Minister lotnictwa Jyotiraditya Scindia walczył z Tejasvi Suryą

Tejasvi Surya z BJP przypadkowo otworzył drzwi, powiedział minister lotnictwa Jyotiraditya Scindia

Nowe Delhi:

Lider BJP Tejasvi Surya „przypadkowo” otworzył w zeszłym miesiącu wyjście awaryjne samolotu IndiGo i przeprosił za to, powiedział dziś minister lotnictwa cywilnego Jyotiraditya Scindia, potwierdzając incydent, który podsycił drwiny opozycji i ataki na posła Karnataka.

IndiGo powiedział 10 grudnia, że ​​pasażer przypadkowo otworzył wyjście awaryjne swojego lotu 6E 7339 (Chennai do Tiruchirapalli), gdy samolot znajdował się na płycie lotniska podczas wchodzenia na pokład na lotnisku w Chennai. Pasażer przeprosił – poinformowały linie lotnicze.

Minister lotnictwa potwierdził teraz, że pasażerem był Tejasvi Surya ponad miesiąc po incydencie.

„Ważne jest, aby nie być ostrożnym. Spójrz na fakty. Drzwi otworzyły się przypadkowo, wszystkie kontrole zostały wykonane i dopiero po tym samolot mógł wystartować. I on sam przeprosił” – powiedział dziennikarzom Scindia. .

Według urzędników lot był opóźniony o ponad dwie godziny, ponieważ samolot wystartował do miejsca docelowego Tiruchirapalli dopiero po ścisłych kontrolach technicznych.

Według urzędników pan Surya „położył rękę na drzwiach” otwierających wyjście.

Kilku liderów opozycji zastanawia się, dlaczego Surya „uszedł na sucho z powodu tylko wymówki” i nie podjął poważniejszych działań.

„Pasażer natychmiast przeprosił za swoje zachowanie. Zgodnie ze standardową procedurą operacyjną incydent został zarejestrowany, a samolot przeszedł obowiązkową kontrolę techniczną, w wyniku której lot został opóźniony” – poinformowała IndiGo we wtorkowym oświadczeniu, które nie nazwać ulotkę.

Wysoki urzędnik w Dyrekcji Generalnej Lotnictwa Cywilnego regulatora lotnictwa powiedział, że incydent został prawidłowo zgłoszony i nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa. Według niego pasażer przypadkowo otworzył „prawe wyjście awaryjne”.

„Załoga wzięła to pod uwagę i odpowiednio wszystkie odpowiednie środki zdatności do lotu, takie jak ponowna instalacja drzwi i zwiększenie ciśnienia, zostały przeprowadzone przed odlotem samolotu. Nie naruszono bezpieczeństwa” – powiedział PTI urzędnik DGCA.

Tejasvi Surya leciał z liderem Tamil Nadu BJP K Annamalai.

W kilku postach partie opozycyjne zaatakowały posła z Bengaluru z Południa i zażądały informacji, dlaczego IndiGo nie ujawniło nazwiska pasażera.

„Tejasvi Surya jest przykładem tego, co dzieje się, gdy własność zostaje przekazana dzieciom grającym w grę. Psoty dzieci próbujące otworzyć drzwi wyjścia awaryjnego samolotu są jasne. Po co bawić się życiem pasażerów?” — powiedział Kongres Karnataki.

„Jaki był zamiar posła? Jakie były plany wywołania katastrofy? Dlaczego został zabrany na tylne siedzenie po przeprosinach” – zapytał Kongres premiera Narendry Modi, którego obwiniłby za katastrofę, gdyby „brat” się wydarzył . wykonywane po starcie.

Poseł Shiv Sena, Priyanka Chaturvedi, napisał: „Czy nie powinniśmy być świadomi tego incydentu? A co, jeśli stało się to po wystartowaniu samolotu, a nie podczas kołowania na pasie startowym, czy przeprosiny powinny wystarczyć?”

Przed tegorocznymi wyborami w Karnatace przewodniczący Kongresu stanowego DK Shivakumar napisał na Twitterze: „Zawsze lataj z Kongresem, aby zapewnić bezpieczny start i lądowanie”.

Leave a Comment