Marvel Villainous ujawnia pokręcone ambicje, dodaje trzech nowych złoczyńców (wyłącznie)

Ravensburger rozszerza swoje uniwersum Marvela o zupełnie nowe Cudowny złoczyńca „Rozbudowana gra”.
ComicBook.com może to tylko zgłosić Marvel Villainous: Twisted Ambition dodaje Doctor Octopus, Titanię i Kang the Conquerer do popularnych motywów Marvela Zło gra. Jak z innymi Cudowny złoczyńca w grach każda postać ma swoje własne cele i warunki zwycięstwa. Doktor Octopus musi ukończyć pięć planów, od zebrania mocy po pokonanie Spider-Mana. Titania musi zebrać siły, aby zyskać moc i pokonać She-Hulk. Kang używa wariantów, aby pojawić się w innych taliach złoczyńców, aby wygrać cztery lokalizacje w innych domenach złoczyńców za pomocą duplikatów robotów. Zamówienia na Marvel Villainous: Twisted Ambition będzie dostępny od 3 lutego. Wersja Target jest dostarczana z ekskluzywnym „chromowanym” mechanizmem poruszającym Doctor Octopus.

ComicBook.com miał okazję porozmawiać z Mikiem Mulvihillem, szefem rozwoju gier w Ravensburger North America, o tym, co dalej Cudowny złoczyńca rozszerzenie i wyjątkowe wyzwania związane z tworzeniem gry wokół takich kultowych złoczyńców:

(Zdjęcie: Gra Bocks)

ComicBook.com: Dlaczego wybrano tych trzech złoczyńców – czy mają ze sobą coś wspólnego? Czy pasują do jakiejś nadrzędnej narracji Marvel Villainous?

Mike Mulvihill: Zawsze chcemy przekonującego bohatera tytułowego lub z okładki – kogoś, kto zatrzyma cię w przejściu i sprawi, że powiesz OMG „X” jest w Villainous. Oznacza to, że nie muszą być tylko dobrze znanym złoczyńcą, ale muszą mieć wyjątkową sylwetkę.

Chcieliśmy znaleźć okładkę dla Doca Ocka i został on wybrany i zatwierdzony przed kimkolwiek innym. Uwielbiam She Hulk — jest jedną z moich ulubionych bohaterek wszechczasów — więc chciałem się upewnić, że jej największy wróg, Tytania, pojawi się w grze. To kobieta, która walczy z pełną nieskrywaną siłą, którą fajnie rzeźbić. Z dwoma złoczyńcami walczącymi z pojedynczymi bohaterami, zdecydowaliśmy się na głębokiego złoczyńcę walczącego z całym uniwersum Marvela – Kang the Conqueror, oldschoolowego złoczyńcę z Avengers.

Marvel daje nam czwartą postać, jeśli wolisz, z naszą talią Wspólnego losu, zestawem kart Losu niezależnych od talii złoczyńców. W Infinite Power talia była o tematyce Avengers; Agents of SHIELD był tematem psot i złośliwości. W Twisted Ambitions wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że wspólnym ogniwem między trzema złoczyńcami był ich związek z Nowym Jorkiem, a konkretnie ze Spider-Manem, i zdecydowaliśmy się na talię Common Fate z motywem Nowego Jorku i Spider-Verse.

Dla tych, którzy kochają historię Marvela, sprawdź ukierunkowane karty wydarzeń. Są one również tematyczne w wyjątkowy sposób między wszystkimi trzema złoczyńcami! Każdy z tych złoczyńców zainspirował nas do stworzenia nowych rodzajów mechaniki i celów, stanowiących wyzwanie dla graczy, z których każdy wchodzi w interakcję inaczej niż pozostali złoczyńcy, ale doskonale pasuje do wspólnego uniwersum Marvel Villainous, zapewniając wyjątkowe i wciągające wrażenia.

nikczemny-skręcony-blat-020.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)

Mulvihill: Co czyni go bardziej konkurencyjnym? Bardziej interaktywne? Jaka jest różnica między tym a Disneyem/Gwiezdnymi Wojnami?

