Microsoft wezwał PlayStation do obrony przed pozwem FTC

Po tygodniowym przedłużeniu Sony ma czas do 27 stycznia na ograniczenie, wycofanie lub inną odpowiedź na wezwanie.

W grudniu FTC ogłosiła plany pozwania Microsoftu próba powstrzymania przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów dolarówco według regulatora pozwoliłoby firmie „wycisnąć konkurentów” z konsoli Xbox, treści na żądanie i gier w chmurze.

Wśród innych obaw FTC i Sony wyraziły zaniepokojenie, że umowa może znacząco obniżyć konkurencyjność PlayStationmając na uwadze, że Microsoft przejmie własność serii Call of Duty, która Sony nazwało to „niezastąpionym”.

W swoich odpowiedziach na skargę FTC Microsoft i Activision pokłóciły się że ich fuzja będzie sprzyjać konkurencji i przyniesie korzyści konsumentom poprzez szersze udostępnienie gier Call of Duty wydawcy.

Aby rozwiązać problemy regulacyjne, Microsoft niedawno powiedział, że tak zaoferował Sony 10-letni prawnie wiążący kontrakt aby każda nowa gra Call of Duty była dostępna na PlayStation tego samego dnia, w którym trafi na Xboksa.

FTC powiedział wcześniej w tym miesiącu, że tam nie było żadnych „merytorycznych” rozmów ugodowych z Microsoftem o planowanej akwizycji. Jeśli sprawa trafi do sądu, sprawa zostanie rozstrzygnięta na rozprawach w sierpniu 2023 r.