LeBron James zdobył 46 bramek przeciwko Clippers, wyrównując rekord strzelecki Kareema Abdula-Jabbara

LeBron James coraz bliżej.

Gwiazda Los Angeles Lakers potrzebowała we wtorek 224 punktów, aby wyprzedzić Kareema-Abdula Jabbara jako najlepszego strzelca wszechczasów NBA. Jest dużo bliżej po 46-punktowej porażce 133-115. Los Angeles Clippers.

Nawet po porażce James dał fanom wartość ich pieniędzy. Ponadto miał osiem zbiórek, siedem asyst, dwa przechwyty, blok, zero strat i zero fauli osobistych w 32 minuty. Uderzył 9 z 14 z głębi, co było rekordem w karierze w rzutach za 3 punkty w jednym meczu.

Końcowy wynik nie był blisko, ale James prowadził w czwartej kwarcie, co zmniejszyło deficyt do 10, zanim Clippers zdecydowanie przejęli kontrolę.

Przełamanie 40 punktów przeciwko Clippers zakończyło również passę Jamesa w meczach z 40 punktami przeciwko wszystkim 30 drużynom NBA, co jest bezprecedensowym wyczynem. trzech innych graczy Strzelił 40 goli przeciwko 29 zespołom: Kevin Durant, Jamesa Hardena i Kobe Bryant, który nigdy nie grał dla Lakers.

To tylko kwestia czasu, kiedy LeBron James pobije rekord strzelecki NBA

James nie goni za rekordem pod koniec swojej niezwykłej kariery. Daleko stąd. Jego średnia 29,8 punktów w 37 meczach byłaby czwartą najwyższą w jego 20 sezonach w NBA.

James zdobywał średnio 20,9 punktu na mecz jako debiutant i od tego czasu nie schodził poniżej tego poziomu. Jest na dobrej drodze do pobicia rekordu Abdula-Jabbara, który wyniósł ponad 100 rozegranych meczów mniej niż jego koledzy z Lakers. Abdul-Jabbar zdobył 38 387 punktów w 1560 meczach. Wtorkowy mecz Lakers przeciwko Clippers był 1404. w karierze Jamesa.

James jest na dobrej drodze do wyprzedzenia Abdula-Jabbara w lutym. Oto nadchodzące mecze Lakers, gdy James realizuje jeden z ostatnich ważnych kamieni milowych w swojej koszykarskiej karierze.

Środa: vs. ostrogi san antonio, 22:30 czasu wschodniego

w sobotę: w Boston Celtics, 20:30 czasu wschodniego (ABC)

30 stycznia: w Brooklyn Nets, 19:30 ET (telewizja NBA)

31 stycznia: w New York Knicks, 19:30 ET (TNT)

2 lutego: w Pacery z Indiany, 19:00 czasu wschodniego

4 lutego: w Pelikany z Nowego Orleanu, 20:00 ET

7 lutego: vs. Thunder w Oklahomie, 22:30 czasu wschodniego

9 lutego: vs. dolarów Milwaukee, 22:00 ET (TNT)

11 lutego: w żołnierze złotego Stanu, 20:30 czasu wschodniego (ABC)