Meghan Markle i książę Harry reagują na publiczne przeprosiny Jeremy’ego Clarksona za zjadliwy artykuł „dzielenie się nienawiścią”

Meghan Markle i książę Harry reagują na ostatnie publiczne przeprosiny Jeremy’ego Clarksona.

W poniedziałek prezenter brytyjskiej telewizji wydał oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie z powodu napisania kontrowersyjnego artykułu opublikowanego w grudniu przez The Sun. W tym czasie 62-latek napisał, że nienawidzi księżnej Sussex „na poziomie komórkowym” i marzył o paradowaniu nago po brytyjskich miastach „podczas gdy tłumy skandują „Wstyd!” i rzucają w nią kawałkami kupy”.

Kiedy Clarkson twierdziła, że ​​skontaktowała się z parą w Boże Narodzenie, rzecznik księcia i księżnej Sussex zaprzeczył jej twierdzeniom, mówiąc, że podeszła tylko do Harry’ego.

„25 grudnia 2022 roku pan Clarkson napisał tylko do księcia Harry’ego, księcia Sussex” – powiedział Fox News Digital we wtorkowym oświadczeniu. „Treść jego korespondencji została oznaczona jako prywatna i poufna”.

WIELKIEJ BRYTANII SOJUSZNICY PALACE POWRACAJĄ PRZECIWKO KSIĘCIU HARRY’emu WYPRZEDZA WSPOMNIENIA

Rzecznik księcia i księżnej Sussex podzielił się we wtorek oświadczeniem z Fox News Digital w odpowiedzi na przeprosiny Jeremy’ego Clarksona na Instagramie.
(Rosa Woods/Basen/Getty Images)

„Chociaż pan Clarkson wystosował dziś nowe publiczne przeprosiny, nadal należy zająć się jego wieloletnim wzorcem pisania artykułów, które rozpowszechniają nienawistną retorykę, niebezpieczne teorie spiskowe i mizoginię” – czytamy w oświadczeniu. „Chyba że wszystkie inne jego artykuły również zostały napisane„ w pośpiechu ”, jak twierdzi, jasne jest, że nie jest to odosobniony incydent udostępniony w pośpiechu, ale raczej seria artykułów udostępnionych z nienawiścią”.

Clarkson, którego przeprosiny zostały opublikowane na Instagramie, napisała: „Jedną z najdziwniejszych rzeczy, jakie ostatnio zauważyłam, jest to, że kiedy poseł lub celebryta jest proszony o przeprosiny za coś, bez względu na to, jak szczere lub głębokie mogą być przeprosiny, nigdy nie wystarczy. ludzie, którzy domagali się tego w pierwszej kolejności”.

Clarkson twierdziła, że ​​poczuła się „chora”, kiedy zobaczyła „okropną” historię w druku.

“Myślałem scena z Gry o tron, ale zapomniałem o tym wspomnieć” – wyjaśnił Clarkson. „Wyglądało to tak, jakbym wzywał do gwałtownej przemocy, która spadłaby na głowę Meghan”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NEWSLETTERA DOTYCZĄCEGO ROZRYWKI

Clarkson powiedziała, że ​​po opublikowaniu swojego artykułu była „przygnębiona” i „zła na siebie”.

„Po prostu nie jestem seksistką i brzydzę się przemocą wobec kobiet” – napisała. — A jednak wydaje mi się, że właśnie to popieram.

„Napisałem więc do wszystkich, którzy ze mną pracują, mówiąc, jak mi przykro, a potem w Boże Narodzenie rano wysłałem e-mail do Harry’ego i Meghan w Kalifornii, aby ich też przeprosić” – powiedziała. „Powiedziałem, że byłem zdumiony tym, co mówili w telewizji, ale język, którego użyłem w moim felietonie, był haniebny i bardzo mi przykro”.

„Czy mogę teraz kontynuować? Nie jestem pewien” – przyznał Clarkson. „Trudno być jednocześnie interesującym i uważnym… Ale obiecuję, że spróbuję”.

KSIĄŻĘ HARRY TRZYMA W PAMIĘCIU, WILLIAM RAZ WYPCHAŁ MEGHAN MARKLE FIZYCZNIE ATAKUJĄC JĄ: RAPORT

Kontrowersyjna kolumna Jeremy'ego Clarksona wywołała natychmiastową reakcję.

Kontrowersyjna kolumna Jeremy’ego Clarksona wywołała natychmiastową reakcję.
(Nick Anglia/Getty Images)

„Więc próbuję dziś rano przełamać ten trend, przepraszając za rzeczy, które powiedziałem o Meghan Markle w niedawnej kolumnie Sun” – powiedział. „Naprawdę przepraszam. Od stóp do mieszków włosowych w mojej głowie. To ja wyrzucam ręce do góry. To drobna culpa z dzwoneczkami”.

„Zwykle czytam to, co napisałem dla kogoś innego, zanim wystąpię, ale tego pamiętnego dnia byłem sam w domu i spieszyłem się” – kontynuował Clarkson. „Więc kiedy skończyłem, po prostu kliknąłem wyślij. A potem, kiedy kolumna wyszła następnego dnia, wybuchła mina”.

Oryginalna kolumna Clarksona wywołała natychmiastową reakcję. Według Independent Press Standards Organization otrzymał ponad 12 000 skarg, co było zbliżone do całkowitej liczby skarg otrzymanych w 2021 roku.

Artykuł został również potępiony przez osoby publiczne, w tym pierwszą minister Szkocji Nicolę Sturgeon, która nazwała go „głęboko mizoginistycznym i po prostu przerażającym i przerażającym”.

