Kurtley Beale: australijski gracz rugby zawieszony po aresztowaniu pod zarzutem napaści seksualnejCNN

Rugby Australia i NSW Waratahs zostały zawieszone Kurtleya Beale’a Po tym, jak został aresztowany i oskarżony o napaść seksualną w Kingsford w Australii w piątek, związek zawodowy podał w oświadczeniu.

CNN nie było w stanie skontaktować się z Beale ani jego przedstawicielem w celu uzyskania komentarza.

Beale został aresztowany w związku z incydentem, w którym 28-letnia kobieta została rzekomo wykorzystana seksualnie w licencjonowanym lokalu na Beach Road, Bondi Beach, 17 grudnia 2022 r.

Policja Nowej Południowej Walii nie wymieniła nazwiska Beale’a w oświadczeniu, ale potwierdziła, że ​​aresztowała 33-latka w piątek po południu i oskarżyła go o dwa zarzuty dotykania seksualnego innej osoby bez zgody poprzez podżeganie go do dotykania go seksualnie. bez zgody i współżycia seksualnego bez zgody.

Zgodnie z oświadczeniem, osobie odmówiono zwolnienia za kaucją i 21 stycznia pojawi się w Parramatta Bail Court.

„Rugby Australia i NSW Waratahs ogłaszają, że Kurtley Beale został zawieszony we wszystkich formach rugby ze skutkiem natychmiastowym do czasu zakończenia postępowania sądowego i własnego dochodzenia Rugby Australia” – napisali Rugby Australia i NSW Waratahs w odpowiednich oświadczeniach.

„To posunięcie następuje po aresztowaniu pana Beale’a i późniejszym oskarżeniu o poważne przestępstwa kryminalne i jest zgodne z Kodeksem postępowania Rugby Australia dla profesjonalnych graczy” – dodali.

Beale, który zadebiutował w Wallabies w 2009 roku, został niedawno wymieniony w kadrze szkoleniowej Wallabies na tegoroczne mistrzostwa świata.

Zadebiutował zawodowo w 2007 roku i spędził większość swojej kariery w NSW Waratahs.

Niedawno wrócił do klubu na trzecie zaklęcie w sezonie Super Rugby 2023 po tym, jak grał we francuskim klubie Racing 92.

Leave a Comment