Londyński policjant przyznaje się do bycia seryjnym gwałcicielem

LONDYN – A Funkcjonariusz londyńskiej policji przyznał się do zgwałcenia i napaści seksualnej na tuzin kobiet w ciągu prawie dwóch dekad, w incydencie opisanym jako „niszczący” już podważył zaufanie opinii publicznej do siły.

Uzbrojony oficer David Carrick, który służył w Dowództwie Ochrony Parlamentarnej i Dyplomatycznej oraz pracował w Izbie Parlamentu, został oskarżony o 49 przestępstw wobec 12 kobiet w wieku powyżej 18 lat.

48-latek przyznał się do 43 przestępstw, w tym 20 zarzutów gwałtu, w Old Bailey w zeszłym roku. W poniedziałek przyznał się do czterech zarzutów gwałtu, bezprawnego uwięzienia i napaści na obyczajność.

Zastępca komisarza Barbara Gray, główny funkcjonariusz policji metropolitalnej, przeprosiła domniemane ofiary Carricka, opisując go jako „płodnego seryjnego przestępcę seksualnego”.

„Wywarła druzgocący wpływ na zaufanie, na które tak ciężko pracujemy dla kobiet i dziewcząt” – powiedziała w oświadczeniu. “Zniszczył swoich kolegów”

„Wykorzystał fakt, że był policjantem, aby kontrolować i zmuszać swoje ofiary. Wiemy, że czuły, że nie mogą ujawnić się wcześniej, ponieważ powiedział im, że nikt im nie uwierzy.

„Powinniśmy byli zauważyć schemat jego agresywnego zachowania, a ponieważ tego nie zrobiliśmy, straciliśmy okazję do usunięcia go z organizacji” – dodał. Według Associated Press Carrick poznał niektóre kobiety za pośrednictwem internetowych serwisów randkowych lub na imprezach towarzyskich, wykorzystując swoją pozycję policjanta, aby zdobyć ich zaufanie.

Szczegóły przestępstw Carricka zostały ujawnione dopiero w poniedziałek poniżej surowe ograniczenia dotyczące raportowania w Wielkiej Brytanii

Poniedziałkowe rewelacje były ostatnim głośnym ciosem dla zaufania stolicy do jej policji, policji metropolitalnej. Następuje po porwaniu, zgwałceniu i zabójstwie osoby Sarah Everard pod okiem Wayne’a Couzensaelitarny oficer również z Dowództwa Obrony Dyplomatycznej, który zapoczątkował ogólnokrajową dyskusję na temat przemocy wobec kobiet i mizoginii.

Londyński policjant przyznał w poniedziałek 16 stycznia 2023 r., że przez prawie dwie dekady powtarzały się zarzuty gwałtu i napaści seksualnej na tuzin kobiet.  David Carrick, lat 48, przyznał się do 49 przestępstw, w tym około 20 zarzutów gwałtu, napaści, usiłowania gwałtu i bezprawnego uwięzienia.
Davida Carricka. Policja Hertfordshire / AP

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że jest „absolutnie zniesmaczony i zbulwersowany” rewelacjami.

„Londyńczycy są słusznie zszokowani, że temu człowiekowi pozwolono pracować dla Met tak długo i należy zadać poważne pytania, w jaki sposób był w stanie nadużyć swojej pozycji jako oficera w tak przerażający sposób” – powiedział Khan.

Carrick był w systemach policyjnych w związku z szeregiem incydentów poza służbą przed i podczas pełnienia funkcji oficera w 2001 roku, z których żaden nie doprowadził do skazania w tamtym czasie, podała Metropolitan Police w poniedziałek.

Carrick zwrócił uwagę policji na dziewięć incydentów, mimo że został zweryfikowany w 2001 i ponownie w 2017, aby dołączyć do policji metropolitalnej, podały siły w oświadczeniu. Dodał, że dwa z tych incydentów nie zostały odnotowane w policyjnych systemach.

Rzeczniczka policji odmówiła komentarza w sprawie nagrania, gdy NBC News poprosiło o wyjaśnienia. Siły powiedziały, że ulepszyły swoje systemy, a Carrick zostałby oznaczony w ramach obecnych procesów.

Jak poinformowała policja, po aresztowaniu w październiku 2021 roku Carrick został natychmiast usunięty ze służby.

Policja pracuje nad poprawą więzi ze społecznością i przywróceniem zaufania kobiet po serii niepokojących incydentów wokół nadużyć seksualnych, mizoginii i rasizmu.

Wcześniej ten miesiąc jeden oficer przyznał się do bezprawnego uwięzienia i napaści na dwudziestokilkuletnią kobietę po służbie inny oficer został skazany za znęcanie się nad koleżanką.

Dwóch funkcjonariuszy zostało uwięzionych w 2021 roku za udostępnianie zdjęć zamordowanych sióstr Nicole Henry i Bibaa Smallman oraz nazywanie sióstr „martwymi ptakami” w wiadomościach WhatsApp.

Bibaa, która była czarna, i Nicole, która była rasy mieszanej, zostały odkryte w londyńskim parku przez członków rodziny, którzy zostali pozostawieni samym sobie. Ich matka, Mina Smallman, uważała, że ​​policja nie szukała jej córek z powodu profilowania rasowego i klasizmu, zarzutowi, któremu zaprzeczyła policja.

Niedawny niezależny przegląd kultury i standardów postępowania policji metropolitalnej, zlecony w następstwie skandali, w tym zabójstwa Everarda, wykazał, że ujawniła ona systemowe niedociągnięcia, które pozwoliły zbyt wielu „przerażającym” funkcjonariuszom oskarżonym o niewłaściwe zachowanie seksualne i przemoc domową pozostać w swoich Oferty pracy.

Podkreślanie utraconych okazji do wykrycia powtarzających się lub nasilających się wykroczeń, raport Dame Louise Casey powiedziała, że ​​w latach 2013-2022 20% funkcjonariuszy i personelu systemu wykroczeń było zaangażowanych w dwa lub więcej incydentów, ale mniej niż 1% tych funkcjonariuszy zostało zwolnionych.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek policja metropolitalna poinformowała, że ​​powołała zespół dochodzeniowy ds. przemocy domowej i przestępstw seksualnych, który zajmuje się funkcjonariuszami lub personelem zaangażowanym w przemoc domową lub przestępstwa seksualne.

„Nasza praca nad identyfikacją i pozbyciem się skorumpowanych funkcjonariuszy Met jest zdeterminowana i skoncentrowana” – powiedział Gray.

Carrick został zatrzymany w areszcie i zostanie skazany w Sądzie Koronnym w Southwark 6 lutego.

Leave a Comment