Lucas: Syracuse Rapid Reactions – University of North Carolina Athletics

Adama Lucasa

1. Może nie wyszłoby to tak dobrze w telewizji, ale to był bardzo, bardzo trudny mecz do wygrania w Syracuse. Karolina ucieka ze zwycięstwem 72-68 i ma teraz 10/12.

2. RJ Davisa potrzebuje wolnego weekendu. Obrońca Tar Heel skakał przez całą noc, otrzymał uderzenie w głowę i zranił się w palec, ale nadal nie wstawał, by w ostatnich sekundach popełnić kluczowy faul ofensywny. Sztab szkoleniowy Tar Heel nadal pracował nad Davisem po meczu.

3. Podanie Karoliny w pierwszych kilkunastu minutach było w porządku. The Heels asystowali przy pierwszych dziesięciu koszach gry i podzielili strefę Syracuse. Do końca meczu mieli 20 asyst przy 26 bramkach. Davisa i Caleb Miłość było pięć sztuk.

4. Pete’a Nance’a był ważny w środku tej 2-3 strefy. Nance znalazł słabość, podobnie jak wielu dużych mężczyzn z Karoliny, wokół logo ACC w pobliżu linii rzutów wolnych. Nie był szczególnie skuteczny, osiągając 6-17, ale zdobył 21 punktów i był niebezpiecznym zagrożeniem ofensywnym w tym miejscu, ponieważ pokazał, że potrafi strzelać, prowadzić lub podawać.

5. Nance również wykonał rzut wolny ze sprzęgłem na 21,4 sekundy przed końcem, a następnie wykorzystał uderzenie Heels w ofensywną szybę Przeciekająca czerń oraz Armando Bacot połączone, aby wymusić luźną piłkę, która była ograniczona do Nance’a, który strzelił gola, dając UNC prowadzenie, którego nie chcieli oddać.

6. Davis skupia większość uwagi na ofensywie, ale zagrał również bardzo dobrze w obronie przy ostatnim posiadaniu Mintza, kiedy Pomarańczowy bardzo wyraźnie chciał, aby Mintz oddał strzał. W końcu go dostał, ale Davis rozproszył go na tyle, że chybił.

7. Kilka dobrych minut od Tyler Nickel Karolina z ławki. Nickel grał 12 minut i trafił za 3 punkty, po czym wykonał bardzo głośny blok na Mintz, który udaremnił szybką przerwę Syracuse. Ławka Tar Heel wciąż się zmienia, jeśli chodzi o graczy, którzy znajdują sposób, by wnieść swój wkład z meczu na mecz – i każdego wieczoru jest to ktoś inny.

8. Caleba Love’a Strzały wyglądały znacznie lepiej w pierwszej połowie, kiedy trafił trzy trójki. Love strzelił zaledwie siedem goli z gry i zdobył 15 punktów. Zrobił także sześć podróży na linię rzutów wolnych, robiąc cztery. W drugiej połowie nie szukał zbyt wiele swojego strzału, ale biorąc pod uwagę to, jak agresywny jest zwykle w ataku, trudno narzekać, że tego nie zrobił. Wykonał również trzy z czterech kluczowych rzutów wolnych na mniej niż 11 sekund przed końcem.

9. Syracuse wykonali tylko trzy rzuty wolne, co z pewnością jest przedmiotem dyskusji. Ta gra miała zbyt wiele recenzji, które trwały zbyt długo, ale pozytywem było to, że zespół nadał ton temu, co zostało nazwane, a co nie miało zostać nazwane wcześnie i w większości utknęło z tym. Wiele postów nie trafiło w gwizdek, ale tak było przez całą noc.

10. Karolina popełniła 17 obrotów Cuse i zamieniła to na 21 punktów. Dziewięć z nich pochodziło z kradzieży UNC, a cztery z Nance.

11. Świetny czas na wakacje. Mam nadzieję, że Karolina będzie Puffa Johnsona zdrowy (który opuścił drugi mecz z rzędu z powodu kontuzji kolana) i teraz musi sobie z tym poradzić RJ Davisa. The Heels zagrają ponownie dopiero 1 lutego u siebie z Pittem.