Memoriał Lisy Marie Presley odbędzie się w GracelandCNN

Według koronera hrabstwa Los Angeles przyczyna śmierci Lisy Marie Presley nie została jeszcze ustalona po wstępnej sekcji zwłok.

„Presley został zbadany 14 stycznia i ustalenie przyczyny śmierci zostało przełożone. Odroczenie oznacza, że ​​po sekcji zwłok przyczyna zgonu nie została ustalona i lekarz wymaga dokładniejszego zbadania okoliczności zgonu, w tym dalszych badań. Po powrocie testów/badań lekarz sądowy dokona ponownej oceny przypadku i ustali przyczynę śmierci” – powiedziała CNN Sarah Ardalani, rzeczniczka Departamentu Koronera Hrabstwa Los Angeles.

Piosenkarka i autorka tekstów zmarł w zeszłym tygodniu hospitalizacja po pozornym zatrzymaniu krążenia.

Miał 54 lata.

Publiczny pomnik upamiętniający Presleya zaplanowano na 22 stycznia w Graceland w Memphis w stanie Tennessee. Zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej Graceland.

„Zamiast kwiatów rodzina zachęca każdego, kto chce coś wysłać, do zrobienia tego w formie darowizny na rzecz Fundacji Charytatywnej Elvisa Presleya” – czytamy w oświadczeniu na stronie.

Fundacja Charytatywna Elvisa Presleya wspiera sztukę, edukację i działania na rzecz dzieci w rejonie Memphis.

Elvis Presley kupił posiadłość w 1957 roku, kiedy miał zaledwie 22 lata.

Zmarł w rezydencji w 1977 roku z powodu zatrzymania akcji serca i został pochowany na terenie Graceland, obecnie muzeum i popularnej atrakcji turystycznej. Lisa Marie Presley jest tam również pochowana wraz ze swoim synem Benjaminem Keough, który zmarł w wyniku samobójstwa w 2020 roku w wieku 27 lat.

Posiadłość Graceland była powierzona jedynemu dziecku Elvisa i Priscilli Presley, Lisie Marie Presley, aż do jej 25. urodzin.

„Lisa Marie Presley stała się bardziej związana z The Elvis Presley Trust i jej podmiotem biznesowym, Elvis Presley Enterprises, Inc. (EPE) wraz z zarządem, którego był właścicielem i prezesem do lutego 2005 r., kiedy to sprzedał większość udziałów korporacyjnych w firmie” – czytamy na stronie internetowej Graceland.

W weekend ekspert od żałoby, David Kessler, podzielił się opinią zdjęcie jego i Presleya na jego zweryfikowanym koncie na Instagramiepisząc, że poprosiła go, aby pojechał z nią do Memphis, aby świętować 88. urodziny jej zmarłego ojca na kilka dni przed jego śmiercią.

„Miał niezliczoną ilość zaproszeń na weekend, ale tylko trzy były dla niego ważne: obecność na urodzinach ojca, spędzenie czasu przy grobie syna i ojca po wycieczce z Graceland oraz spotkanie z niedawno pogrążoną w żałobie matką” – napisał Kessler.

Napisała, że ​​Presley aktywnie pomagała innym radzić sobie z żalem, w tym organizowała z nią w domu grupy żałobne dla innych pogrążonych w żałobie rodziców.

Kessler napisał, że ich wizyta w Graceland była „bardzo zabawna, a ona była optymistyczna” oraz że „Graceland było jej szczęśliwym miejscem, a personel, który ją znał, powiedział, że wyglądała znacznie lepiej”.

„Wyglądał spokojniej i był bardzo dumny z filmu Elvisa. W sobotę wieczorem siedzieliśmy przy grobie jego ojca i syna” – napisała. „Rozmawialiśmy o bólu serca, z jakim dorastał i późniejszych zniszczeniach związanych ze śmiercią jego syna. Pokazał mnie tam, gdzie kiedyś zostanie pochowany. Powiedziałem, że minęło dużo czasu… a on powiedział, że tak, mam tyle do zrobienia.

Presley przeżył jego trzy córki, aktorka Riley Keough i bliźniaczki Finley i Harper Lockwood. przedstawiciel firmy Graceland potwierdzone w Ludzie że odziedziczą majątek.

Leave a Comment