Lamar Jackson spotyka się z niesprawiedliwą reakcją zewsząd, ale nie robi sobie żadnej przysługi żadnymi błyskotliwymi ruchami.

Lamar Jackson był atakowany przez znawców NFL od pierwszego dnia i pomimo swojego sukcesu wciąż ma swoich przeciwników. Tak jak Cam Newton nigdy nie zamierzał udobruchać wielu ludzi z wielu powodów, wydaje się, że podobny los spotkał Jacksona.

Robił rzeczy po swojemu, w niekonwencjonalny sposób, i to działało wspaniale we wczesnych latach jego profesjonalnej kariery. Nie chce robić rzeczy tak, jak robiono to zawsze, a wiedzącemu się to nie podoba.

W zeszłym tygodniu, Jacksonie zaproponował swoją pierwszą innowację o stanie jego kontuzjowanego lewego kolana, który trzymał go na uboczu przez ostatnie tygodnie sezonu Ravens, w tym przegrana przez AFC dziką kartą z Cincinnati w niedzielę.

Jackson napisał, że miał skręcenie PCL stopnia 2, „na granicy a [Grade] 3” i że nadal borykał się z obrzękiem i niestabilnością. PCL jest jednym z głównych stabilizatorów stawu kolanowego; skręcenie stopnia 2 to częściowe zerwanie, a stopień 3 to całkowite zerwanie.

Na boisku Lamar nie jest Lamarem bez dwóch dobrych kolan.

Poza boiskiem nie ma kontraktu na cały sezon 2023 i dłużej, co było tematem nagłówków gazet przez cały sezon.

Ostatni mecz Lamara Jacksona w sezonie 2022 odbył się 4 grudnia. (Nathan Ray Seebeck – USA TODAY Sports)

Fani to fani, więc oczekuje się, że Twitter będzie patrzył „Odejdź Lamara” wywołałoby wiele sprzeciwu ze strony tych, którzy twierdzą, że Jackson powinien narazić swoje zdrowie, dobre samopoczucie i finansową przyszłość na szalę bez gwarancji pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak. Ale nie tylko fani byli krytyczni wobec Jacksona. na Przedmeczowy program Fox Sportsbył niewygodnie lekceważący Seana Paytona Jacksona, mówiąc rozgrywającemu: „drużyna jest ważniejsza niż ty”.

Michael Vick papugował Paytona, a następnie powiedział: „Załóż ortezę, chodźmy. Załóż ortezę, chodźmy”.

Osoby z zewnątrz zawsze mają swoje zdanie, a wielu wciąż nie chce myśleć o zawodowych sportowcach jak o ludziach, ponieważ niektórzy z nich zarabiają ogromne pensje, ale ten telefon przyszedł z domu. To brudna robota.

Jeśli chcemy, aby nasza wewnętrzna Petty Betty oszalała, przypominamy, że Payton został zawieszony na cały sezon za przymykanie oka na program miłosierdzia prowadzony przez jednego z jego asystentów z Nowego Orleanu (na co zwrócił uwagę były zawodnik NFL Junior Galette) i że Vick wykoleił swój błyskawiczny wzrost kategorycznie głupimi decyzjami. Ale to byłoby banalne, prawda?

Ups.

Payton, który w zeszłym roku zrezygnował z trenowania, bo tak powiedział nie było tam, gdzie było jego serce, wydaje się podążać wytartą ścieżką, którą kiedyś kroczył Jon Gruden, drażniąc się, że opuści swój przytulny konglomerat nadawczy jako zbawiciel franczyzy — tylko jeśli cena i sytuacja będą odpowiednie, natch. Jednak nie chciał przyznać, że Jackson może robić to samo i dbać o swój najlepszy interes, zarówno obecny, jak i przyszły potencjał zarobkowy oraz obecne i przyszłe zdrowie fizyczne i emocjonalne. Jackson chce zapłaty i spodziewamy się, że za 40 lat będzie mógł samodzielnie chodzić. Payton chce być nakarmiony. I płatne.

Powiedzmy, że Jackson grał przeciwko Bengalom. Założył szelki, jak pomyślał Vick tak łatwo, i zaczął grę. Doktor Jess FlynnLekarz medycyny sportowej z Bostonu powiedział Yahoo Sports, że Jackson ryzykował rozdarcie łąkotki lub chrząstki w kolanie; te łzy często wymagają operacji, a niektóre uszkodzenia chrząstki mogą stanowić problem na całe życie, powiedział Flynn.

