LeBron James zdobył 46 punktów w przegranej z Lakers, zbliżając się do rekordu strzelców wszech czasów NBACNN

James Lebron odsunął się o 177 punktów od rekordu wszechczasów NBA Los Angeles Lakers pokonali Los Angeles Clippers 133:115.

James zdobył 46 punktów w przegranej, ale przeszedł do historii, stając się pierwszym graczem, który zdobył 40 punktów przeciwko jakiejkolwiek franczyzie w lidze.

38-latek również zakończył wieczór z dziewięcioma trójkami w karierze, pierwszym zawodnikiem w wieku 35 lat lub starszym, który trafił dziewięć lub więcej trójek w meczu.

„Włożyłem w to dużo pracy i byłem w stanie oddać dziś kilka strzałów, aby pomóc nam pozostać w grze” – powiedział dziennikarzom James. „Clippers są naprawdę dobrzy – wyjątkowo dobrzy – kiedy strzelają trzema piłkami”.

Clippers zdobyli 19 trójek podczas wtorkowego meczu, w tym trzy od Paula George’a, który zdobył 27 punktów, najwięcej w drużynie, i po cztery od Terance’a Manna, Normana Powella i Reggiego Jacksona.

W tym samym czasie Kawhi Leonard miał 25 punktów, dziewięć zbiórek i trzy asysty.

James podniósł swoją łączną liczbę punktów wszechczasów do 38 210, wyrównując rekord Kareema Abdula-Jabbara wynoszący 38 387. Zdobywając średnio 30,2 punktu na mecz w tym sezonie, James powtórzy swoją passę sześciu meczów przeciwko Indiana Pacers 2 lutego.

„Nigdy nie myślałem, że uda mi się złapać Kareema strzelającego gola, nigdy mi to nie przyszło do głowy” – powiedział.

„Im bardziej się zbliża, tym bardziej zaczynam to odczuwać… Doszedłem do tego punktu, nawet o tym nie myśląc ani nawet nie będąc w tej chwili, po prostu starając się dobrze rozegrać grę droga.”

Za Jamesem Russell Westbrook zdobył 17 punktów, gdy Lakers przegrali 10. z rzędu z Clippers, passa, która sięga lipca 2020 roku.

Tracąc 23 punkty do przerwy, Lakers nigdy nie wyglądali na skłonnych do powrotu do gry, a teraz przegrali pięć z ostatnich ośmiu, spadając na 13. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.

Następnie zagrają w środę z San Antonio Spurs, a Clippers rozpoczną serię trzech zwycięstw przeciwko Spurs w piątek.

Ze średnią sezonową wynoszącą 30,2 punktu na mecz, James może pobić 34-letni rekord NBA Abdula Jabbara w meczu z Pacers 2 lutego. Oto nadchodzące mecze Lakers:

  • 25 stycznia San Antonio Spurs
  • 28 stycznia w Boston Celtics
  • 30 stycznia w Brooklyn Nets
  • 31 stycznia w New York Knicks
  • 2 lutego w Indiana Pacers*
  • 4 lutego w New Orleans Pelicans
  • 7 lutego vs. Thunder w Oklahomie
  • 9 lutego vs. dolarów Milwaukee

Leave a Comment