Legendarny DJ z Filadelfii Jerry „The Geator” Blavat zmarł w wieku 82 lat

Filadelfia — Legendarny DJ Jerry Blavat, znany jako „The Geator with the Heater” i „The Boss with the Hot Sauce”, zmarł, poinformowało Action News. Miał 82 lata.

Zmarł o 3:45 rano w piątek w Jefferson-Methodist Hospital Hospicjum z powodu myasthenia gravis i powiązanych problemów zdrowotnych.

Pozostawił cztery córki, wnuki, prawnuki i wieloletnią partnerkę Keely Stahl.

Blavat niedawno cierpiała na problemy zdrowotne spowodowane kontuzją barku i musiała odwołać zbliżający się występ w Cultural Campus Kimmela ze względu na jej stan zdrowia, według jej strony internetowej.

Urodzony w południowej Filadelfii z ojca Żyda i matki Włoszki, muzyka płynęła w jego żyłach od dzieciństwa. „The Geator” był powszechnie znany jako jeden z wczesnych DJ-ów rock and rolla, który zrewolucjonizował ten zawód i rozwinął format „oldies”.

Blavat pojawił się w kilku programach telewizyjnych i filmach, w tym The Monkees, Desperately Seeking Susan, Baby, It’s You i Cookie.

W 1953 roku zadebiutował w wieku 13 lat na oryginalnej estradzie. Producenci programu Philly Channel 6 odkryli, że ich popularna tancerka nie osiągnęła limitu wiekowego, ale pozwolili jej zostać, aby wybrać płyty.

Po latach prowadził taneczny show „The Discophonic Scene” z udziałem największych gwiazd tamtej epoki.

Entuzjazm, talent i wrodzona umiejętność Blavata, by wiedzieć, co trafia do nastolatków, doprowadziły najpierw do konsorcjalnego radia, a następnie do telewizji w latach sześćdziesiątych.

Przez dziesięciolecia zabawiał tłumy w okolicach Filadelfii występami i spędzał lato na nabrzeżu, gdzie był właścicielem popularnego klubu tanecznego Memories w Margate.

To była kariera, która doprowadziła do wielu przyjaźni ze wspaniałymi artystami, takimi jak Sammy Davis Jr., Don Rickles, a nawet Frank Sinatra.

„Wszyscy tam byli. Moja mama gotowała tam dla (Franka) Sinatry. Gotowała tam też dla Sammy’ego Davisa Jr.. Pojawił się tam Chuck Berry” – powiedział Blavat o „Memories” w wywiadzie z 2022 roku. Etap w New Jersey.

Znany jako „The Geator with the Heater” i „The Boss with the Hot Sauce”, był gospodarzem niezliczonych tańców i pomógł rozbić wiele występów, w tym Four Seasons i Isley Brothers, pomagając jednocześnie artystom z Filadelfii, takim jak Bobby Rydell.

Regularnie występował na paradzie włosko-amerykańskiej w Filadelfii i przez wiele lat był gościem parady z okazji Święta Dziękczynienia 6abc.

W 1993 roku Blavat został wprowadzony do Hall of Fame Philadelphia Music Alliance. Jego nazwisko można znaleźć na Avenue Walk of Fame na Avenue of the Arts w Centre City.

Od 1998 roku jest stale wystawiany w Rock and Roll Hall of Fame; został wprowadzony do Philadelphia Broadcast Pioneers Hall of Fame w 2002 roku.

Zapytana o swoją karierę disc jockey i drogę do sławy, Blavat powiedziała New Jersey Stage: „Więc moje życie było ze wspaniałymi ludźmi. A kiedy jutro się skończy, nie żałuję, ponieważ uszczęśliwiłam ludzi, a uszczęśliwiając ludzi, Spełniłem to moje życie”.

Blavat nigdy nie chciała przestać dzielić się swoją miłością do muzyki i Filadelfii.

Bez względu na wszystko, ten bit zawsze będzie pulsował w żyłach tego miasta z rodzajem żywiołowości i wibracyjności, które mógłby rozprzestrzenić tylko „Boss Hot Sauce”.

—-

Ta historia została zaktualizowana, aby pokazać, że Jerry Blavat jest częścią stałej wystawy Rock and Roll Hall of Fame, ale nie był członkiem.

Copyright © 2023 WPVI TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Leave a Comment