Uważamy, że Disney Villainous jest najbardziej dostępny dla nowych graczy. Wcielanie się w postacie, których historie są często ujęte w jednym filmie, a celem jest to, co im się nie udało w tej jednej historii, sprawia, że ​​są łatwiejszymi i łatwiejszymi do utożsamienia złoczyńcami.

Star Wars Villainous jest nieco bardziej skomplikowana. Złoczyńcy mogą pojawiać się w wielu filmach na przestrzeni czasu, a ich cel może z czasem być nieco mylący. Ponieważ jednak gra jest zamknięta (co oznacza, że ​​w jego historii można wykorzystać tylko rzeczy napotkane przez Dartha Vadera), jest ona bardziej podobna do wzorca Disneya, ale z kilkoma fajnymi nowymi funkcjami, takimi jak Ambicja i Pojazdy.

Marvel to nasza najbardziej konkurencyjna wersja. W uniwersum Marvela każdy bohater walczy z każdym złoczyńcą. Nie mogliśmy i nie chcieliśmy tego ograniczać – więc rzeczy takie jak talia Common Fate i intensywne wykorzystywanie powiązanych ze sobą złoczyńców – sprawiają, że Marvel Villainous jest znacznie bardziej agresywny i interaktywny, co jeszcze bardziej komplikuje grę.

Dodanie Doc Ocka, Tatiany i Kanga tworzy wysoki poziom interaktywności, który nieustannie staramy się uwzględnić. Dźwignia ma karty, które są wkładane do innych talii złoczyńców. Titania może wzywać i transportować bohaterów do iz innych światów złoczyńców. Doc Ock jest mistrzem – zawsze knuje i manipuluje wydarzeniami.

Talia Wspólnego Losu naprawdę zwiększa interaktywność, siejąc spustoszenie wśród każdego złoczyńcy, którego stworzy. Ci złoczyńcy zmieniają wrażenia z gry dla graczy, którzy kochają starych złoczyńców, pozwalając graczom manipulować i zmieniać stan gry, aby spróbować wygrać, jednocześnie spowalniając przeciwnika – zupełnie jak prawdziwy złoczyńca!

nikczemny-skręcony-blat-019.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)

Jakie były wyzwania związane z projektowaniem aspektu „wspólnego wszechświata” w Marvel Villainous i czy ta pierwotna koncepcja w ogóle została rozszerzona wraz z nowym rozszerzeniem?

Mulvihill: Niesamowite (po prostu przerażające!) wyzwanie Marvela to 70 lat historii, w której każdy złoczyńca walczy z każdym bohaterem i miliony historii do wyboru! Ale kiedy wybieramy złoczyńcę, staramy się znaleźć jedną fabułę — jeden zestaw bohaterów i sojuszników oraz jedną „historię” do opowiedzenia. No i mamy ogromną bazę używanych kart, więc kiedy mamy dużo Spider-Menów (w tym zestawie iw Venomie), to wszyscy mają różne zdolności i różne nazwy – tak jak w komiksach!

Ewolucja lub rozszerzenie tej koncepcji, tak jak ją opisujesz, wynika z tworzenia nowych i fajnych celów/rozgrywki, które pasują do historii złoczyńcy i opowiadają ją ORAZ sprawiają, że nowy złoczyńca jest podobny do innych starszych złoczyńców. Ten proces jest najfajniejszy dla Marvela, ponieważ odrzucamy obiektywne pomysły, mechanikę, fabułę i historię Marvela, aby dotrzeć do ostatecznej ścieżki.

nikczemny-skręcony-blat-018.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)

Czy w nowych kartach losu pojawią się niespodziewani bohaterowie?

Mulvihill: W talii Common Fate znajdziesz niesamowitych, nigdy wcześniej nie widzianych bohaterów Spider-Verse. Titania walczy z dawnymi towarzyszami She-Hulk. Kang ma kilka zaskakujących kombinacji bohaterów – w tym kilka najlepszych czasów, które fani Kanga otrzymają od razu.

Marvel Villainous: Twisted Ambitions ukaże się jeszcze w tym roku.

nikczemny-skręcony-blat-006.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)
nikczemny-skręcony-blat-007.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)
nikczemny-skręcony-blat-008.jpg
(Zdjęcie: Gra Bocks)

Leave a Comment