Linia zakładów sportowych Chiefs-Bengals NFL Championship Niezwykłe

Jay Kornegay — wiceprezes ds. operacyjnych SuperBook Sports — mówi, że to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 72 godzin, jest bezprecedensowe w grze o mistrzostwo AFC lub NFC.

Kornegay’a SuperBook Sport rozpoczął swoją passę w niedzielny wieczór z Kansas City Chiefs, faworyzowany przez trzy niedzielne mecze u siebie z Cincinnati Bengals. Niecałe 24 godziny później w Cincinnati pojawiło się tak wiele zakładów, że Bengals zostali faworyzowaną drużyną.

I od wczesnego wtorkowego popołudnia trend ten nie zwolnił, a linia przesunęła się o 2 1/2 na korzyść Bengalów (choć we wtorek wróciła do 1 1/2).

„Mówimy o świetnym występie Bengals (w zeszłym tygodniu przeciwko Buffalo Bills), ale to 5 1/2 punktu. To po prostu się nie wydarzy” – powiedział Kornegay. „I powiedziałbym, że 90% tego wynika z kontuzji (Patricka) Mahomesa”.

Chiefs rozgrywający Mahomes dostał wysokie skręcenie stawu skokowego w zeszłym tygodniu przeciwko Jacksonville, co ograniczyło jego mobilność w drugiej połowie. Mahomes obiecał jednak zagrać w niedzielę przeciwko Cincinnati, co oznacza, że ​​bukmacherzy mogli spekulować na temat jego statusu, gdy próbowali ustawić swoje początkowe składy.

Kornegay powiedział, że wraz z kilkoma innymi osobami niepełnosprawnymi spotkał się w niedzielę podczas meczu Bills-Bengals, aby stworzyć linię otwierającą SuperBook.

Rozpoczęli dyskusję z Mahomesem. Wiedzieli z przeszłości, że wysokie skręcenia stawu skokowego mogą być poważne i spodziewali się, że Mahomes będzie miał około 60-80% swojej normalnej produkcji (niektórzy w dyskusji zbliżyli się do tego niższego poziomu 60%).

Kolejnym tematem rozmowy był jednak trener Chiefs, Andy Reid. Czy bukmacherzy mogą zdyskontować Mahomesa tak bardzo, jak sztab trenerski Chiefs mógłby zaplanować grę na brak mobilności Mahomesa?

„Uważamy, że istnieją pewne zagrania, które mają na celu zatrzymanie Mahomesa w tej kieszeni lub bardziej schemat podań typu tępy wsad, aby ograniczyć jego ograniczenia” – powiedział Kornegay. – I tak o tym myślimy.

Grupa starała się również zachować ogólny obraz w umyśle. Na przykład jedną z największych niespodzianek w niedzielnym meczu Bengals-Bills był bieg Cincinnati; rozgrywający Joe Mixon miał 20 podbiegów na 105 jardów i średnio 5,1 jarda dla Bengalów.

To, czy będzie to powtarzalne przeciwko Chiefs, było jednak inną dyskusją.

„Bengale po prostu biegali na Bills, a Bills nie mogli nic z tym zrobić. To było dla nas po prostu szokujące” – powiedział Kornegay. „Więc pomyśleliśmy, że to rodzaj anomalii, którą widzieliśmy, tylko dlatego, że Bengale nie byli w stanie tego zrobić przez cały sezon”.

Niepełnosprawni mieli również do rozważenia najnowszą historię. W niedzielnym meczu Bills byli faworyzowani przez sześciu u siebie nad Bengalami, a po stronie Billsów było więcej zakładów. Ta liczba, jeśli nic innego, może służyć jako punkt odniesienia dla tego, jak podejść do Cincinnati podczas podróży do KC.

Kornegay powiedział, że grupa ostatecznie doszła do konsensusu: SuperBook Sports, który szczyci się posiadaniem jednej z najszybciej otwierających się linii NFL w siedmiu stanach i Westgate w Las Vegas, zaczął od Chiefs faworyzowanych przez trzech.

