Krytyczna rola Mighty Nein Show Greenlit na Amazon TV, umowa filmowa

Amazon mocno to przyjął Krytyczna rola kinowym wszechświecie.

Amazon Studios ogłosiło wieloletnią ekskluzywną umowę na uniwersalną telewizję i pierwsze spojrzenie na film z Critical Role, firmą medialną stojącą za przebojowym serialem animowanym dla dorosłych Prime Video The Legend of Vox Machina oraz grupą odgrywającą role D&D Critical Role.

Pierwszą nową serią, która ma zostać wyprodukowana w ramach umowy jest „potężne nie”, na podstawie drugiej kampanii Critical Role, która trwała od stycznia 2018 do połowy 2021 roku. Grupa poszukiwaczy przygód potężnego Neina – banda przestępców i odmieńców – jako jedyna może powstrzymać królestwo przed pogrążeniem się w chaosie, gdy tajemniczy artefakt zdolny do zmiany rzeczywistości wpadnie w niepowołane ręce. „Mighty Nein” wkrótce wejdzie do produkcji we współpracy ze studiem animacji Titmouse, które współpracowało z Critical Role i Amazon Studios przy „Vox Machina”. Seria będzie miała swoją premierę wyłącznie w Prime Video, ale nie ma jeszcze daty premiery.

Pierwszy serial animowany Critical Role, The Legend of Vox Machina, jest oparty na pierwszej kampanii D&D, którą grupa transmitowała na żywo w latach 2015-17. Sezon 1 miał swoją premierę w styczniu 2022 r. w Prime Video (i nadal ma 100% oceny krytyków na Rotten Tomatoes) i Drugi sezon zadebiutował pierwszymi trzema odcinkami 20 stycznia. Trzeci sezon „Vox Machina” został oficjalnie ogłoszony na New York Comic Con i jest obecnie w produkcji.

Zgodnie z umową z Amazon Studios, Critical Role będzie nadal produkować pod szyldem produkcyjnym Metapigeon, który opracowuje własne oryginalne programy telewizyjne, filmy i treści, jednocześnie kontynuując „współpracę z utalentowanymi twórcami przy nowych projektach, zarówno poza uniwersum Critical Role, – mówią firmy.

„Ze względu na sukces naszego serialu animowanego „The Legend of Vox Machina” nie możemy się doczekać kontynuacji naszej współpracy z Critical Role i rozszerzenia jej uniwersum o „Mighty Nein”” — powiedział Vernon Sanders, szef globalnej telewizji w Amazon Studios. „Rozszerzenie tych kultowych franczyz na naszych globalnych klientów Prime Video nadal jest ambitną i satysfakcjonującą podróżą i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi nas ta nowa seria”.

Travis Willingham, współzałożyciel i dyrektor generalny Critical Role, powiedział: „Kampanie Critical Role na żywo to iskra, która rozpaliła płomień dla naszej globalnej publiczności. Oglądanie historii i postaci z naszej pierwszej kampanii w „The Legend of Vox Machina” było spełnienie marzeń.” spełnione i jesteśmy absolutnie podekscytowani, że możemy to powtórzyć z „Mighty Nein”. Ale dzięki dzisiejszemu ogłoszeniu jesteśmy przekonani, że opowiadane przez nas historie rozszerzą się na obszary rozrywki, które możemy sobie nawet wyobrazić.

Nadchodzący serial „Mighty Nein” jest produkowany przez Tashę Huo, Sama Riegela i Willinghama we współpracy z Metapigeon i Amazon Studios. Producentami wykonawczymi Titmouse są także Chris Prynoski („Legend of Vox Machina”), Shannon Prynoski („Fairfax”), Antonio Canobbio („Arlo the Alligator Boy”) i Ben Kalina („Big Mouth”).

Amazon Studios po raz pierwszy zgodziło się objąć kluczową rolę w 2019 roku, zabezpieczając Dwusezonowe zamówienie „Vox Machina”. po rekordowej kampanii CR na Kickstarterze dla ich pierwszego projektu animacji.

Critical Role zaczęło się w 2012 roku jako prywatna noc gier D&D dla grupy aktorów głosowych z Los Angeles. Od tego czasu Critical Role – pieszczotliwie nazywana przez swoich zapalonych fanów „Critters” – rozszerzyła swoją działalność na kilka linii biznesowych. Oprócz The Legend of Vox Machina firmy Prime Video, która obejmuje komiksy, powieści graficzne, beletrystykę i literaturę faktu, bestsellery New York Timesa, przedmioty kolekcjonerskie, gry planszowe i fabularne, podcasty i wydarzenia na żywo.

Obejrzyj film zapowiadający Amazon dla serii „Mighty Nein”:

Na zdjęciu powyżej (od lewej): założyciele Critical Role, Liam O’Brien, Taliesin Jaffe, Marisha Ray, Travis Willingham, Laura Bailey, Sam Riegel, Matthew Mercer, Ashley Johnson

Leave a Comment