Michigan zwolnił koordynatora współofensywy Matta Weissa

Uniwersytet Michigan zwolnił koordynatora współofensywy Matta Weissa w piątek w związku z dochodzeniem w sprawie rzekomych przestępstw komputerowych w biurach kampusu drużyny piłkarskiej.

Weiss był na bezpłatnym urlopie, zanim został zwolniony. Zgodnie z jego kontraktem Michigan przestanie płacić Weissowi w dniu rozwiązania jego kontraktu, „z wyjątkiem zakresu już przewidzianego”. Podstawowa pensja Weissa w 2022 roku wyniosła 850 000 USD z premiami za wyniki, które dały mu ponad 1 milion USD.

Dzieje się tak, gdy Departament Policji UM prowadzi dochodzenie w sprawie przestępstw komputerowych obejmujących nieautoryzowany dostęp do kont e-mail w Schembechler Hall, w którym mieszczą się biura drużyny piłkarskiej.

Zwolnienie Weissa zostało ogłoszone w piątek po południu przez dyrektora sportowego stanu Michigan Warde Manuela.

„Po przeglądzie polityki uniwersyteckiej wydział sportowy rozwiązał mianowanie koordynatora współofensywy/rozgrywającego Matta Weissa” – czytamy w oświadczeniu. „Zgodnie z polityką uczelni nie będziemy dalej komentować tej kwestii personalnej”.

Weiss, lat 39, odpowiedział chwilę po tym, jak jego zwolnienie zostało ogłoszone na Twitterze.

„Jestem dumny z sukcesu, jaki odnieśliśmy w ciągu ostatnich dwóch sezonów i wdzięczny wszystkim zawodnikom, trenerom i personelowi Michigan” – napisał Weiss. „Mam tylko szacunek dla University of Michigan i ludzi, którzy sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce. Nie mogę się doczekać, kiedy zostawię to za sobą i wrócę do skupienia się na grze, którą kocham”.

Leave a Comment