 i 2020 roku.

Trzech najlepszych graczy na polu ataku i dwóch najlepszych obrońców z każdej konferencji jest wybieranych jako startery, a wiodący zdobywcy głosów z każdej konferencji służą jako kapitanowie i wybierają swoje drużyny.

Głosy fanów stanowią 50% głosujących, głosy mediów za 25%, a głosy oddane przez graczy NBA za pozostałe 25%.

Rezerwy wybrane przez trenerów NBA, po siedmiu zawodników z każdej konferencji, zostaną ogłoszone 2 lutego.

Leave a Comment