Londyński policjant przyznał się do 24 zarzutów gwałtu i dziesiątek innych przestępstw seksualnych

W poniedziałek przyznał się do tego londyński policjant gwałty i napaści na tle seksualnym Władze podały, że spośród tuzina kobiet w wieku powyżej 17 lat, które wykorzystywały swoją pozycję do wymuszania i kontrolowania swoich ofiar.

David Carrick, lat 48, przyznał się do 49 przestępstw, w tym 24 zarzutów gwałtu i zarzutów, w tym napaści, usiłowania gwałtu i bezprawnego uwięzienia.

Policja twierdzi, że Carrick poznał niektóre z kobiet za pośrednictwem portali randkowych lub na imprezach towarzyskich, wykorzystując swoją pozycję policjanta, aby zdobyć ich zaufanie.

Asystent Komendanta Głównego Policji Metropolitalnej Barbara Gray powiedziała, że ​​kilkanaście ofiar nie zgłosiło się wcześniej, ponieważ Carrick przekonał je, że im nie uwierzono.

BOSS MAFII ARESZTOWANY PO 30 LATACH PRZEZ WŁADZE WŁOSKICH

David Carrick, lat 48, przyznał się do 49 przestępstw, w tym około 20 zarzutów gwałtu, napaści, usiłowania gwałtu i bezprawnego uwięzienia.
(Policja Hertfordshire za pośrednictwem AP)

„Wykorzystał fakt, że był policjantem, aby kontrolować i zmuszać swoje ofiary” – powiedział Gray. „Powinniśmy byli zauważyć schemat obraźliwego zachowania z jego strony, a kiedy tego nie zrobiliśmy, straciliśmy okazję do usunięcia go z organizacji”.

Departament policji przeprosił ofiary po ujawnieniu, że dziewięć zarzuty gwałtu a między 2000 a 2021 rokiem przeciwko Carrickowi popełniono inne przestępstwa. Po aresztowaniu pod zarzutem gwałtu w październiku 2021 roku został zwolniony z wojska.

Londyńska policja metropolitalna przeprosiła ofiary za to, że wcześniej nie zauważyły ​​brutalnego zachowania Carricka.

Londyńska policja metropolitalna przeprosiła ofiary za to, że wcześniej nie zauważyły ​​brutalnego zachowania Carricka.
(iStock)

Gray ponownie przeprosił w poniedziałek za to, że nie usunął Carricka wcześniej ze służby, mówiąc, że jego „przerażające i poniżające zbrodnie” były „niszczycielskie”.

„Zniszczył życie kobiet” – powiedziała. „Miała druzgocący wpływ na zaufanie, na które tak ciężko pracujemy dla kobiet i dziewcząt. Zniszczyła kolegów.

BRYTYJSKA POLICJA Aresztowała mężczyznę pod zarzutem terroryzmu po znalezieniu paczki z uranem na lotnisku w Londynie

burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że był „absolutnie zniesmaczony i zbulwersowany” rewelacjami.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, powiedział, że czas potrzebny na rozpoznanie zbrodni rodzi poważne pytania o to, jak Carrick mógł tak długo nadużywać swojej pozycji policjanta.

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, powiedział, że czas potrzebny na rozpoznanie zbrodni rodzi poważne pytania o to, jak Carrick mógł tak długo nadużywać swojej pozycji policjanta.
(Tristan Fewings/Getty Images dla Pride In London, plik)

„Londyńczycy są słusznie zszokowani, że temu człowiekowi pozwolono pracować w Met tak długo i należy zadać poważne pytania, w jaki sposób był w stanie nadużyć swojej pozycji oficera w tak przerażający sposób” – powiedział Khan.

Carrick dołączył do londyńskiej policji metropolitalnej w 2001 roku i służył w Dowództwie Ochrony Parlamentarnej i Dyplomatycznej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zostanie skazany w Sądzie Koronnym w Southwark 6 lutego.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Leave a Comment