Mark Hamill stoi w obliczu gniewu kultury anulowania po tym, jak polubił „transfobiczny” tweet JK Rowling

Legendarny aktor „Gwiezdnych wojen” i wybitny hollywoodzki liberał Marka Hamilla jest w gorącej wodzie na Twitterze za polubienie tweeta opublikowanego niedawno przez JK Rowling. Autor „Harry’ego Pottera” przez lata zmagał się z gniewem kultury anulowania po tym, jak wielokrotnie tweetował, że płeć biologiczna nie jest konstruktem społecznym.

Teraz Hamill, 71-letni aktor, który grał Luke’a Skywalkera w serii filmów “Gwiezdne wojny”, stał się celem internetowej burzy tylko dlatego, że polubił bezczelny komentarz Rowling na Twitterze.

Kłótnia zaczęła się w niedzielę, kiedy Rowling odpowiedziała na prowokacyjny tweet skierowany do niej na temat Indii Willoughby, pierwszego „transpłciowego czytelnika wiadomości” w Wielkiej Brytanii.

KSIĄŻKI JK ROWLING O HARRY POTTER SĄ NASTĘPNIE SPRZEDAWANE PRZEZ ARTYSTĘ SPRZEDAWCY

Mark Hamill na premierze „El Camino: A Breaking Bad Movie” Netflixa w Regency Village Theatre 7 października 2019 r. w Westwood w Kalifornii.
(Axelle/Bauer-Griffin/Getty Images)

Willoughby, który urodził się jako biologiczny mężczyzna, napisał: „Jestem bardziej kobietą niż J.K. Rowling Rowling, która jest biologicznie kobietą, zacytowała na Twitterze post Willoughby’ego, komentując: „Potrzebny cytat”, dosadna sugestia, że ​​za twierdzeniami Willoughby’ego nie ma żadnych dowodów.

Rowling, która nie jest obca wściekłym działaczom LGBTQ/trans, zamieściła szereg komentarzy w Internecie, które przyniosły jej pogardę liberałów, którzy nazywają ją „transfobką”. Gniew z powodu postów Rowling skłonił ostatnio niektórych fanów „Harry’ego Pottera” do bojkotu. najnowsza gra wideo na podstawie jego powieści fantasy.

Najważniejszą wiadomością, która wyszła z tej sytuacji, był aktor Hamill, hollywoodzka osobowość, prawie tak dobrze znana ze swoich liberalnych tweetów, jak ze swojego czasu na ekranie w Gwiezdnych Wojnach, który polubił post Rowling „Potrzebne cytowanie”.

Bystroocy użytkownicy zauważyli „polubienie” strony Hamilla na Twitterze i zaczęli piętnować aktora za wspieranie „transfobicznej krucjaty nienawiści” Rowling.

Konto na Twitterze @MasteroftheTDS udostępniło obraz zmyślonych tweetów, które zgrywały Hamilla za „polubienia”. Jeden zapytał: „@MarkHamill, dlaczego naciskasz przycisk podobny do transfobicznej krucjaty nienawiści JKR?”

Inny zapytał: „Hej @Mark Hamill, znasz ten tweet [is] transfobiczny prawda? Proszę, powiedz, że to nie było zamierzone”.

NAZWISKO JK ROWLING USUNIĘTE PRZEZ HARRY’EGO POTTERA „ARTYSTYCZNEGO KSIĄŻKI” ZASTĘPUJE JEJ PRAWA: EKSPERCI PRAWNI

JK Rowling odpowiedziała na prowokacyjny tweet skierowany do niej z indyjskiego Willoughby, pierwszego w Wielkiej Brytanii

JK Rowling odpowiedziała na prowokacyjny tweet skierowany do niej od Indii Willoughby, pierwszego „transpłciowego czytelnika wiadomości” w Wielkiej Brytanii.
(Mike Marsland/Plik)

Jeden z użytkowników zapytał nawet, czy Hamill mógłby przestać obserwować Rowling, mówiąc: „Czy @MarkHamill, jako jeden z wielu transpłciowych fanów, mógłby przestać obserwować JK Rowling?”

W odpowiedzi na tweet Willoughby’ego, że brytyjski komik Ricky Gervais „uwielbiał” powrót Rowling, inny użytkownik ostrzegł Willoughby’ego, że „@MarkHamill też to uwielbia”.

Willoughby odpowiedział, mówiąc: „Rozczarowujące, ale co możesz zrobić?”

Publikacja dotycząca kultury hollywoodzkiej i rozrywkowej We Got This Covered poświęciła cały artykuł „polubieniom” Hamilla, pisząc: „Biorąc pod uwagę, jak często Hamill był przedstawiany jako postępowa ikona i sprzymierzeniec LGBTQ +, widok go (i wielu innych) jest bolesny. , wiele innych wielkich nazwisk) nadal zgadzają się z opinią Rowling na temat godziny i wydają się ją popierać”.

Witryna zaalarmowała czytelników tym niepokojącym nagłówkiem: „Z przykrością informuję, że Mark Hamill polubił jeden z transfobicznych tweetów JK Rowling”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W publikacji odnotowano, jak podobno Hamill lubił jeden z „problematycznych i wręcz transfobicznych tweetów” autora w przeszłości. W utworze dodano: „Mam nadzieję, że to wszystko to tylko wielka pomyłka, ale Hamill powinien wiedzieć lepiej”.

Były twórca DC Comics i konserwatywny użytkownik Twittera Ethana Van Scivera napisał na Twitterze reakcję po przebudzeniu i napisał na Twitterze: „Osoba trans zaciekle zniesławia piękną, kobiecą, inteligentną i utalentowaną @jk_rowling bez konkretnego powodu. JK mówi„ udowodnij to ”, a Mark Hamill uderza LIKE. Teraz złośliwe, chore psychicznie szumowiny biorą na cel Hamilla mam nadzieję, że uda mu się wyrwać z tego tymczasowego transu!”

J.K. Rowling

J.K. Rowling
(Pascal Le Segretain/Getty Images/Plik)

Leave a Comment