Liczba ofiar lawiny w tunelu Tybetu wzrosła do 20, osiem osób zaginęło | Wiadomości środowiskowe

Pojazdy zostały zmiażdżone przez tony śniegu i lodu, które spadły do ​​tunelu autostrady.

Potwierdzono śmierć 20 osób, a osiem pozostaje zaginionych po tym, jak lawina w Tybecie zakopała kilka pojazdów w głębokim śniegu i lodzie na odcinku drogi połączonym z tunelem drogowym.

Zdjęcia opublikowane w piątek w chińskich mediach państwowych pokazały ratowników, którzy za pomocą mechanicznych koparek przekopywali się przez głęboki śnieg, aby znaleźć pojazdy zakopane, gdy lawina uderzyła w tunel drogowy i autostradowy łączący południowo-zachodnie tybetańskie miasto Nyingchi z hrabstwem Medog.

Według państwowego serwisu informacyjnego Global Times, do piątku zginęło 20 osób, a osiem wciąż jest zaginionych. Kolejne 53 osoby zostały uratowane na odcinku drogi między wioską Pai w hrabstwie Mainling a tunelem Doxong La w hrabstwie Medog w Chinach po lawinie, która spadła we wtorek o 20:00 (12:00 GMT). – poinformowała agencja informacyjna Xinhua. Poinformowano, że pięciu z ocalałych zostało poważnie rannych.

Miejscowy wieśniak powiedział Global Times, że większość osób podróżujących drogą w czasie wypadku to Tybetańczycy, którzy wracali do rodzinnego miasta na rozpoczynający się w niedzielę Nowy Rok.

Ratownicy poinformowali, że pojazdy zostały zmiażdżone pod ciężarem ton śniegu i lodu, które zawaliły się u wylotu tunelu, w wyniku czego kierowcy zostali uwięzieni w swoich pojazdach.

Nyingchi znajduje się na wysokości około 3040 metrów (9974 stóp) i znajduje się około pięciu godzin jazdy od stolicy regionu, Lhasy, wzdłuż autostrady otwartej w 2018 roku. Zimą temperatury w nocy zwykle spadają znacznie poniżej zera.

Według chińskich władz na miejsce katastrofy wysłano około 1000 ratowników i dziesiątki pojazdów ratowniczych.

„Śnieg był tak głęboki, że sięgał ludziom do pasa, a droga jest bardzo śliska. Wielu ratowników potknęło się tam przez całą drogę” – powiedział pracownik lokalnego ośrodka zdrowia, według Global Times.

Lawiny nie są rzadkością w Himalajach. W październiku zeszłego roku co najmniej 26 osób zginęło, gdy ekspedycja alpinistyczna została złapana przez lawinę na górze Draupadi ka Danda-II w północnoindyjskim stanie Uttarakhand.

Leave a Comment