Załóżmy, że stało się najgorsze. Gdyby Jackson wchłonął go do woli i grał słabo, Payton i Vick prawdopodobnie byliby pierwszymi, którzy zdyskredytowaliby jego występ. I czy zaoferowaliby wyrównanie różnicy w pieniądzach utraconych na kontrakcie Jacksona? Oczywiście nie.

To byłby znowu Robert Griffin III, utalentowany rozgrywający, który na dłuższą metę zaszkodził swojej karierze, wypełniając natychmiastową potrzebę zespołu. Griffin opublikował tyle samo na Twitterze w obronie Jacksona. Granie w zranienie dla moich „braci/drużyny… zmieniło trajektorię mojej kariery” – napisał Griffin na Twitterze.

Powiedział niedawno niezrównany reporter Jim Trotter NFL Online że po grudniowym meczu podszedł do niego zawodnik z innej drużyny i niechcący wspomniał o kontuzji Jacksona. Ten gracz powiedział Trotterowi, że skręcił PCL w pierwszym tygodniu i nadal nie był w 100 procentach miesiąc później.

Lamar Jackson nie korzysta z usług agenta i to go boli

Wszystko to komplikuje fakt, że Jackson nie ma agenta. On naprawdę naprawdę powinien być jeden. Reprezentowanie siebie – lub praca z członkiem rodziny, jak robi to Jackson – jest w pewnym sensie dobrą rzeczą, ponieważ kontrakty dla początkujących są okresowe iw większości standardowe. Ale moment, w którym Jackson powinien ustąpić i zatrudnić agenta, już dawno minął.

Agent opowiada o stronie zawodnika za pośrednictwem mediów, więc kiedy Jackson został kontuzjowany w grudniu, trener Baltimore, John Harbaugh, powiedział dziennikarzom, że będzie to „z tygodnia na tydzień”, określając oczekiwanie, że będzie to sytuacja od meczu do meczu . , agent stanąłby za Harbaugh i powiedział, że to co najmniej czterotygodniowa oś czasu, zgodna ze średnim powrotem do zdrowia po urazie PCL podobnym do urazu Jacksona.

Agent poradziłby sobie z zespołem i odepchnąłby w imieniu klienta, żeby Jackson nie został zbyt szybko pospiesznie z powrotem.

Agent ma również argumenty przy stole negocjacyjnym, więc gracz nie musi tego robić, a kiedy umowa zostaje zawarta, wszelkie utrzymujące się złe uczucia są głównie między organizacją a agentem, a nie graczem.

Jackson and the Ravens wszystko schrzanili, i wygląda na to, że jest coraz gorzej. Nie tylko dlatego, że Jackson nie ma agenta, ale dlatego, że jest zbyt online, a każda tajemnicza wiadomość i publiczna odpowiedź na trolla mają detektywów-amatorów próbujących dowiedzieć się, co to „naprawdę” oznacza.

Również dlatego, że wiele publicznych komentarzy Harbaugha nie brzmi jak komentarze kogoś, kto czeka na powrót gracza franczyzowego, który w tym miesiącu skończył 26 lat i ma już w swoim CV MVP, tak jakby ten typ gracza był łatwy do powielenia. .

A ponieważ właściciel Ravens, Steve Bisciotti, nie chce pięcioletnich, w pełni gwarantowanych kontraktów, Cleveland zgodził się na to. Deshauna Watsona, stać się standardem.

A ponieważ każdy ma swoją opinię, zbyt wielu z nich popiera przestarzałe status quo NFL: kogo obchodzi jutro, wstań i zagraj dzisiaj. Nie obchodzi cię to, wyjdź dla drużyny.

Wszystko to ignoruje zimną prawdę: drużyna to biznes i bezlitośnie odetnie zawodnika, gdy tylko uzna, że ​​jest to najlepsze dla biznesu i wyników finansowych, bez względu na to, ile kontuzji przeszedł.

Lamar to także biznes. Wie o tym i odpowiednio postępuje.

Ale jego następnym krokiem, gdy kontynuuje rehabilitację kolana, powinno być znalezienie kogoś, kto wykona za niego brudną robotę.

Leave a Comment