Kobieta, która spowodowała 15 milionów dolarów odszkodowania za jazdę pod wpływem alkoholu, pozwała firmę, która jej obsługiwała

  • 26-latek miał wypadek podczas opuszczania koncertu Marilyn Manson w Kanadzie w 2019 roku.
  • Został skazany na trzy lata więzienia i pozywa firmę produkującą napoje za współudział w jego zachowaniu.
  • Z dokumentów wynika, że ​​spółka powinna dzielić się odpowiedzialnością w wytoczonych przeciwko niej procesach cywilnych.

26-letnia kobieta opuściła koncert Marilyn Manson i zdruzgotała mieszkańców Canada Street po wypadku samochodowym.

Daniella Leis, która przyznała się w październiku 2020 r. do czterech zarzutów napaści z użyciem siły, spowodowała odszkodowanie w wysokości od 10 do 15 mln USD. Został skazany na trzy lata więzienia w lutym 2021 roku, a teraz pozywa klub za wyrzucenie go z lokalu pomimo tego, że był pijany. Według Canadian Broadcasting Corporation.

Incydent, nazwany przez CBC fiaskiem „samochodowej bomby”, miał miejsce 14 sierpnia 2019 roku przy 450 Woodman Ave w Londynie, Ontario, Kanada – siedem minut jazdy od pokazu w Budweiser Gardens Arena. Leis wjechał swoim fordem fusion, zarejestrowanym na jego ojca, do domu. Ale chwilę później pęknięty przewód gazowy spowodował eksplozję, która zniszczyła cztery domy i raniła siedem osób, według CBC.

Spotkał się również z reakcją prawną w co najmniej sześciu procesach cywilnych, w których ofiary domagają się zapłaty odszkodowania, donosi The Independent. To skłoniło Leis i jej ojca, Shawna, do złożenia pozwu przeciwko firmie Ovations Ontario Food Services, która ich zdaniem powinna również ponosić część odpowiedzialności.

Według CBC, Leis i jej ojciec oskarżają Ovations Ontario Food Services o to, że nie dbała o jej zamierzony środek transportu, ponieważ istniała w Budweiser Gardens, kiedy wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że była nietrzeźwa lub wezwana do bycia nietrzeźwą i / lub upośledzoną. ”

Para oskarża również firmę i/lub obsługę o służenie Leis, „kiedy wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że była pod wpływem alkoholu lub miała być pod wpływem alkoholu” – donosi CBC. W pozwie dodano, że pracownicy „eskortowali Leisa z miejsca zdarzenia, ale nie podjęli kroków, aby upewnić się, że nie pojedzie do domu”. według New York Post.

Insiderowi nie udało się uzyskać kopii dokumentów prawnych. Ontario Superior Court of Justice i Oak View Group, która jest właścicielem Ovations Ontario Food Services, nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Insidera o komentarz. Leis nie był od razu dostępny do komentowania.

Leave a Comment