Liverpool 0:0 Chelsea, Premier League: Reakcja po meczu, oceny

Chelsea znakomicie rozpoczęła mecz i już po kilku minutach z rzutu rożnego wpadła z piłką do siatki, ale system VAR znalazł małe dośrodkowanie. Lewą stopę Kaia Havertza przed piłką dostrzegł Thiago Silva. miał strzelać. Havertz uzyskał absolutne zero i wykroczenie było widać dopiero pod mikroskopem, ale zgodnie z literą prawa był to nawias i niestety VAR nie radzi sobie z duchem prawa.

Dobrze poradziliśmy sobie z tym rozczarowaniem i chociaż gra była daleka od jakości, stworzyliśmy kilka porządnych okazji. Mason Mount zmarnował wyraźną okazję do zdobycia gola, podczas gdy inni, tacy jak Kai Havertz i Benoît Badiash, zmarnowali dobre okazje w kilku bardzo słabych akcjach obronnych. Liverpool.

Z drugiej strony Liverpool nie stanowił żadnego zagrożenia, ale wszystko zmieniło się dość szybko w drugiej połowie, kiedy gospodarze wyszli z dużo większym zaangażowaniem i intensywnością. Chelsea przetrwała ten okres po części dzięki blokowi Thiago Silvy na linii.

Mudryk zadebiutował w 10. minucie pierwszej połowy i zajęło mu mniej niż 10 minut, aby stworzyć naszą najlepszą okazję w tej połowie, wykonując kilka zachwycających zagrań w ciasnych miejscach w polu karnym. Jego strzał niestety trafił w boczną siatkę tuż obok słupka. Nieco mniej radosne uderzenie sprawiło, że zmarnował prawie idealne klasyczne dośrodkowanie Ziyecha, zanim gra przeszła w nerwowe 15-20 minut.

Jednak żadna ze stron nie mogła znaleźć jakości potrzebnej do przebicia się, więc łupy zostały podzielone, być może odpowiednio.