Marynarz uratowany przez kolumbijską marynarkę wojenną przeżywa, jedząc kostki rosołowe po 24 dniach dryfowania | Kolumbia

Kolumbijska marynarka wojenna uratowała mężczyznę Dominika który mówi, że żywił się keczupem, czosnkiem w proszku i kostkami przypraw, dryfując po Karaibach na żaglówce przez 24 dni.

47-letni Elvis François napisał angielskie słowo „pomoc” na kadłubie łodzi, co według urzędników było kluczem do jego ratunku.

Żaglówka została zauważona z powietrza 120 mil morskich na północny zachód od półwyspu Guajira, a François został przewieziony do miasta portowego Cartagena na przepływającym kontenerowcu, poinformowała kolumbijska marynarka wojenna w środowym oświadczeniu.

François powiedział władzom kolumbijskim, że jego gehenna zaczęła się w grudniu, kiedy prądy wyrzuciły jego żaglówkę na morze, gdy przeprowadzał naprawy na wyspie St Martin na Antylach Holenderskich, gdzie mieszka.

Mapa

„Zadzwoniłem do moich przyjaciół, próbowali się ze mną skontaktować, ale straciłem sygnał. Nie było nic do roboty, tylko siedzieć i czekać” – wspomina François w filmie opublikowanym przez marynarkę wojenną.

Powiedział, że żyje z butelki keczupu, proszku czosnkowego i kostek Maggi.

Carlos Urbano Montes powiedział, że François powiedział, że zbiera deszczówkę szmatką. Powiedział, że François jest w dobrym zdrowiu, ale powiedział oficerowi, że schudł.

François powiedział na taśmie wideo, że musi stale usuwać wodę z łodzi, aby zapobiec jej zatonięciu. Próbował też rozpalić ogień, aby wysłać sygnał o niebezpieczeństwie, ale mu się nie udało.

W końcu samolot przeleciał, a on dał znak lusterkiem. Powiedział, że marynarka wojenna powiedziała mu, że został zauważony, gdy samolot ponownie przeleciał.

„W pewnym momencie straciłem nadzieję i pomyślałem o mojej rodzinie, ale dziękuję straży przybrzeżnej. Gdyby nie oni, nie opowiadałbym tej historii” – powiedział François.

Według Urbano Montesa żaglówka została porzucona na morzu, kiedy statek towarowy zabrał François.

Marynarka poinformowała, że ​​François przeszedł badania lekarskie na lądzie, a następnie został przekazany władzom imigracyjnym, aby mógł wrócić na Dominikę.

Leave a Comment