Microsoft stoi w obliczu ostrzeżenia antymonopolowego UE w związku z umową Activision – źródła

BRUKSELA, 16 stycznia (Reuters) – Microsoft (MSFT.O) UE prawdopodobnie otrzyma ostrzeżenie antymonopolowe w związku z ofertą wartą 69 miliardów dolarów na firmę Activision Blizzard, producenta „Call of Duty” (ATVI.O)To może być kolejne wyzwanie dla zamknięcia transakcji, powiedziały osoby zaznajomione z tą sprawą.

Komisja Europejska przygotowuje listę zarzutów, znaną jako oświadczenie o sprzeciwie, przedstawiającą swoje obawy dotyczące umowy, która ma zostać wysłana do Microsoftu w nadchodzących tygodniach, powiedzieli ludzie.

Unijny organ antymonopolowy, który wyznaczył termin 11 kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie umowy, odmówił komentarza.

Microsoft powiedział: „Będziemy nadal współpracować z Komisją Europejską w celu rozwiązania wszelkich problemów rynkowych. Naszym celem jest udostępnienie większej liczbie gier większej liczbie osób, a ta umowa przybliża ten cel”.

Amerykański gigant oprogramowania i producent Xboksa ogłosił przejęcie w styczniu zeszłego roku, aby pomóc mu lepiej konkurować z liderem Tencent (0700.HK) i Sony (6758.T).

Jednak organy regulacyjne USA i Wielkiej Brytanii wyraziły zaniepokojenie, gdy amerykańska Federalna Komisja Handlu wystąpiła do sądu, aby zablokować transakcję.

Microsoft musiał zaoferować środki zaradcze unijnym organom regulacyjnym, aby uniknąć ścigania i skrócić proces regulacyjny, inne źródła zaznajomione z tą sprawą powiedziały agencji Reuters w listopadzie.

Oczekuje się jednak, że unijny organ nadzorujący konkurencję nie będzie otwarty na środki prawne bez uprzedniego wysłania swojej listy opłat, chociaż trwają nieformalne dyskusje na temat koncesji, powiedzieli ludzie.

Microsoft podpisał w zeszłym miesiącu 10-letnią umowę z Nintendo (7974.T) udostępnić „Call of Duty” na konsolach Nintendo, mówiąc, że jest otwarty na podobną umowę z Sony, które było krytyczne wobec przejęcia.

Umowa otrzymała bezwarunkowe zielone światło w Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Serbii.

Reportaż autorstwa Foo Yun Chee Edycja autorstwa Marka Pottera

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment