Marynarz przeżywa 24 dni na morzu tylko na keczupie i przyprawach

Kolumbijska marynarka wojenna uratowała jednego marynarza po 24-dniowej męce, podczas której miał tylko butelkę keczupu i przyprawy do jedzenia.

Obywatel Dominiki, 47-letni Elvis Francois, powiedział w filmie opublikowanym przez Marynarkę Wojenną, że spędził 24 dni na Karaibach, nie widząc lądu, zanim został uratowany.

„Nie mam nic do jedzenia. To tylko butelka keczupu, która była w łodzi. Czosnek w proszku i Maggi”, powiedział, odnosząc się do przyprawy. „Więc zmieszałem to z wodą”.

Francois został uratowany około 120 mil morskich na północny zachód od departamentu La Guajira, na północno-wschodnim krańcu kraju, podała marynarka wojenna w oświadczeniu w środę.

Po uratowaniu Elvis Francois, członek kolumbijskiej marynarki wojennej, bada statek towarowy CMA CGM Voltario w porcie Cartagena w Kolumbii, w poniedziałek.Biuro prasowe marynarki kolumbijskiej za pośrednictwem AP

Napisał „pomoc” na kadłubie łodzi, który został zauważony z powietrza, powiedziała Marynarka Wojenna.

Francois został zabrany do Cartageny na leczenie, a urzędnicy pomagają mu wrócić do domu, poinformowała Marynarka Wojenna.

W filmie opublikowanym przez Marynarkę Wojenną i rozpowszechnianym przez Associated Press i Reuters, Francois mówi personelowi medycznemu, że czuje się dobrze.

„Dwadzieścia cztery dni bez ziemi. Nie ma z kim porozmawiać. Nie wiem, co robić. nie wiem gdzie jesteś Było ciężko” – powiedział w filmie. „W pewnym momencie tracę nadzieję. Myślę o mojej rodzinie”.

Francois powiedział, że naprawiał swoją żaglówkę, a prąd zabrał go na morze w pobliżu wyspy St. Martin na Antylach Holenderskich, gdzie mieszka.

Francois powiedział w filmie, że próbował wrócić do portu, ale nie mógł, i próbował zadzwonić do przyjaciół, ale stracił połączenie. „Nie mogłem nic zrobić, tylko siedzieć i czekać” – powiedział.

Używał szmatki do zbierania wody deszczowej, kmdr. Carlos Urbano Montes powiedział AP. Francois został zabrany przez statek towarowy.

Leave a Comment