Meksykańskie prawo zabrania palenia na plażach i we wszystkich miejscach publicznych pod groźbą grzywny w wysokości do 550 USD

Turyści w Meksyku, którzy chcą zapalić papierosa na plaży lub w innych miejscach publicznych, będą teraz musieli stawić czoła wysokim grzywnom dzięki nowym przepisom wprowadzonym niedawno w tym kraju.

Odwiedzający i mieszkańcy Meksyku mogą teraz zostać ukarani grzywną w wysokości setek dolarów za palenie w miejscach publicznych na zewnątrz, takich jak plaże, parki, place miejskie, hotele, stadiony i inne obszary. zgodnie z prawem które weszło w życie w kraju w zeszłym tygodniu.

Prawo, które – poinformowało BBC „To jedno z najsurowszych przepisów antynikotynowych na świecie”, które obejmuje również zakaz reklamy wyrobów tytoniowych i zakaz wystawiania papierosów w sklepach.

„Meksyk będzie jednym z krajów przodujących w ochronie zdrowia dzieci i młodzieży” – powiedział w komunikacie prasowym Gady Zabicky Sirot, szef meksykańskiej Narodowej Komisji ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom.

DEPARTAMENT STANU. PROBLEM OSTRZEŻENIE W PODRÓŻY W CANCUN PO ATAKU TAKSÓWKA NA KIEROWCÓW I PASAŻERÓW UBERA

Młody mężczyzna pali papierosa na ulicach Meksyku podczas Światowego Dnia Bez Tytoniu w Meksyku.
(Gerardo Vieyra/NurPhoto przez Getty Images)

Nie jest jasne, jak surowo będzie egzekwowane prawo w kraju, w którym jeden na ośmiu Meksykanów, czyli około 16 milionów ludzi, twierdzi, że pali, a BBC poinformowało, że niektórzy mieszkańcy obawiają się korupcji. funkcjonariuszy organów ścigania wykorzystuje prawo do wyłudzania pieniędzy od mieszkańców lub turystów.

Diana Cedillo, Zastępca Dyrektora Krajowego Biura Kontroli Tytoniu, powiedział Washington Post że grzywny za palenie mogą sięgać nawet 550 dolarów, a ustawa o paleniu z 2008 roku, która już obowiązuje, może oznaczać do 36 godzin więzienia dla tych, którzy odmówią współpracy.

„RÓŻNE MECZE” POKAZUJĄ „WIĘCEJ NIŻ WIDOK” CA ŚMIERĆ OBROŃCY PUBLICZNEGO W MEKSYKU: EKSPERT

Mężczyzna ubrany w tradycyjny meksykański strój zapala papierosa, przygotowując się do obchodów 112. rocznicy rewolucji meksykańskiej, 20 listopada 2022 r., na placu Zocalo w Meksyku.

Mężczyzna ubrany w tradycyjny meksykański strój zapala papierosa, przygotowując się do obchodów 112. rocznicy rewolucji meksykańskiej, 20 listopada 2022 r., na placu Zocalo w Meksyku.
(Rodrigo Oropeza/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Przynajmniej jeden hotel, Hard Rock Hotel Riviera Maya, jest przyjazny turystom w Meksyku Półwysep Yucatan South of Cancun już opublikowało w Internecie, że wprowadziło zmiany w swojej posiadłości, poinformował Washington Post.

„Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne w obiekcie są certyfikowane jako wolne od dymu tytoniowego dla papierosów, e-papierosów i wszystkich innych wyrobów tytoniowych” popularny kurort Opublikowane w Internecie. „Wyznaczone miejsca dla palących są specjalnie oznaczone w całym hotelu, z których goście mogą korzystać w razie potrzeby”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ AKTUALNOŚCI FOX

Uliczny sprzedawca sprzedaje papierosy w Meksyku.

Uliczny sprzedawca sprzedaje papierosy w Meksyku.
(Reuters/Henry Romero)

Niektóre firmy, szczególnie w przygranicznym mieście Ciudad Juarez, położonym naprzeciwko El Paso w Teksasie, obawiają się, że nowe prawo będzie ich kosztować 20% ich dochodów i zasugerowały pozwanie rządu. zgodnie z raportem granicznym.

Leave a Comment