„Bierzesz wszystkie te zmienne i wrzucasz je do kapelusza. I wypluwamy trzy, chociaż przyznam… przyznam, że nie była to nasza najlepsza praca” – powiedział ze śmiechem Kornegay.

Kornegay powiedział, że Cincinnati miało „dużo pieniędzy” we wczesnych godzinach rannych, aby przesunąć linię do Chiefs późną niedzielą. W poniedziałek rano Bengale byli faworyzowani. Jednak Kornegay zauważył, że niektórzy „bardzo szanowani handikarzy” zaczęli stawiać zakłady na Kansas City, gdy mecz został wybrany lub Cincinnati było faworyzowane.

To nadal nie powstrzymało rajdu Cincinnati, ponieważ linia przesunęła się do 2 1/2 punktu. Od wtorkowego popołudnia Kornegay widział tylko krótki przypadek bukmachera, który uczynił Bengals faworytem za trzy punkty, zanim zmienił wynik na 2 1/2; ta trzypunktowa liczba to duża liczba w kręgach bukmacherskich, ponieważ mecze NFL często kończą się z trzypunktową przewagą z powodu rzutów z gry.

„To dla nas teraz zaskakujące” – powiedział Kornegay – „(stawki) po prostu śnieżka po stronie Cincinnati”.

Kornegay powiedział, że część tego można przypisać niedawnym uprzedzeniom. Bengale wyglądali na dominujących 27-10 zwycięstwo nad Billspodczas gdy Chiefs nie byli w stanie odrobić straty 8,5 punktu a 27:20 wygrana u siebie z Jaguarami.

Kornegay omówił kilka hipotez, aby zapewnić kontekst, w którym miejscu wyląduje opinia publiczna z linią Bengals-Chiefs. Powiedział, że mając w pełni zdrowego Mahomesa, faworyzowałby Chiefs o 4-4 1/2 punktu przeciwko Bengals na stadionie Arrowhead. Gdyby Mahomes został wykluczony, położyłby kres Bengalom.

Kornegay powiedział, że w przeszłości zdarzały się przypadki w NFL, kiedy drużyna, która straciła swojego początkowego rozgrywającego i zwróciła się do rozgrywającego, traciła od 7 do 10 punktów. To są zazwyczaj skrajne przykłady.

Jednak ten fakt jest wyjątkowy, ponieważ próbuje porównać zdrowego Mahomesa z kontuzjowanym.

„Myślę, że oczy wszystkich – niezależnie od tego, czy jesteś typem gracza, wykształconym graczem, bystrym człowiekiem, ostrym handicaperem, bukmacherem, bukmacherem – przez cały tydzień będą zwrócone na tę kostkę” – powiedział Kornegay.

Jednak na podstawie tych informacji Kornegay powiedział, że linia może się przesunąć w obie strony.

„To naprawdę opiera się na tych raportach z ćwiczeń” – powiedział Kornegay. „Myślę, że ludzie spojrzą na to i zobaczą – w tym my – i przeczytają między wierszami, co jest zgłaszane, aby zorientować się, jaki jest zdrowy”.

Nic, co dzieje się z góry, nie zmieni szaleństwa tego, co już wydarzyło się w przypadku rozprzestrzeniania się Cincinnati-Kansas City.

Kornegay mówi, że kolejka była „gorącym tematem” w Vegas w tym tygodniu, a inne osoby niepełnosprawne, z którymi rozmawiał, zgadzają się, że nigdy nie widziały czegoś podobnego.

„To największy ruch”, powiedział Kornegay, „jaki kiedykolwiek widziałem w grze o mistrzostwo”.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 25 stycznia 2023 06:30.

Powiązane historie z Kansas City Star

Jesse Newell — zwycięzca nagrody EPPY dla najlepszego bloga sportowego i poprzednio uznany przez redakcję AP Sports za najlepszego autora beatów — zajmuje się nagłówkami gazet The Star. Zainteresowanie analityką sportową odziedziczył po swoim ojcu, nauczycielu matematyki, który co roku rozdawał linijki cukiernikowi albo psikusowi.

Leave a Comment