Lisa Marie Presley Net Worth: Straty, procesy sądowe i Graceland

Lisa Marie Presley, jedyne dziecko Elvisa i Priscilli Presley, która zmarł 12 stycznia W wieku 54 lat pozostawia po sobie rock’n’rollowe dziedzictwo – w tym wyboistą finansową drogę naznaczoną stratami i procesami sądowymi o pieniądze.

Presley, podobnie jak jego ojciec, piosenkarz i autor tekstów, nie był wystarczająco bogaty, by znaleźć się na liście najlepiej opłacanych artystów Forbesa, podczas gdy niektóre strony internetowe z celebrytami sugerowały nawet, że mógł mieć ujemna wartość netto na jego śmierć.

Jednak Presley nadal był właścicielem Graceland, posiadłości Elvisa Presleya, która jest teraz atrakcją turystyczną i jest teraz dziedziczona przez jego dzieci, poprzez trust, zgodnie z Los Angeles Times. zgłoszonepowołując się na rzecznika Graceland.

Szczegółowe spojrzenie na jej sytuację finansową pojawiło się w 2018 roku, kiedy pozwała swojego byłego menedżera, Barry’ego Siegela, twierdząc, że źle zarządzał jej finansami, powodując, że jej 100-milionowe zaufanie zmniejszyło się do 14 000 dolarów do 2016 roku. W pozwie zarzucano również, że Presley zebrał 500 000 dolarów. debet na karcie kredytowej, odpowiednio do Reutera.

Począwszy od 2005 roku, Presley przeżywał „11-letnią odyseję do finansowej ruiny”, twierdził pozew. „Lisa odniosła szkody w kwocie, która nie została jeszcze w pełni ustalona, ​​ale uważa się, że przekracza 100 milionów dolarów”.

Pozew nastąpił po jej rozwodzie z muzykiem Michaelem Lockwoodem w 2021 roku. Podczas postępowania rozwodowego Presley twierdził, że tak 16 milionów dolarów długuz czego większość wynika z niezapłaconych podatków, według TMZ.

Presley obwinił pierwotną przyczynę swoich problemów finansowych w transakcji sprzedaży 85% udziałów w posiadłości Elvisa Presleya (EPE) firmie rozrywkowej CKX, która była także właścicielem programu telewizyjnego „American Idol”.

USA-ROZRYWKA-PRESLEY
Piosenkarka i aktorka Lisa Marie Presley przybywa na premierę „Mad Max: Fury Road” w chińskim teatrze 7 maja 2015 r. w Hollywood w Kalifornii.

CHRIS DELMAS/AFP za pośrednictwem Getty Images


Presley z pewnością nie wyszedł z transakcji z pustymi rękami: dostał 50 milionów dolarów plus akcje w CKX, zachowując jednocześnie 15% udziałów w EPE, a także tytuł Graceland, Associated Press. zgłoszone w tym czasie. CKX było później sprzedany firmie Apollo Global Management za 509 milionów dolarów.

Ale pozew Presleya zarzucał, że Siegel przedkładał swoje interesy finansowe nad własne, twierdząc, że kupił angielski dom za 9 milionów dolarów za pieniądze trustu, tylko po to, by narazić ten udział na ryzyko, gdy nie zapłacił balonu w wysokości 6,7 miliona dolarów. Odwołanie handlowe w Memphis zgłoszone.

W międzyczasie Siegel twierdził w swoim pozwie, że problemy finansowe Presleya były wynikiem jego własnych błędów. W pozwie twierdził, że „dwukrotnie roztrwonił” swój spadek i obwiniał swoje „wydatki”, powiedział Reuters.

Ale Presley, który miał dziewięć lat w chwili śmierci ojca, pozostał jedynym właścicielem Graceland, Memphis Commercial Appeal. powiedział. A jego 15% udziałów w EPE prawdopodobnie będzie nadal generować stały dochód, biorąc pod uwagę, że Elvis Presley będzie czwartym najlepiej zarabiającym zmarłym celebrytą w 2022 roku, według Forbesa.

Presley powiedział w zeszłym roku, że zarabiał prawie 104 000 dolarów miesięcznie od Elvis Enterprises. Według Yahoopowołując się na dokumenty prawne odkryte przez The Blast.

Leave a Comment