Kim Kardashian kupiła wisiorek Attallah Cross noszony przez księżną Dianę

Pisemny Amachi Orie, CNN

Kim Kardashian nabył wysadzany diamentami wisiorek z krzyżem Attallah, który nosił wiele razy Diana, księżna Walii za 163 800 funtów (około 200 000 dolarów).

W ostatnich pięciu minutach środowej wyprzedaży kolekcji Royal and Noble w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby’s przedstawicielka firmy Kardashian skutecznie przebiła konkurencję o kryształ ametystu.

Sotheby’s powiedział, że przedmiot został sprzedany za ponad dwukrotnie więcej niż szacowano przed aukcją.

„To dzieło odważne w swoim rozmiarze, kolorze i stylu, które zawsze robi wrażenie, niezależnie od tego, czy chodzi o wiarę, czy modę – lub jedno i drugie” – powiedział Kristian Spoforth, szef działu biżuterii w Sotheby’s w Londynie. komunikat prasowy w środę.

„Jesteśmy zachwyceni, że ta praca znalazła nowe życie w rękach innego znanego na całym świecie nazwiska” – dodał Spoforth.

Wisiorek został wykonany przez jubilerów Garrarda w 1920 roku i sprzedany biznesmenowi Naimowi Attallahowi w latach 80. Kredyt: Sotheby’s

Według domu aukcyjnego, wykonany przez nadwornych jubilerów Garrarda w 1920 roku, wisiorek zawiera kwadratowe kamienie ametystu w kształcie krzyża, wysadzane okrągłymi diamentami o wyraźnym kwiatowym wzorze.

Kawałek mierzy około 5,4 cala na 3,7 cala i ma całkowitą wagę diamentu około 5,25 karatów.

Został kupiony od Garrarda w latach 80. przez nieżyjącego już biznesmena Naima Attallaha, który według Sotheby’s kilkakrotnie pożyczał przedmiot swojej przyjaciółce, księżnej Dianie, do noszenia na imprezach.

Dom aukcyjny powiedział, że księżna Diana „szczególnie lubiła” wisiorek i pokazała go w czarno-fioletowej sukience Catherine Walker na gali charytatywnej na rzecz Birthright, organizacji charytatywnej, która chroni prawa człowieka podczas ciąży i porodu. w październiku 1987 r.

Księżna Diana założyła ten wisiorek na galę charytatywną w październiku 1987 roku.

Księżna Diana założyła ten wisiorek na galę charytatywną w październiku 1987 roku. Kredyt: Kolekcja zdjęć Tima Grahama / Getty Images

Księżniczka poślubiła obecnego króla Wielkiej Brytanii Karola III w 1981 roku. stać się międzynarodową ikoną która wykorzystała swoją sławę do podnoszenia świadomości wielu przyczyn, w tym trądu, HIV, przemocy domowej i zdrowia psychicznego.

„Księżna Diana nabrała pewności siebie w latach 80., kiedy stała się znana z coraz śmielszych wyborów modowych, odchodząc od bardziej romantycznego i powściągliwego stylu, który wcześniej lubiła” – powiedział Sotheby’s w komunikacie.

„Fakt, że wiadomo, że kilkakrotnie nosił krzyż Attallah – głównie przy prywatnych okazjach – potwierdza ten rozwój” – dodano w raporcie.

Dom aukcyjny rozumie, że Diana była jedyną osobą, która nosiła krzyż i będzie to pierwszy raz, kiedy pojawi się on publicznie od czasu jej śmierci.

Chociaż jest to kawałek brytyjskiej historii królewskiej, Kardashian słynnie nosiła kawałek historii Hollywood na zeszłoroczną Met Galę. 42-latka pojawiła się na czerwonym dywanie w błyszczącej, obcisłej sukience, którą kiedyś nosiła Marilyn Monroe, kiedy w 1962 roku śpiewała „Happy Birthday” prezydentowi Johnowi F. Kennedy’emu.

Leave a Comment