KSIĄŻĘ HARRY ZDECYDOWAŁ SIĘ WSPIERAĆ KSIĄŻĘ WILLIAMA PRZED ICH PROGRAMEM, AUTOR TWIERDZA: „BYLI NIEPOKONANI”

Meghan Markle i książę Harry szczegółowo opisali swoją walkę z brytyjską prasą w filmie dokumentalnym Netflix Harry & Meghan.

Meghan Markle i książę Harry szczegółowo opisali swoją walkę z brytyjską prasą w filmie dokumentalnym Netflix Harry & Meghan.
(Netflix)

Córka Clarkson, Emily Clarkson, napisała na Instagramie: „Sprzeciwiam się wszystkiemu, co mój tata napisał o Meghan Markle i nadal będę wspierać tych, którzy są celem nienawiści w Internecie”.

Zapytany o artykuł, główny minister Rishi Sunak powiedział, że „język jest ważny dla każdego w życiu publicznym”. Dodał: „Absolutnie nie wierzę, że Wielka Brytania jest krajem rasistowskim”.

Artykuł Clarksona nastąpił po wydaniu Netflix sześcioczęściowy film dokumentalny „Harry i Meghan”. Spoglądało wstecz na zjadliwy rozłam pary z brytyjską rodziną królewską. Książę i księżna Sussex zrezygnowali ze swoich królewskich obowiązków i przeprowadzili się do Kalifornii w 2020 roku. Podkreślili brak wsparcia ze strony pałacu i rasistowskie traktowanie dwurasowej księżnej przez prasę.

Amerykańska aktorka Markle, która zagrała w dramacie prawniczym „Smoke”, poślubiła brytyjskiego księcia w 2018 roku.

KSIĄŻĘ HARRY żałuje, że oglądał „sceny miłosne” MEGHAN MARKLE w „GARNITURACH”: „NIE MUSISZ WIDZIEĆ TAKICH RZECZY NA ŻYWO”

Meghan Markle zagrała w dramacie prawniczym

Meghan Markle zagrała w dramacie prawniczym Smoke, zanim poślubiła księcia Harry’ego w 2018 roku i została księżną Sussex.
(Anwar Hussein/WireImage przez Getty Images)

Po oburzeniu Clarkson powiedziała, że ​​jest „przerażona, że ​​spowodowała tyle bólu”. W tamtym czasie powiedział, że publiczne zawstydzenie było „niezdarnym odniesieniem” do sceny w Game of Thrones.

„Boję się, że spowodowałem tyle bólu i będę bardziej ostrożny w przyszłości” – napisał na Twitterze.

Clarkson zasłynął jako waleczny gospodarz programu motoryzacyjnego BBC „Top Gear”.

Odpowiedź pary na twierdzenia Clarksona nadeszła prawie tydzień później po opublikowaniu wspomnień Harry’ego „Spare”.. Omawiając książkę w wywiadzie z Tomem Bradbym z ITV, 38-latek opisał, jak komentarze Clarksona mogą mieć niebezpieczne konsekwencje.

KSIĄŻĘ HARRY 5 TOP 5 60 MINUT BOMBY

Tom Bradby i książę Harry rozmawiali przed filmem

Tom Bradby i książę Harry rozmawiali przed premierą „Spare”.
(TELEWIZOR)

– Jeśli mówimy o odpowiedzialności, to dopiero niedawno, o której wiem, że wiedziałeś z artykułu Jeremy’ego Clarksona – powiedział Harry. „Więc nie tylko powiedział, że to, co powiedział, było przerażające, obraźliwe i okrutne w stosunku do mojej żony, ale zachęca innych ludzi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, zwłaszcza mężczyzn, aby poszli i pomyśleli, że takie traktowanie kobiet jest dopuszczalne”.

„Wiesz, używając słów mojej macochy ostatnio, panuje globalna pandemia przemocy – przemocy wobec kobiet” – powiedział Harry. Ojciec dwójki miał na myśli Niedawne przemówienie Camilli, małżonki królowej Na przyjęciu w Pałacu Buckingham, aby podnieść świadomość na temat przemocy wobec kobiet.

„Harry i Meghan” opisali także, w jaki sposób para stawiała czoła nienawiści i groźbom w mediach społecznościowych. Markle, lat 41, opisał jeden niepokojący tweet: „Meghan po prostu musi umrzeć. Ktoś musi ją zabić. Może powinienem to być ja”.

– Jestem matką – powiedziała ze łzami w oczach. „To jest moje prawdziwe życie.

„Wiesz? I to jest ta część, w której to widzisz i mówisz:„ Sprawiasz, że ludzie chcą mnie zabić. To nie jest tylko tabloid. To nie byle jaka historia. Przerażasz mnie.”

KSIĄŻĘ HARRY PRZECHODZI PRZEZ BRYTYJSKĄ PRASĘ, Twierdząc, że jego słowa zostały pominięte.

Meghan płakała, siedząc obok księcia Harry'ego w scenie z ich serialu dokumentalnego Netflix.

Meghan płakała, siedząc obok księcia Harry’ego w scenie z ich serialu dokumentalnego Netflix.
(Netflix)

„I tak jak tamtej nocy, być w środku nocy, patrząc w dół mojego korytarza i pytając:„ Czy jesteśmy bezpieczni? Czy drzwi są zamknięte? Czy ochrona jest włączona?” To prawda! „Czy moje dzieci są bezpieczne?”, podzieliła się. „A po co to stworzyłeś? Ponieważ jesteś znudzony lub dlatego, że sprzedajesz swoje papiery lub poprawiasz samopoczucie w swoim życiu? To, co robisz, jest prawdziwe”.

Książę i księżna Sussex mieszkają w Montecito w Kalifornii z dwójką dzieci.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

Leave a Comment