Koronacja króla Karola III: Pałac Buckingham ujawnia szczegóły trzydniowych uroczystości


Londyn
CNN

Pałac Buckingham w sobotę opublikował szczegóły koronacji króla Karola III, która będzie mniej ekstrawagancka niż ceremonia jego matki 70 lat temu, odzwierciedlając kryzys kosztów utrzymania dla wielu Brytyjczyków.

Będą trzy dni, koronacja w sobotę 6 maja, wielki obiad koronacyjny i koncert koronacyjny następnego dnia oraz dodatkowe święto w poniedziałek. Publiczność jest zaproszona do przyłączenia się do „The Big Help Out” poprzez wolontariat w swoich społecznościach ostatniego dnia.

Pałac powiedział, że sama koronacja będzie „uroczystą posługą religijną, a także uroczystością i widowiskiem” przeprowadzoną przez arcybiskupa Canterbury, Justina Welby’ego.

Pałac powtórzył, że „odzwierciedla dzisiejszą rolę monarchy i patrzy w przyszłość, będąc jednocześnie zakorzeniony w długoletniej tradycji i widowiskowości”.

Ta linia z pałacu zostało zinterpretowane eksperci sugerują, że koronacja Karola będzie inna i bardziej skromna niż koronacja jego zmarłej matki siedem dekad temu, z krótszą ceremonią i zmianami w niektórych feudalnych elementach rytuału. Koronacja królowej Elżbiety była pierwszym królewskim wydarzeniem transmitowanym na żywo przez telewizję i trwała trzy godziny.

Karol i jego żona Camilla, królowa małżonka, przybywają do Opactwa Westminsterskiego w procesji z Pałacu Buckingham znanej jako „Królewska Procesja”, a później wracają w większej ceremonialnej procesji znanej jako „Procesja Koronacyjna” z innymi członkami. z rodziny królewskiej.

Następnie Król i Królowa Małżonkowie wraz z członkami rodziny królewskiej pojawią się na balkonie Pałacu Buckingham, aby zakończyć wydarzenia dnia.

Na razie pałac nie określił, którzy członkowie rodziny pojawią się w procesji i na balkonie po dalszym wygnaniu księcia Andrzeja z życia publicznego w związku z historycznymi oskarżeniami o wykorzystywanie seksualne i publikacją wspomnień księcia Harry’ego, które zostały oczerniane. jego rodzina.

„Gdyby byli tam Harry i Meghan, bardzo pomogłoby to Karolowi pod względem jego wizerunku” – powiedziała królewska historyczka Kate Williams. powiedział wcześniej CNN. „Będzie jej szczególnie źle, jeśli jej syna nie będzie w pobliżu, ponieważ Harry oczywiście nadal jest bardzo wysoko na tronie, podobnie jak jej dzieci”.

Oczekuje się, że następnego dnia, 7 maja, tysiące ludzi zjawią się w całym kraju na „Wielkim Lunchu Koronacyjnym”, podczas gdy jeszcze nienazwane „światowe ikony muzyki i współczesne gwiazdy” zgromadzą się na koronacji. Koncert”, który odbył się na East Lawn zamku Windsor, powiedział pałac.

W koncercie weźmie udział publiczność złożona z wolontariuszy z organizacji charytatywnych King and Queen Consort oraz kilka tysięcy członków publiczności wybranych w ogólnokrajowym głosowaniu zorganizowanym przez BBC.

Zobaczą, jak „światowej klasy orkiestra wykonuje ulubione utwory muzyczne prezentowane przez jednych z największych światowych artystów, z wykonawcami ze świata tańca… i wybór słowa mówionego przez gwiazdy sceny i ekranu” – powiedział pałac . , dodając, że skład zostanie ujawniony w odpowiednim czasie.

Król Karol III i królowa małżonka biorą udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham 6 grudnia.

Zróżnicowana grupa brytyjskich chórów uchodźców, chórów NHS, grup śpiewających LGBTQ+ i chórów głuchoniemych tworzy „The Coronation Choir”, a także wystąpi na koncercie z „The Virtual Choir”, złożonym ze śpiewaków z całej Wspólnoty Narodów.

W ramach koncertu rozświetlone zostaną również znane lokale w całym kraju za pomocą projekcji, laserów, ekranów z dronów i oświetlenia.

Obchody zakończą się w świąteczny poniedziałek „The Big Help”, którego celem jest „zbliżenie społeczności i stworzenie trwałej spuścizny wolontariatu z weekendu koronacyjnego”.

Jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę wiadomości o brytyjskiej rodzinie królewskiej, zarejestruj się Królewski Newsletter CNN.

Leave a Comment