Livi’s 2023 Intrigue LT to jak dotąd ich najbardziej agresywny rower

Liv, dedykowany damski odpowiednik Gianta, wprowadził na rynek zupełnie nowy Intrigue LT ze skokiem tylnego koła 150 mm, co czyni go najbardziej agresywnym rowerem w ofercie. Aluminiowa rama ALUXX SL z dolnym schowkiem i 3-pozycyjną klapą, ostatnio zmieniona Czas panowania.

Liv buduje rozmiary XS i S z mieszanymi kołami od razu po wyjęciu z pudełka, podczas gdy ramy M i L są dostępne z kołami 29-calowymi. Dzięki regulowanej geometrii wszystkie rozmiary Intrigue LT mogą jeździć na mieszanych kołach lub pełnym zestawie 29-calowych.

Ceny dwóch modeli Intrigue LT wahają się od około 3399 euro do 3999 euro, chociaż ceny dla niektórych regionów europejskich wciąż nie są ustalane. W Stanach Zjednoczonych dostępny jest tylko model podstawowy o wartości 2800 USD.

Szczegóły Liv Intrigue LT
• Koła 29″ lub mieszane
• Ramka aluminiowa
• Skok: widelec 150mm / 160mm
• Kąt główki 65,1° (ustawienie M-średnie)
• Kąt siedziska 77,6° (ustawienie M-średnie)
• Długość pręta łańcucha: 442 mm
• 3-pozycyjny flip-chip
• Dolny schowek
• Rozmiary: S, M, L, XL
• Cena: 3399-3999 € / 2800 USD (2 LT)
jazda na rowerze na żywo.com

Geometria

W średnim ustawieniu z 29-calowymi kołami widelec 160 mm ma umiarkowany kąt 65,1 stopnia, a rura podsiodłowa jest odpowiednio stroma 77,3 stopnia. Zmiana położenia wspornika zmienia kąty o około 0,4 stopnia i umieszcza suport o 5 mm wyżej lub niżej.

Ponieważ Intrigue LT wykorzystuje ten sam 3-pozycyjny zawór co Reign, kąty są podobnie mniejsze o 0,8 stopnia w przypadku 27,5-calowego tylnego koła zamiast 29-calowego tylnego koła. Najlepszą opcją do prowadzenia małego tylnego koła jest umieszczenie go wysoko, co nadal sprawia, że ​​geometria jest bardziej agresywna niż w przypadku niskiego 29-calowego tylnego koła.

Obwód ramy zaczyna się od 402 dla rozmiaru XS i sięga 417 442 i 462 dla rozmiaru L. Tylne widełki roweru mają 442 mm we wszystkich rozmiarach, przez co dwie mniejsze ramy są nieco nieproporcjonalne pod względem zasięgu. .

Specyfikacja techniczna

Każda rama wykorzystuje Fox Float DPS i kilka własnych komponentów Gianta, takich jak regulowana sztyca kontaktowa, kierownica, mostek i koła. W obu modelach zastosowano siodła Livi Sylvia oraz opony EXO Maxxis 3C MaxxTerra Minion DHF i Dissector. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dołączona jest również prowadnica łańcucha MRP AMg.

Główną różnicą między Intrigue LT 1 i 2 jest widelec i układ napędowy. LT 2 jest dostarczany z widelcem RockShox 35 Gold RL, a LT 1 z wyższej półki wykorzystuje Fox 36 z tłumikiem GRIP.W LT 1 i SRAM SX otrzymujesz również mieszankę komponentów przerzutki Shimano SLX i Deore, ale oba 12-biegowe układy napędowe mają co najmniej 500% zakresu przełożeń.

Leave a Comment