Mecz Bengals vs. Chiefs AFC Championship: JuJu Smith-Schuster mówi, że plan gry Kansas City to „ogień”

Jeśli myślisz Szefowie Kansas City są znajome Bengale z Cincinnati teraz wyobraź sobie, jak szeroki odbiornik czuje JuJu Smith-Schuster.

Tej niedzieli Mistrzostwa AFC był dziesiątym meczem Smitha-Schustera z Bengalami, pierwszych ośmiu w latach, w których grał Pittsburgh Steelers. Jest kilka pamiętnych chwil między Cincinnati a nim.

Żadna z tych gier nie dorównuje stawce tej niedzieli: szansa na grę w grze Super Bowl. Smith-Schuster nigdy nie zaszedł tak daleko po sezonie, ale prawdopodobnie przewidział taką możliwość, podpisując kontrakt z Chiefs poza sezonem.

Nie starał się ukryć podekscytowania podczas środowej konferencji prasowej — zwłaszcza gdy zapytano go o ofensywny plan Chiefs.

„To ogień, to ogień”, powiedział Smith-Schuster między chichotami. „To Andy Reid, to Patrick Mahomes, to miłe”.

Plany gry Cincinnati w ataku odniosły sukces, zwłaszcza na początku zawodów. Chiefs prowadzili w drugiej połowie każdego meczu, ale za każdym razem nie udało im się ich utrzymać.

To godna podziwu cecha w Cincinnati, której Szefowie są już w pełni świadomi.

„To tylko fizyczny zespół” – wspomina Smith-Schuster. „Grają fizycznie od początku do końca, przez wszystkie cztery kwarty. Widziałem ich grę w Cincinnati; czułem się jak mecz w atmosferze play-off. Tego oczekuję tutaj”.

Ta fizyczność może być odczuwalna przez poszczególnych graczy. Narożny obrońca, Mike Hilton, potrafi zadawać ciosy swoimi wślizgami, podczas gdy pomocnicy liniowi Logan Wilson i Germaine Pratt wydają się być wszędzie naraz. Jednostka jest jedną z najlepszych grup w NFL.

To nakłada dużą odpowiedzialność na graczy Chiefs, którzy muszą pokonać agresywną obronę.

„Największym wyzwaniem dla nas jest wyjście tam i granie” – stwierdził Smith-Schuster. „Musimy wykonywać nasze zagrania. Kiedy piłka jest rzucona do ciebie, wykonuj swoje zagrania, przekonwertuj na trzecią próbę”.

„To jest bardzo ważne dla nas wszystkich: być na tej samej stronie, móc czytać relacje, wiedzieć, kiedy przestać, a kiedy kontynuować. To dla nas najważniejsze, ponieważ obrona jest naprawdę dobra. Są fizyczni z przodu; dużo się zmieniają i poruszają. Dla nas musimy być po tej samej stronie co Patrick Mahomes.

Kareem Elgazzar/The Enquirer/USA TODAY NETWORK

Mahomes padł ofiarą defensywnego sukcesu Bengals — zwłaszcza w zeszłorocznym meczu o mistrzostwo AFC, kiedy ofensywa Chiefs nie zdołała zdobyć przyłożenia w drugiej połowie, mimo że była tak blisko linii czterech jardów.

Częścią tego, co napędza Mahomesa, jest niechlujny worek, z którego zdaje się wyciągać obrona Bengalów. Mahomes zorganizował również konferencję prasową w środę i rozmawiał z zespołem Cincinnati, który dawał mu impuls.

„To bardzo specyficzny plan gry, nigdy nie jest taki sam” – pomyślał Mahomes. „Może to być ten sam wygląd, ale inny zasięg. Tak robi wielu świetnych koordynatorów obrony: mogą trenować swoją drużynę i robić różne rzeczy i nadal być rozsądnym… wtedy mają świetnych graczy, których można bardzo trenować i wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafisz”.

Gra biegowa była jedną z najbardziej konsekwentnych części ofensywy Chiefs w tej serii. W każdym z ostatnich trzech meczów rozgrywający Chiefs łącznie pokonali ponad 100 jardów, uzyskując średnio co najmniej 5,3 jarda na prowadzenie.

Nie była to tak duża część zwycięstwa w rundzie dywizji z zeszłego tygodnia Jaguary z Jacksonvillenie wcześniej niż było to konieczne.

„Zdecydowanie musimy prowadzić piłkę, to dla nas ogromne” – zauważył Smith-Schuster. „Jeśli (rozgrywający Chiefs) Czad [Henne] wszedł, to był nasz główny nacisk: aby móc rozpocząć grę biegową, abyśmy mogli rzucić piłkę głęboko. Po prostu idzie w parze podczas biegania i podawania piłki.

Jeśli Chiefs chcą uniknąć katastrofy podobnej do zeszłorocznej gry o mistrzostwo AFC, będą potrzebować dużo wkładu ze strony graczy, którzy nie byli zaangażowani – jak Smith-Schuster. Odbierający ma wiele pamiętnych momentów przeciwko Bengalom, ale żaden nie może się równać z wielkim meczem przeciwko nim, kiedy ma to największe znaczenie.

Leave a Comment